Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tegyek? Mi ilyenkor a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Mi ilyenkor a teendő?!

Figyelt kérdés
Ma volt a farsang a sulimban, nagyon jól éreztem magam. Mikor hazaértem, már akkor tudtam hogy baj van, mert a gyertyatartó az asztalon felborulva, a gyertyák pedig szanaszét a földön. Apámat láttam a kanapén aludni. Na mindegy, gondoltam, elmentem letusolni, mire végeztem anyám ott várt. Sírt, kegyetlenül, vérben volt már a szeme. Kérdeznem sem kellett semmit, magától kezdett el mesélni. Apám a farsang közben egy másfél órára eltűnt, anya pedig emiatt nagyon dühös volt. Mikor apa hazajött anyám kérdezte tőle, hogy hol volt, mire apám annyit mondott, hogy semmi köze hozzá, de érezte rajta a piaszagot. Anya nagyon dühös volt, fogta levágta a gyertyatartót.... Apám erre odament és kétszer ököllel tarkón vágta... Apámról tudni kell, hogy nagyon nyugodt és jókedvű ember, de gondja van az alkohollal. Több mint tizenkét éve házasok, de ilyen még sohasem fordult elő, még csak hasonló sem. Anya nagyon sírt és azt mondta, hogy elválik, de már három éve ezt hajtja, de aztán mindig le tesz róla. Itt nem az apámmal van a gond, hanem az alkohollal, de szentül vallja, hogy ő nem iszik sokat. De egy napot sem bír ki alkohol nélkül, leginkább ez volt a gond köztük. De hogy anyámra kezet emeljen, soha a büdös életben, nem került sor. Máig. Nagyot süllyedt apám a szememben, pedig imádtam őt, de a pia teljesen kiforgatja önmagából... Mit tegyek, vagy tehetek?! Valakinél volt már hasonló?! Segítsetek, már szétsírtam egy száz darabos pézsét...

2015. febr. 13. 20:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

De apáddal van a gond, az alkohol nem magától mászik a szájába.

Ameddig ő és ti is úgy látjátok,hogy nem vele van a gond, addig semmi nem fog változni, max. rosszabb lesz. Ezzel csak felmentitek a felelősség alól, mert ezen csak ő tud változtatni más nem. Szóval ti fejezzétek be ezt a 'nem ő a hibás' felfogást és vegyétek rá,hogy kérjen szakembertől segítséget az alkoholizmusához. Ez az egyetlen járható út.

2015. febr. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

EGyedül én látom így. Az apámra mindig is felnéztem. Ő volt az én hősöm...

Még egy rendes háziorvoshoz sem hajlandó elmenni, nem hogy szakemberhez...

2015. febr. 13. 20:53
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Sajnos ez elég gyakori történet, apád tudja, hogy agresszív lesz a piától, de nem tud lemondani róla a családja kedvéért. Ha már tettlegességre is sor került, sosem éreznétek biztonságban magatokat mellette. Mindegy, hogy józanon milyen jó ember, akaratgyenge, és sosem fog megváltozni. Támogasd anyádat, és állj mellette a válás során. Apádnak nyugodtan elmondhatod, amit leírtál.. sosem gondoltad volna, hogy egyszer ide süllyed. Mindegy, mennyit iszik, aki nem bírja a piát, az egy kortytól is berúghat. Ráadásul nem kiforgatja önmagából, hanem csak felerősíti a valódi személyiségét, megszünteti a gátlásokat. Bármikor előfordulhat egy újabb, akár durvább eset. Ha apád fogadkozik anyádnak, hogy leszokik az italról, akkor se adjon neki újabb esélyt, mert pont amiatt nem fog történni semmi változás. Indítsa csak el a válást, és ahogyan apád látja, hogy komolyan elveszíti a családját, talán megembereli magát. Ha elfogadja a dolgot, akkor pedig mindegy is.
2015. febr. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Akkor ezek szerint apád a pia mellett döntött a családja helyett. Innentől kezdve te nem sok mindent tehetsz. Csak annyit, hogy segítesz anyádnak elhagyni ezt az agresszív alkoholistát.
2015. febr. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%
anyád tegyen feljelentést, vetessen látleletet!
2015. febr. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%

Nekem ez lenne az utolsó csepp a pohárban...

A helyedben biztatnám anyukámat h költözzön el, esetleg érvelj neki,h mi van, ha legközelebb rád is kezet emel apád. Az egy dolog,h anyukád úgy dönt,h tovább marad ebben a kiszolgáltatott helyzetben és elviseli a következményeit, de irántad is felelősséggel tartozik téged nem tehet ki ennek.

2015. febr. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%

Szegényke.

az van, hogy ez sajnos komoly dolog.

Ha a tarkójára üt, az végződhet máshogy is.

az a szerencse, hogy anyukád jól van.

nyilván szeretnél apukádra fölnézni. de azért úgy is kellene élnie, hogy kiérdemelje a tiszteletedet.

Anyukádat és magadat kell mentenetek ebben a helyzetben. Apukád már nem tudja magát kontrollálni.

Te nem tudsz tenni semmit, de válás esetén anyukádnál kell maradnod, mert apukádnál már nem lennél biztonságban.

Attól még szeretheted őt, de biztonságosabb, ha távol vagy tőle.

2015. febr. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 intrepid ***** válasza:
46%
Azért az is elég ostobaság, hogy piás férjnek hisztériázni, törni zuzni kezdeni. Meg kell várni, hogy kijózanodjon, és higgadt hangon megbeszélni vele. Nem pedig vagdalkozni.
2015. febr. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

ja igen, az egy dolog, de sajnos 2x a feleségét ököllel tarkón ütni, az sajnos egy megbocsájthatatlan dolog.

én is voltam már ittas, és senkit sem jutott eszembe bántani.

2015. febr. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Anyukám mellett állok én is, annak ellenére, hogy nem éppen jó a viszonyunk. Egyébként tizennégy éves lány vagyok és még van két testvérem...
2015. febr. 13. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!