Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért hiszi itt a gykn majd...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hiszi itt a gykn majd minden nő, lány, hogy a párjával örökké fog tartani a kapcsolat vagy a házasságuk és soha nem lesz semmi baj?

Figyelt kérdés

Több száz kérdést olvastam már itt el, a legtöbb válaszadó nő volt (érdekes, vagyis annak vallotta magát). Volt ronda pasis, párkapcsolatos, megcsalásos stb kérdés. De majd minden ilyen jellegű válasznál, ahol nő válaszolt, azt mondta, hogy a világ legjobb (számára) férfijával van együtt, soha nem lesz semmi baj, imádják egymást, jön a baba (vagy már van is). Idilli kép. Aztán megnézi az ember ezt. Biztos, hogy mindig idilli lesz a dolog? Vagy elvakultak az itteni nők a férjükkel, párjukkal, párkapcsolatukkal, családjukkal szemben?


Statisztikai érdekesség: hány házasságkötésre hány válás jut?


1980-as évek: 1000 házasságkötésre 346 válás jut.


2000-es évek: 1000 házasságkötésre 562 válás jut.

További meglepő adatok a válásról


A válóperek 71%-át a feleségek kezdeményezik.

A két legfőbb válóok a megcsalás, félrelépés, hűtlenség, illetve az alkoholizmusból eredő problémák.

2005-ben a statisztikai adatok szerint 333 ezer elvált férfi és 491 ezer elvált nő volt Magyarországon.

Ma minden tizedik felnőtt ember elvált a házastársától.

Korábban 10-14 év után döntöttek válás mellett. A rendszerváltás óta ez kitolódott 20 évre.


2015. aug. 15. 14:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%
Azért hiszik, mert nem realisták. Amíg a rózsaszín köd uralkodik, semmiképp sem gondolnak ilyesmire.
2015. aug. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Persze egy ilyen kérdésre jönnek az olyan válaszok, hogy ez nem elfogultság, nem rózsaszín köd, hanem reálisan látunk mindent kedves kérdező. De mikor nem erre irányul a kérdés, hanem pl a ronda pasi teszi fel a kérdést, akkor hirtelen a válaszoló nők 90%-a boldog kapcsolatban él, ösztönösen jön a válasz, hogy más pasikkal van a gond, az ő férjük a csúcspasi, akivel örökké lesznek együtt. Kívánom így legyen, csak kevés az esély rá. Majd 15-20 év múlva derül ki ennek a legjava.
2015. aug. 15. 14:31
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem csak pozitívan állnak hozzá, nem úgy hogy jaj egyszer úgyis vége lesz stb.. Ne lásd mindenben a rosszat pusztán statisztikai adatokkal.
2015. aug. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
16%
Már megint te? :D
2015. aug. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Költőnő? ***** válasza:
71%
miért, h kéne egy kapcsolatban, házasságban gondolkodni? H úgyis vége lesz? Ha vmiért véget kell h érjen, megtörténik így is-úgy is, mketten hibásak leszünk benne. De h élvezzem akár egy pillanatát is, ha azon kattogok h jajj istenem, úgyis vége lesz... És ha mégsem?
2015. aug. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
ez kb olyan hogy minek élsz ha egyszer úgy is meghalsz? most kattogjak azon hogy mikor következik be? nem ki kell élvezni az élet minden pillanatát
2015. aug. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy az amit már előttem is leírtak,hogy pozitívan állunk a kapcsolathoz,most gondold el,hogy lehet úgy együtt élni bárkivel is,hogy na ez is megcsal majd pár év múlva! Így értelme sem lenne az egésznek,Te így vagy minden kapcsolatoddal,hogy azt hajtogatod ,hogy úgyis vége lesz,úgyis megcsal majd,úgyis alkoholista lesz...sajnállak ha tényleg így gondolkozol.A másik,legalábbis én úgy gondolom,hogy jó a kommunikáció köztünk(mármint a párommal) vannak nézeteltérések(vitának nem nevezném,mert addig nem jut el a dolog),de mindig átbeszélünk mindent,egész addig beszélünk bármilyen problémáról,ameddig mindketten úgy érezzük,értjük a másikat,értjük,hogy neki miért más az álláspontja,mert ha valamit megértesz,akkor könnyebb elfogadni,könnyebb kompromisszumot kötni,szóval nálunk ez nagyon jól működik(mindkettőnknek második házassága,tehát van mihez viszonyítani),ezért úgy gondolom sosem lesz olyan gond,probléma,amit ne tudnánk megoldani,és ezért is gondolom úgy,hogy ez nálunk akár örökké is tarthat.
2015. aug. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

Lehet én vagyok figyelmetlen, meg persze közel sem olvasok minden kérdést és választ, csak néhányat. De én még egyetlen olyan válasszal sem találkoztam, ami úgy szólt volna, hogy az illető válaszoló kapcsolatában soha nem lehet semmiféle probléma.


Én úgy gondolom, a legtöbb hosszútávú kapcsolatban, házasságban igenis akadnak problémák, esetleg súlyosabbak is. Aztán vagy sikerül megoldani, vagy nem. Sőt, olyan is van, hogy meg sem próbálják megoldani.

Millió meg egy variáció létezhet.

Tökéletes ember nincs és szerintem tökéletes kapcsolat sincs.

De ettől még semmi akadályát nem látom, hogy két egymást szerető, tisztelő, egymást elfogadó és megértő ember leéljen együtt egy életet.


Az meg, hogy ha valaki úgy érzi, jó a kapcsolata, olyan emberrel él, aki jó hozzá, szereti és ő viszont, akkor nyilván ezt fogja írni az adott kérdésre, mert éppen akkor ez az igazság.

2015. aug. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%
A környezetemben hála Istennek, inkább tartós kapcsolatok vannak 10-20 év után is, kevés a válás, statisztika ide, vagy oda.
2015. aug. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Vidéken, putrifalván kedvezőbben a válási adatok...
2015. aug. 15. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!