Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért hiszi itt a gykn majd...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hiszi itt a gykn majd minden nő, lány, hogy a párjával örökké fog tartani a kapcsolat vagy a házasságuk és soha nem lesz semmi baj?

Figyelt kérdés

Több száz kérdést olvastam már itt el, a legtöbb válaszadó nő volt (érdekes, vagyis annak vallotta magát). Volt ronda pasis, párkapcsolatos, megcsalásos stb kérdés. De majd minden ilyen jellegű válasznál, ahol nő válaszolt, azt mondta, hogy a világ legjobb (számára) férfijával van együtt, soha nem lesz semmi baj, imádják egymást, jön a baba (vagy már van is). Idilli kép. Aztán megnézi az ember ezt. Biztos, hogy mindig idilli lesz a dolog? Vagy elvakultak az itteni nők a férjükkel, párjukkal, párkapcsolatukkal, családjukkal szemben?


Statisztikai érdekesség: hány házasságkötésre hány válás jut?


1980-as évek: 1000 házasságkötésre 346 válás jut.


2000-es évek: 1000 házasságkötésre 562 válás jut.

További meglepő adatok a válásról


A válóperek 71%-át a feleségek kezdeményezik.

A két legfőbb válóok a megcsalás, félrelépés, hűtlenség, illetve az alkoholizmusból eredő problémák.

2005-ben a statisztikai adatok szerint 333 ezer elvált férfi és 491 ezer elvált nő volt Magyarországon.

Ma minden tizedik felnőtt ember elvált a házastársától.

Korábban 10-14 év után döntöttek válás mellett. A rendszerváltás óta ez kitolódott 20 évre.


2015. aug. 15. 14:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nálunk azért kedvezőbbek az adatok, mert a legtöbb házaspár, akiket ismerek, valóban szereti, tiszteli egymást, ragaszkodnak egymáshoz.

Sajnos azért vannak olyan emberek is, akik egyáltalán nem alkalmasak tartós kapcsolatra, vagy rosszul választanak. Azok közül akiket ismerek és elváltak, mindegyiküknél borítékolni lehetett, hogy ez lesz a vége.

2015. aug. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem olvastam válaszokat, de mióta együtt vagyunk is, ezalatt a lassan 4 év alatt éltünk meg elég sok §z@rt már párommal, persze sok jót is. Én már azt mondom, ha ennyit kibírt a kapcsolatunk és meg tudtuk oldani, akkor ezután is. Igaz mi úgy indultunk ennek a kapcsolatnak, hogy egymással tervezünk, nem könnyű, de mivel vannak jó dolgok is, ezért megéri, sőt ennyire még nem volt rám hatással senki az eddigi életem során. Mindig meg tudtunk beszélni mindent, nincs tabu és le/beszabályozás. Ha olyan van tudunk felszabadultak is lenni, humorral oldani a hangulatot. Azért vagyok párommal, mert szeretem és jól érzem magam vele, benne meg van minden, amit kerestem és még a hibáival együtt is el tudom fogadni, mint ahogy ő is engem.

37N

2015. aug. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem, csak remélem, hogy örökké fog tartani, vagy legalább is addig, amíg egyikünk meg nem hal. :) Mert mindketten teszünk érte. De azt soha nem gondoltam, hogy nem lesznek majd gondok. Az életben soha nincs olyan, hogy nincs semmi gond. A statisztikában meg az a jó, hogy azt bizonyítasz be vele, amit akarsz, csak megfelelően kell forgatni a dolgokat.
2015. aug. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
50%

Miért hiszi azt minden nő, hogy a kedvesével örökké fog tartani a kapcsolat?

Mert a szerelem vakká tesz.

2015. aug. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

A nők alapból érzelmesebbek, talán ezért ragaszkodnak egy rózsaszín örök szerelemhez, nincs ezzel baj.


A baj ott van, hogy sokaknak téveszméik vannak a dolgokról. "Jajj úgy szeretjük egymást! Házasodjunk össze!", "Jajj úgy szeretjük egymást! Legyen gyerekünk!" Biztos hallottátok már ti is ismerősöktől igaz? Én ezt mondom annak a bizonyos rózsaszín, vak ködnek, ami alapján nem lehet cselekedni.


Éveket együtt kell élni (egy háztartásban, közös kasszán...stb), hogy kiderüljön, hogy adott két ember együtt tud-e élni avagy sem. A gyerekvállalásról meg ne is beszéljünk! 1-1,5 év után bevállalni? Felelőtlenség, aminek a gyerek issza meg a levét!


Az pedig, hogy a válások száma növekszik, az országon uralkodó depresszió és gazdasági helyzet miatt van. Hitegetik mindennel az embereket (mint most, ugye vállaljunk gyorsan 40 alatt 3 gyereket és akkor jár a 10 millió forint - undorító), aztán persze hirtelen véletlen megugranak az ingatlanárak vagy az építőanyag árak vagy valamelyik adó... és hirtelen az addig tökéletesnek látszó szerelem széthullik és felszínre tör, hogy a 3 gyerek a pénz miatt született, apa és anya pedig nem is szereti egymást.


Nekem van egy 5 éve jól működő kapcsolatom, mindenben megértjük egymást, se gyerek, se házasság nem jött még szóba. Amíg ebben az országban élünk, addig nem is jöhet szóba, hiszen itt például bármelyik pillanatban beomolhat a gazdaság.


Viszont meg tudjuk beszélni a problémáinkat, kompromisszumképesek vagyunk egymással, segítjük egymást...stb. Ezen dolgok manapság ritkaságnak számítanak. Az egyik fél valamiért mindig dominálni akar, Ő akarja "hordani a nadrágot", felsőbbrendű akar lenni. Pedig ezzel már halálra is van ítélve egy kapcsolat, szerintem egy jó kapcsolat alapja az őszinteség, megbecsülés és az egyenrangúság.

2016. jan. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!