Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megkaphatom a pénz felét?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megkaphatom a pénz felét?

Figyelt kérdés

Összevesztünk a férjemmel, pár hete, és lehet el is válunk.

Külön számlánk van, az övén van a több pénz (+ megtakarítás), ő dolgozik, tart el minket.

Rákérdeztem, hogy miért szórja a pénzt? Ad nekem is bőven, de ő rengeteget költ. Azt mondta, hogy el akarja szórni minden pénzünket, hogy ne kelljen osztozni rajta. De még a lakás sincs kifizetve - arra spórolt.

Azt mondtam, hogy ennek a pénznek a felét, ami látszik, hogy levette a számláról, majd ki kell nekem fizetnie. Amikor elválunk. Mire csak annyit mondott, hogy majd azt mondja, hogy én vettem le, és ezért, hogy ezt alátámassza a munkaidejében szökik ki az automatához.

Most nem tudom mit tegyek. Valahogy lehet bizonyítani, hogy nem is én vettem ki a pénzt? Automata kamerafelvétele megnézhető?


2015. ápr. 24. 23:01
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
51%

Itt a bizonyiték,mindennöt a pénz érdekel!!!

Olyan ,hogy szerelem nincs??? Oooo

2015. ápr. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
76%
ez komolyan szánalmas, ne is haragudj meg.
2015. ápr. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
69%

"ő dolgozik, tart el minket. "

no komment.

2015. ápr. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:

Részleteket nem szeretnék kiírni, de higgyétek el nem vagyok olyan rossz, mint az visszaolvasva tűnik.

A gyerekekkel vagyok itthon, és a férjem nem akarja, hogy dolgozzak, azért nem dolgozok. Munkám lehetne.

De nagyon rossz lenne, ha válás után semmi pénzem nem lenne...

2015. ápr. 24. 23:25
 5/47 anonim ***** válasza:
21%
A férjed nem akarja,hogy elhagyjátok.Igy mindent megtesz,hogy tönkretegyen.
2015. ápr. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
82%

Legjobb lenne egy jogászt megkérdezned. Én úgy tudom, hogy a per beadásától a vagyonközösség nem áll fent, és ha a férjed számlájára csak neki van kártyája, akkor automatikusan minden onnan kivett összeget ő általa felhasználtként tekintenek.


Azoknak, aki szerint nőnek nem kéne követlenie azt a pénzt: bizony a magyar jogrendszer szerint jár neki, így nem értem a problémát, de erkölcsi szempontból nézve ssem látom megalapozottnak a beszólásokat ennyi infó alapján, hiszen ezer meg egy helyzetet tudok elképzelni, ahol a nő megérdemli azt a pénzt.

2015. ápr. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
67%
majd váláskor kell osztozkodni. most jelenleg ugye házasok vagytok, így jogilag minden közös, amit épp szereztek. tehát ha ő levesz a számláról pénz és elszórja, azt jogilag együtt teszitek és majd ha eljuttok a váláshoz, akkor nem kell bizonyítani, hogy ki vette le és ki költötte el, mert nem lesz jelentősége. amit viszont vesz rajta, az is közös. de pl. az említett ki nem fizetett lakás tartozása is közös, ezzel is számolj, hogy az téged is terhel...
2015. ápr. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
84%

A bíróségot nem fogja érdekelni a munkaideje. M?inkaidőben is lehet pénzt felvenni, egyén dolgokat intézni.

Viszont amíg nincs beadva a válóper, addig közös vagyon van.


Neked is van talán kártyád a számlához?

Ha nincs, akkor mi a gond?

Ha van, vegyél le te is pénzt róla :)

2015. ápr. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:

Semmit nem vesz rajta, szinte csak elissza.

Vacsorázni, sörözni, viszi a kollégáit, stb..., és mindent ő fizet. Semmiről nincs papír, csak amit kivesz, és arról is csak a banknak. Szerintem már 1 milliót elszórt.

Nincs hozzá kártyám, és hozzáférésem sincs. Oda szokta adni a kártyáját, és így én is veszek le róla. Nem kell levennem, mert véletlenszerűen nekem is ad nagyobb összegeket. De én nem szórom el, hanem félreteszem, de arról nem tud.

Az a baj, hogy a válásból pénz nélkül, vagy tartozással fogok, én is kikerülni. Őt persze ez nem zavarja.

Így biztos nem fog visszaszerezni...

Valahogy szeretném megakadályozni, hogy elszórja az összess pénzünket. De hogyan?

2015. ápr. 25. 00:32
 10/47 anonim ***** válasza:
85%
Add be minél hamarabb a válópert. Jövő hétfőn.
2015. ápr. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!