Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A volt párom visszakövetelheti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A volt párom visszakövetelheti a lakásfelújításra költött pénz felét, ha nem a mi ingatlanunkat újítottuk fel?

Figyelt kérdés

A ház a nagyszüleimé. Ők megengedték, hogy ott lakjunk, lakbért nem kértek, de a mi feladatunk volt a ház karbantartása és tetszés szerinti felújítása.

A volt párom most kitalálta, hogy kéri vissza a pénz felét, mert az neki jár, ezen felül az ehhez felvett hitel rá eső részét is visszakéri.

Ezt megteheti, ha a hitelt én vettem fel, én fizettem, ráadásul semmi közöm sincs a házhoz?


2015. szept. 14. 11:28
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
31%

Off: a mamád hogyhogy nem penderíti ki onnét?


A leírtak alapján a párod túl sok pénzt nem fektetett az ingatlanba, mert te fizetted ezt a hitelt, ő meg a sajátját. Ráadásul ingyen lakott ott.

Szóval aki azt írta, hogy morálisan visszajár neki, annak a konkrét tények ismeretében nincs igaza.

De azt, hogy jogilag jár-e neki valami, nem tudom.


Írtatok bármiről bármilyen szerződést? Akár a hitellel kapcsolatban, akár a felhasználásáról, akár a mamád lakásának használatával kapcsolatban?

A felújítás során eltettétek a számlákat, kinek a nevére szólnak?


Most milyen jogalapon lakik ott? (Fizet érte?)

2015. szept. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
31%

Még valami nem tiszta. Hogy jön ki neki a másfél millió forint? Nem hiszem, hogy 3 millióba kerültek volna az általad leírt munkák. (elvileg a felét kéri).

Valami ügyvédi felszólítást is küldött, vagy csak szóban követelőzik?

2015. szept. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
31%
Egyébként gyerektartást fizet?
2015. szept. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért pontoztatok le nullára. A felújítást teljes egészében a kérdező fizette, a párja munkanélküli volt, és ingyen lakott ott, ezek szerint kb. 8 évig. Ennek ellenére a kérdező költözött el a nagymamája házából a három gyerekkel, a pasi meg még most is ott él.


Nem értem, miért is lenne joga bármit visszakövetelni? És mégis hogy gondolja, hogy a három közös gyereket albérletben nevelő párja majd fizet neki 1,5 millió forintot? Mégis miből? És miért a kérdezőtől követeli, legfeljebb a nagymamától tudná, de az sem feltétlenül igazságos, mert szerintem ennyi idő alatt már "lelakta" a felújítás árát.

2015. szept. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Jogi fórumon kérdezd meg, de én 90% biztos vagyok benne, hogy házasság esetén is csak az értéknövelő felújítás költségének a fele járhatna neki, tehát pl ha hozzáépítettetek volna a házhoz egy pajtát, vagy medencét. A sima karbantartásé nem jár. A házasság nélküli életközösséggel nem vagyok tisztában, ezért javaslok egy jogi fórumot.
2015. szept. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy jogos-e a követelése, de az elmondásod alapján a volt párod eléggé gusztustalan egy embernek tűnik. Csodálkozom hogy kibírtad mellette 8 évig.
2015. szept. 15. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
úgy ahogya 25-ös írja. Csak értéknövelő beruházás. A festés, tatarozás nem az pl.
2015. szept. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!