Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyit láthatja az apa a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyit láthatja az apa a gyermekét?

Figyelt kérdés
Heti 2 órával,csak összezavarják a kicsit.A szomszéd többet látja.Pár hónap elteltével minden férfinak mondhatja,hogy APA.Hiszen többet látja.Ez így szerintem nem arányos.Mind két fél úgyan annyira szereti.Csak a különbség,hogy az anyja szülte,de az Apja is ott volt.Mi az oka mégis ennek.
2010. márc. 12. 11:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Jó esetben az apa annyit látja, amennyit akarja. Pl részt vehetne az esti fürdetésben, a lefektetési szertartásban. Ehhez nem kell, hogy együtt is lakjon a kicsivel vagy a kicsi anyjával. Elvinni azonban pici korban még nem lehet, a gyerek érdekében.


Neked csak heti 2 órát ítélt meg a bíró??

2010. márc. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
A törvény szerint bármikor láthatja,és minden fontos döntésbe beleszólhat,csak ezt a bíróságok nem alkalmazzák.Szinte mindig az anyának ítélik a gyereket,és ha nem tudnak közösen megegyezni a láthatásban,akkor kéthetente találkozhat az apa a gyerekével.És örülhet,ha az anya nem akadályozza ezt is meg.
2010. márc. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
2010. márc. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Nem a Bíró mondta az anya.Kéthetente egy hétvége.Ezt tudom.A gyerek szinte nem is fogja ismerni az apját.Ha meg elleni neveli akkor meg mindent bukkot.Ez milyen törvény?Az anyukák ezért olyan magabiztossak.Az apa meg kit érdekel.Hol az arányosság
2010. márc. 12. 11:51
 5/28 A kérdező kommentje:
Tehát ha Én mint apuka azt akarom,hogy a gyerek ne szenvedjen,akkor hagyam az egész dolgot a maga útján sodrodni.Ne lássam csak amikor engedik,ez sokká lesz,mert még nincs is inditványozva az egész űgy.Pedig még nincsen itélet úgyan annyi jogom van vele lenni mint az anyának.Oda és annyi ideig vihetem ameddig akarom,és addig lehetek vele ameddig akarom.Ez törvény,de az anya tilt.Jól ki van ez találva.Apának van jóga,de még sincs
2010. márc. 12. 12:17
 6/28 anonim ***** válasza:

Menj el a gyerekedhez és ha nem engedik, hogy lásd hívd ki a rendőrt, mert jogellenes a magatartásuk.

Nem mellesleg keress egy ügyvédet!! Ügyvéd nélkül nem sok esélyed lesz!

2010. márc. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

"Tehát ha Én mint apuka azt akarom,hogy a gyerek ne szenvedjen,akkor hagyam az egész dolgot a maga útján sodrodni." Ennek pont az ellenkezőjét tanácsolták neked.


Amúgy meg a gyermekelhelyezés, láthatás az pont egy olyan ügytípus, amit a bírók előre szoktak venni, és jellemzően a szülők szokták hanyagolni, utolsó pillanatra hagyni (pl nyári egyhónapos bírói szünet előtti héten adják be a papírokat a nyári láthatásra... no comment). Ha ilyen pert indítasz, nem kell vele évekig vacakolni, hamar lezajlik.


A gyereknek meg apa is kell, nem csak anya, akár fiú, akár lány. Mindkét nemnek szüksége van apai mintára és apai szeretetre ahhoz, hogy egészségesen, kiegyensúlyozottan fejlődjön, a nemi identitása és a helyes önértékelése kialakuljon. Amelyik anya ezt nem látja be, és/vagy bosszúból korlátoz a láthatásban, a szülői jogaid gyakorlásában, a kapcsolattartásban, az alkalmatlan a gyerek nevelésére (szerintem).


Minden héten van minden bíróságon panasznap. Telefonálj be, és kérdezd meg, hogy nálatok mikor van, aztán menj be, és kérj tanácsot. Ingyen fognak veled foglalkozni, tanácsot adni. Ha pert indítasz, még megírni is segítenek a beadványt.

2010. márc. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Az én ismerőseimnél a bíró szabta meg a láthatást, pedig közös megegyezéssel, csendesen váltak el. Persze ez nincs betartva, mert akkor mennek a gyerekek, amikor akarnak és tudnak. De a bíró akkor is kikötötte a 2 hetente péntek 18- vasárnap 18-ig+ szünetek fele. Szerintem csak akkor igaz hogy láthatod amikor akarod, ha az anya megengedi.
2010. márc. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
És a nagyszülőknek is van láthatási joguk. Ha a szüleid élnek, ilyen címszóval lehet sűríteni majd a találkozásokat.
2010. márc. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

halihó!Amíg nincs papír anyuka semmit sem tilthat!Addig akár nálad is lakhat a gyerek,mert miért ne.

Sőt én a helyedbe beadnám a gyermekelhelyezést arra hivatkozva,hogy az anya jogellenessen eltiltja a gyermeketektől az apját,a heti két óra nevetséges.

És többezredszer leírom,NINCS olyan törvény,ami kimondja,hogy három éves kor alatt nem vihető el a gyerek.Ez csupán egy bevett rossz bírói gyakorlat.

Tessék harcolni ellene!A gyerk meg fogja köszönni,ha felnő.Tudni fogja,hogy tényleg fontos.

Anyukának próbáld elmagyarázni,hogy attól,hogy te viheted a gyereket nem lesz rossz anya,sőt,ez a gyermeke érdeke.

Aki mást mond,az általánban féltékeny,mert a legtöbb pasi lelép és a gyerek felé se néz...

2010. márc. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!