Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a teendő, ha nem tudunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a teendő, ha nem tudunk válás után különköltözni?

Figyelt kérdés
A probléma az lenne, hogy én nem tudom kifizetni, és ő sem tud engem kifizetni. A két gyermekünket állandó felügyeletre nekem ítélte a bíróság, de ő a munkarendje miatt elég sokat itthon van. Nem sokat segít, elvárja, hogy továbbra is én főzzek, mossak, takarítsak rá is. Megbeszéltük a válás után, hogy felváltva takarítunk - nem történik részéről semmi, beszáll a vásárlásokba, semmit nem, max két kg kenyeret meg 5 liter tejet vesz egy hónapban...Mit tehetnék, mert ebbe én fogok beleőrlődni....A hitelt egyikünk sem tudná egyedül fizetni, ami a házon van (a ház és a hitel is 50-50%). A házat áruljuk, de hát nem nagyon jönnek. Albérletbe nem nagyon szeretnék menni, mert nem maradna egy ft-om sem, ha azt kifizetem...De ő neki meg ez így kényelmes ahogy van, többször beszéltem már vele, de nem változott sosem semmi....

2015. aug. 10. 09:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
Menjen ő albérletbe!
2015. aug. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ő nem megy albérletbe, mert hát nehogy már azt képzeljem, hogy én akartam elválni, és még ő fog a házból is elköltözni....túl kényelmes és lusta ahhoz, hogy ebből a komfortzónából ő kilépjen, pedig azzal is érveltem, hogy neki jóval kisebb lakást kellene bérelnie, mint nekem a gyermekekkel...
2015. aug. 10. 10:08
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Pedig igaza van, ha te akartad a válást, akkor lépj le te!
2015. aug. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Elválok azért, mert ő a szemét, kifizettem minden válással kapcsolatos kötlséget, nem kértem felezést ezekből a költségekből, a gyerekek kapcsán tök normálisan álltam hozzá a válásnál, itthon mindent megcsinálok, a villanykörte cserétől a fűnyírásig helyette - nem csak a válás óta, hanem jóval előtte is én csináltam már ezeket, ellátom a háztartást, az anyai teendőket, a kertet, a veteményt, és még én költözzek ki, hogy neki kényelmesebb legyen? Szakítsam ki a gyerekeket a környezetükből, az óvodából, mindenhonnan, csak azért, mert mertem nemet mondani arra, hogy cselédnőként tekintsem rám valaki?
2015. aug. 10. 10:22
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

Tudom, hogy nem leszek népszerű, de aki kirakja a másik szűrét az szokott továbbállni. Ez nem szabály, de a józan ész ezt diktálja.

A párodnak megfelelt az eddigi életetek, Neked viszont nem, ezért is akarsz váltani. Ez tiszta sor, viszont ne várd el Tőle hogy bármiben is önként változtatni vagy segíteni fog, mert nem ez a célja.....nem fogja a helyzetedet megkönnyíteni. Ez egy lelki-anyagi zsarolás, amivel megmutatja Neked, hogy ebből a kapcsolatból nem Ő fog kijönni vesztesen....taktikázik.

Egyetlen megoldást látok, el kell adni a házat minél hamarabb. Ha túl vagytok a váláson és szerzel egy vevőjelöltet aki szándéknyilatkozatot ír alá az ingatlan megvásárlásáról,és annak az összegnek a felét nem tudja a exférjed számodra kifizetni, akkor a bírósághoz fordulhatsz jogorvoslatért.

37F

2015. aug. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
igen, abban igazad van, és érezhető is, hogy ő totál ráállt erre a lelki-anyagi zsarolásra, amivel simán ki akar semmizni, padlóra küldeni, csak azért, mert én nem tudtam ő elviselni...árulom a házat, amibe bele is egyezett, de nem nagyon jön vevő, és el vagyok keseredve, hogy mi lesz, ha évekig nem lesz senki rá...
2015. aug. 10. 10:35
 7/15 anonim ***** válasza:
77%

5 évvel ezelőtt így vettem a telket amire építkeztem.....aláírtam egy szándéknyilatkozatot, de nem reméltem semmit. Aztán egyszer csak csörrent a telefon és egy ügyvéd hívott fel, aki meg akart bizonyosodni afelől, hogy az ajánlatom fenntartom és 2 hónapra rá aláírtuk a szerződést. Én nagyon örültem a dolognak, mert nagyon jó áron jutottam a telekhez....de aki tényleg telket akar vásárolni az nem vár majd 1 évet!!

Szóval nehéz lesz eladni és valószínűleg csak áron alul megy. De hogy ne legyen egyszerű a helyzeted a férjed is megjátszhatja azt, hogy hoz egy vevőjelöltet, aki ad egy elég alacsony árajánlatot(megbeszélik egymással, hogy a többit zsebbe neki kifizeti),és ha te nem tudsz szerezni annál jobb ajánlatot akkor is bele kell egyezned a dologba, feltéve hogy nem irreálisan alacsony.

Legyél óvatos,mert minden éremnek 2 oldala van!!!!

37F

2015. aug. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%

Egyedül az anyagiak tekintetében tudsz változtatni.

Egyszerűen ne etesd, ne moss rá stb. Elköltözni ettől még nem fog és takarítani sem. De ha már elváltál tőle, akkor legalább ne legyél a cselédje.

Abban az esetben (tapasztalat), ha csak te akartál válni, ő minden lehetőséget meg fog ragadni, hogy lehetetlenné tegye az életedet. Az én exem a házeladásba se ment bele, ott állt a vevő és nem írta alá a papírt. Ki akartam fizetni, az sem kellett neki. Kértem, hogy fizessen ki, arra sem volt hajlandó. Még az ügyvéd is azt mondta, hogy ilyet még életében nem látott.

Végül én mentem el, azóta sem láttam a pénzemet. Talán majd a gyerekeim megöröklik egyszer, hitel nem volt a mi esetünkben. Még a kizárólagos használatért sem kapok pénzt, mivel ő engedné, hogy lakjak ott, csak én nem akarok....

Szerencsére mi fent bírunk tartani albérletet, de hát lehetne saját lakásom is...


Szóval, sok jóra ne számíts!

2015. aug. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%
Jóban-rosszban ...
2015. aug. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%
Külön hűtő,a tiéd legyen lakattal lezárva.Gondolom külön szobába laktok,az övét ne takarítsd.Ne vágd le a füvet majd ha nem lát ki a kapuig talán veszi a fáradtságot és levágja.
2015. aug. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!