Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 85 000 A NETTÓM. Takaritok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

85 000 A NETTÓM. Takaritok mint kényszervállalkozó. A nejem 80 000-t követel gyerektartásra, mert egyszerüen nem hiszi el hogy csak ennyit keresek. Megitélheti-e a biróság?

Figyelt kérdés

#gyerektartás #válóper.
2015. szept. 1. 15:09
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
68%

#40 Te vagy a bizonyítéka annak, amit már sokszor leírtam, csak nem ide.

A gyerek mindig utálja, a nem vele lévő szülőt, főleg, ha az anyjával él. Ennek az az egyszerű oka, hogy az anyja, az apja ellen hangolja. Nem mondom, hogy mindig tudatosan, de hogy ellene hangol, az biztos. Ezért volt már, hogy azt mondtam, hogy ne is fizessen gyerektartást, mert úgysem tudja tartani vele a kapcsolatot, és a gyerek szemében mindenképpen ő lesz az első számú közellenség. Ha küzd érte, akkor azért, ha nem akkor azért, ha nem fizet gyerektartást, akkor azért, ha fizet, akkor meg kevés. Ördögi kör.

Majd a gyerek még 20-on éves korában is azt fogja mondani, hogy apám sosem kereste velem a kapcsolatot. Persze, csak arra nem akar emlékezni, hogy sokszor ő küldte el, vagy volt túl "elfoglalt", és ezért nem megy inkább már az apja. Arról nem is beszélve, hogy egy 15-18 éves gyerek már nyugodtan kereshetné az apját, ha nem teszi, az a saját döntése. De sokszor, még 30 évesen is az anyjuktól hallott történetek alapján gyűlölködnek, anélkül, hogy akár egyszer is megkérdezték volna, az apjukat is, hogy miért is váltak el, miért nem látogatta eleget?

És most tedd fel magadnak a kérdést, és válaszolj is magadnak. Te mit tettél azért, hogy jóban legyél apáddal? Ha ide tudsz írni, akkor akár beszélni is tudnál vele, csak akarni kéne... Ugye, ugye???

2015. szept. 5. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
75%

41: Azt hiszem, a saját sérelmedért nem én vagyok felelős, és attól, hogy veled ez történt, illetve így élted meg, mással még nem ezek az események történtek meg, ahogy velem sem.


Nekem csak az volt beszédes, ahogy leírtad a hatóságot, hogy nem foglalkoznak vele, mi az igazság, és mi lenne jó a gyereknek. Az én példám ennek ellenkezőjére bizonyíték.


Meg az is elég visszataszító, ahogy egy idegen embert (engem) felelősségre vonsz a saját bajaidért, amit mások okoztak neked.

2015. szept. 5. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
47%

41: És azt is elmondom még, hogy teljesen megértem a gyerekedet, ha nem akar egy ilyen arrogáns emberrel kapcsolatban állni.

Olyan a viselkedésed, mintha te volnál a gyerek, és követelnéd, hogy törődjön veled. Mintha neki kéne kiérdemelnie a figyelmedet.

A gyerektartást is csereüzletnek tartod, pedig nem az, a szülő egyszerűen azért köteles eltartani a gyerekét, mert ő a szülő, és a gyerek a gyereke.

Ha veled lakna, mit követelnél a gyerekedtől az eltartásért cserébe?

Életveszélyes gondoltaid vannak, és nem kérdés, hogy a gyámügy emiatt nem döntött a javadra.

És ráadásul ennek sérelmét a gyerekeden vered le érzelmileg, illetve őt tartod érte felelősnek, valamint rajta kívánod behajtani.

Éretlen vagy, 2 éves gyerek érzelmi szintje és dühe.

2015. szept. 5. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:

40: Oké, elhiszem a te apádat nem érdekelte, hogy ki lesz veled.

De mi van azokkal az apákkal, akiket érdekel, és legalább olyan, ha nem jobb körülményeket tudna biztosítani, mint az anya, mégis az anya kapja?

2015. szept. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

41: az én lányom imádja az apját, sosem hangoltam ellene sem tudatosan sem tudat alatt. És a férjem sem teszi ezt. Mondjuk mi pl úgy döntöttünk hogy együtt vagyunk a gyerekkel akkor is amikor ő itt van. Tehát egy család vagyunk olyankor, de mi ketten az exemmel csak barátok.

Ugyanis mi mindketten a gyerek érdekeit nézzük. Én apa nélkül nőttem fel, ezt nem kívánom a gyerekemnek.

2015. szept. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:

Az én gyerekeim velem élnek, a feleségemmel együtt. Hoppá. Sehol egy szóval sem említettem, hogy az én családomról van szó. A saját példámat sajátként írtam volna le. Viszont sokan váltak körülöttem, és mindegyiknél ez a helyzet, még akkor is ez a jellemző, ha ezt sem akarjuk tudomásul venni. Ahogy nálatok is. Persze, egy - egy kivétel mindig mindenben akad.

Érdekes, hogy te akarsz engem kioktatni, de vajon a szemembe, vagy a nevedet vállalva is megmernéd-e tenni? Az lenne ám az igazán férfias! De elismerem, hogy nagyon okosnak tűnsz, viszont a kirohanásod is azt jelzi, hogy amit rám írtál az rád jellemző. Vedd tudomásul, hogy nem mindig minden, más hibája. De a te korodban nekem is hiába beszéltek...

Csak egy megjegyzés: "Nem mindegy, hogy az okos hü...skedik, vagy a h...e okoskodik." Akinek nem inge, nem veszi magára...

2015. szept. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
a bíróság fogja megmondani, hogy mennyi az annyi. De valószínűleg a fizetésedből fognak kiindulni. A nejed követelhet asszonytartást is az új jogszabályok alapján, úgyhogy örülj, hogy csak gyerektartást kér :)
2015. szept. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!