Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A volt párom visszakövetelheti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A volt párom visszakövetelheti a lakásfelújításra költött pénz felét, ha nem a mi ingatlanunkat újítottuk fel?

Figyelt kérdés

A ház a nagyszüleimé. Ők megengedték, hogy ott lakjunk, lakbért nem kértek, de a mi feladatunk volt a ház karbantartása és tetszés szerinti felújítása.

A volt párom most kitalálta, hogy kéri vissza a pénz felét, mert az neki jár, ezen felül az ehhez felvett hitel rá eső részét is visszakéri.

Ezt megteheti, ha a hitelt én vettem fel, én fizettem, ráadásul semmi közöm sincs a házhoz?


2015. szept. 14. 11:28
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Minden azon múlik általában, hogy kinek van jobb ügyvédje.
2015. szept. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
12%

Hm..

Keszult papir rola? Ha keszult, bonyolultabb lehet a szitu, de ha nem keszult, nem nagyon van nyoma annak, hogy odaadta neked a penzt.

2015. szept. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Nekem ő nem adott pénzt! Én vettem fel hitelt, aminek a részleteit a számlámról vonták, ebből lett fizetve a felújítás.

Ő most kéri a felújítási költségek felét és a hitel befizetett törlesztőinek a felét is.

2015. szept. 14. 11:45
 4/27 anonim ***** válasza:
8%

Mindenhez akkor van joga, ha ezekről papír készült. Ha nincs papír, akkor nehezebb a dolga.

Egy jó ügyvéddel sokáig elmehet, de a vélhetően hosszú pereskedés szerintem bárkit elriaszt.


Én voltam hasonló helyzetben. Nekem volt követelésem (a tisztesség határain belül). Mi meg tudtunk egyezni, valamivel kevesebbet, mint a befektetett pénzem, visszakaptam. Hitel nem volt, arról nem tudok nyilatkozni.

2015. szept. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
91%
Meg.
2015. szept. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Volt itt egy hasonló kérdés a napokban, csak ott saját ingatlant újítottak fel. Az ingatlan értéke a felújítással növekedett, ha nem a te tulajdonod, hanem a nagyszüleidé, akkor ők perelhetők. Eldöntheted, kiteszed ilyen atrocitásnak a nagyszüleidet, vagy megegyezel a volt pároddal, és visszaadod neki, ami őt illeti.


Kettes válaszolónak meg annyit: ezt az erkölcsi hozzáállást nem kéne propagálni.

2015. szept. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
8%

#6-os, sajnos jartam mar igy, egy lakastulajjal (foberlovel), hogy jogtalanul kovetelt rajtam bizonyos osszegeket es raadasul ugyveddel fenyegetozott. Igy sikerult 'megegyeznunk', hogy felhivtam a figyelmet arra, hogy ha nincs papir, kb. semmire sem megy.


De fentebb lathatod azt is, hogy ilyesmirol szo sincs, a Kerdezo vette fel a sajat nevere a hitelt.


Milyen erkolcsi hozzaallasrol beszelsz tulajdonkeppen?

(#2)

2015. szept. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem itt inkabb valami parkapcsolati kozos kasszas dolog lehet a hatterben. Ahogy a kerdezo leirta, jogilag a volt parjanak semmi koze nincs se a hitelhez, se a felujitashoz. Nem teljesen ertem, hogy mi alapjan kezdene pereskedni...
2015. szept. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
0%

Akik lepontoztatok es Wandat felpontoztatok, van barmi jogi jartassagotok? :) En evekig tanultam jogot a foiskolan, de ok, legyen, ahogy gondoljatok :)


Csak a Kerdezot ne vigyetek tevutra...

2015. szept. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Erről beszélek:

"Keszult papir rola? Ha keszult, bonyolultabb lehet a szitu, de ha nem keszult, nem nagyon van nyoma annak, hogy odaadta neked a penzt."

Kérdés, most odaadta-e a pénzt, vagy nem? Ha odaadta, akkor (nekem legalábbis, de én zsiráf vagyok), tök mindegy, hogy készült-e papír. Amikor odaadta, akkor megbízott bennem. Én meg nem szoktam senki bizalmával visszaélni.

Ha nem adott pénzt a kérdezőnek, akkor az egész kérdést nem értem. Mert ugye a kérdésben az van, hogy a pénzen FELÜL kéri még a felvett hitel felét is, később csak hitelről van szó.

Amúgy közös háztartásban élők közösen fizetik a hitel törlesztését is.

2015. szept. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!