Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás esetén el kell-e hagynom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás esetén el kell-e hagynom a házat amiben fél tulajdonos vagyok? Van 2 fiam, akik 12,14 évesek voltak fél éve. (44F)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg nem élek, lakcímem szerint sem a feleségemmel és két gyermekünkkel. Ha válásra kerülne a sor, akkor visszaköltöznék oda. Van-e olyan eset, hogy el kell hagynom a házat? Én nem vagyok erőszakos, nyugodt típus vagyok. Feleségem egy idegbeteg, amit nem igen lehet rábizonyítani azon kívül, hogy ha kell, akkor esetleg felvétel próbálok róla készíteni, vagy a gyerekek igazolnák ezt a tényt. Mindenki más előtt meg tudja magát játszani, hogy ő a legtökéletesebb. (Oké, nekem is vannak hibáim, de nem ezek).


Kérem, hogy a fő kérdésre válaszoljatok. Minden más trollkodásra nem vagyok kíváncsi. Természetesen ami segíthet és nem a fő kérdés része, ... arra szívesen válaszolok.


Köszönök minden választ

Jó éjt



2015. szept. 13. 22:08
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ha valamit rosszul gondolnék és írtok negatív véleményt, elfogadom. Hiszen nem juthat minden variáció az ember eszébe. Mindenből lehet tanulni. Köszönöm még egyszer!
2015. szept. 13. 22:13
 2/17 anonim ***** válasza:
Ami segíthet és nem a fő kérdés része: ha szereted a gyerekeidet, akkor hagyd ki őket a kettőtök vitájából, ne állítsd őket két tűz közé, mert abból komoly problémáik lehetnek (a hasfájástól az iskolai magatartás zavarokig). Felvételt se készíts róla, mert személyiségi jogokat sért és értelmetlen is. Csak a gyerekeket sajnálom! Mert ez nagyon csúnya válás.
2015. szept. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Szerintem a válások nagy %-a nem szép. Nem lehet vele beszélni semmiről. Gyerekekkel örökké kiabál, normálisan nem beszél velük. Sosem mesélt nekik. Mikor nálam voltak akkor nálam hallottak mesét. Sorolhatnám még. Nem érdemes. Nekem is van elég negatív dolgom. Nagy részükről nem tehetek, nem lehet változtatni rajtuk, de amin lehet azon kell, változtatok, változtatni fogok.
2015. szept. 13. 22:33
 4/17 anonim ***** válasza:

Megegyezés kérdése, hogy elhagyod-e vagy sem a házat. Azért gondolj bele, hogy napi szinten kellene találkoznod a volt nejeddel, és az érzelmi, idegi magasfeszültség hosszú távon nagyon megviseli az embert. Főleg, ha mondjuk az exed bepasizik. Tudnál hozzá jó képet vágni? Én semmiképp nem tenném, illetve nem is engedném, hogy a volt férj velem lakjon továbbra is. Egyáltalán hogy képzelted el? A rezsi közös, a hűtő alsó polca az enyém, a felső a tiéd? A héten én takarítok, a jövő héten meg te? Gondolj bele, hogy ez mennyire nem működhetne, főleg, hogy írod az exed idegileg labilis. Ez a gyerekeknek se tenne jót.


Inkább elköltözni.

2015. szept. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha akkora, akkora bíróság alapban megoszthatónak veszi és akkor igen. Ha gyermekelhelyezésnél Te kapod meg őket, akkor mindenkép maradhatsz amíg a gyermek nagykorú nem lesz. Ha nem megosztható akkor az marad benne akinél a gyermekek el vannak helyezve. Akkor is, ha nem Vagy tulajdonos.
2015. szept. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
Valas eseten vagy eladjatok a hazat es fele fele aranyban osztoztok vagy ahogy megegyeztek, vagy felbecsulitek a hazat es a reszedet kifizeti vagy az o reszet fizeted ki neki. Elhagyni hivatalosan igy tudod( marmint koltozes szempontjabol. Tapasztalatbol mondom, e voltam a "gyerek" abban az idoben es bem volt szep valas. Sajnos vagy sem csak igy rakhatjatok ki egymast a fele vagyonbol.
2015. szept. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
"Jelenleg nem élek, lakcímem szerint sem a feleségemmel és két gyermekünkkel. Ha válásra kerülne a sor, akkor visszaköltöznék oda" Ebben nem értem a logikát.Ha most különéltek,miért költöznél vissza,ha válni készültök? Csinálod a feszkót direkt? Vagy van egyéb oka?
2015. szept. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én sem értem miért akarsz válás után odaköltözni. Válás után elköltözni szoktak.


Ha a feleséged idegbeteg, akkor nagyon is jó ötlet felvételt készíteni. Igen, személyi jogot sért, de igen, az ügyvédek fel tudják használni. Ezt ügyvéd mondta ismerősöm válóperében, és biztatta is az elkészítésére.

2015. szept. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Visszaköltözni?

Azt a házat én építettem. ő nem hozott semmit a szekrénysoron kívül. Én szeretnék abban lakni eztán. Kezdetben a nagyobbik fiammal, majd ha úgy alakul, akkor a kisebbikkel is ameddig ki nem repülnek. Ezért. Nem a feszkót csinálom. Ameddig kevés az infótok addig ne gondoljatok "olyanokat". Persze minden kérdésre válaszolok.

2015. szept. 17. 12:22
 10/17 anonim ***** válasza:
Nézd ha házasság után építettétek, a telek is utána lett, akkor cseszheted, közös tulajdon, ha adott bele egy fillért is ha nem. Esteleg ha pl volt agy örökölt házad, vagy házasság előtt egy házad, és azt eladatad, annak az árárt befektetted ide, akkor esetleg más lehet mint fele-fele a tulajdoni hányad. A legfőbb dolog az lesz, hogy kinél lesznek a gyermekek hivatalosan. Ha önként, visszatérés szándéka nélkül mentél el, nem mehetsz csak úgy vissza elvileg.
2015. szept. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!