Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Minden második ember zsémbes,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minden második ember zsémbes, elviselhetetlen, kiállhatatlan lenne? Vagy miért válik el 10-ből 6ember? Ráadásul a fel nem bontott házasságokban is rengeteg a probléma, vita, kényszerből valo együttmaradás.

Figyelt kérdés
2016. jan. 2. 23:23
1 2
 1/11 Bino ***** válasza:

Nem feltétlen erről van szó.

Rengetegen azért válnak el, mert a nő nem élvezi a szexet, ezért a pasi keres szeretőt, akivel összejön, és emiatt elvál a feleségétől.

Vagy a pasi egy paraszt, és csak úgy megcsalja a feleséget, miért ne alapon?

Vagy a nő szemezget mással, és csalja meg a férjet, aki válást követel.

A többi kapcsolatban, ahol gondok vannak több tényező is befolyásolhatja a válást: gyerekek, vagyonmegosztás, kényelmesség.

Én pl. nagyon sok olyan embert ismerek, aki a gyerek és a pénz miatt marad együtt.

(Amit leírtam, nem azt jelenti, hogy nincs boldog házasság)

2016. jan. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, nem könnyű rá a válasz.

Az utóbbi időben nagyon sok, nem éppen érzelmeken alapuló házasságokat, esküvőket láttam.

Az emberek a Minőségi, Tartalmas, Segitőkész kapcsolatokra kellene törekedjenek, nem pedig az állandó showműsorra a rokonok, haverok előtt. Ilyen egyszerű a recept.

30-on felüliek pedig azért próbáljanak már Önálló, tökös döntéseket hozni, mert a rokonság és haveri kör nem tudja eldönteni az adott helyzetet jobban, mint önmaguk.

A fenn emlitettekre rengeteg példát láttam már.

2016. jan. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A magyarok jelentos resze alkoholista es / vagy depresszios. (az egesz vilagra nezve az elvonalban vagyunk)


Nem valami jo alap egy kapcsolathoz. Es ugye 2 feleszunek milyen gyerekei lesznek..

2016. jan. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egymás mellett válnak azzá.


A probléma gyökerét abban látom, hogy ma már egyfajta társadalmi nyomás házasodni. Ha házasság/gyerekek nélkül éled le az életed, akkor kudercot vallottál.


Ennek eredményeként meg sem tudom számolni, hány lánnyal/nővel találkoztam akiknek semmi más vágyuk nincs az életben mint házasnak lenni. Ezzel önmagában nem lenne baj - mármint szerintem igen, de nekem semmi közöm hozzá -, viszont ezek a hölgyek egyáltalán nem törődnek a férfi személyével. Képesek bennemaradni bármilyen rossz kapcsolatban a férfi házasságot ígér.


Aztán kifognak valakit, aki oltár elé viszi őket, de azért szépen lassan megromlik a házasság, mivel eleve nem egymáshoz valók. A régi "csak akkor esküdj, ha tényleg biztos vagy benne, hogy szívesen leélnéd az életed" hozzállás helyét átveszi a "Na és? Max elválunk!". Ez persze frusztrációhoz vezet, kezdik megutálni egymást, és ezért válnak elviselhetetlenné.


Persze ekkor az esküvő/gyerekek kipipálva, a válás meg amúgy is divat mostanság.

2016. jan. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nyilván többféle ok van, de ha már a szex témánál vagyunk, ott is lesz szóbeli konfliktus a felek között emiatt. Arra gondolok, hogy szinte bármi is a válás, elhidegülés, zátonyra futás oka, és mindegy hogy elválnak-e vagy sem, minden esetben jelen van okként vagy okozatként a veszekedés, egymás bántása, sértegetése..stb. ..Ergo nem is nagyon létezik békés, türelmes, együttélésre kompatibilis ember ? Miközben az utcán, a munkahelyen, a baráti körben a legtöbb ember kedves, aranyos, barátságos. Tehát akkor mindenki képmutato és álarcot visel a társadalom előtti megnyilvánulásaiban ?
2016. jan. 2. 23:56
 6/11 A kérdező kommentje:
az elsőnek irtam
2016. jan. 2. 23:56
 7/11 anonim ***** válasza:

"Tehát akkor mindenki képmutato és álarcot visel a társadalom előtti megnyilvánulásaiban ?"


Nem kepmutatok, csak keptelenek egeszseges kapcsolatot fenntartani, mert sosem tanitottak meg nekik, felnott korban pedig eleg nagy erofeszitesekkel jarna megtanulni. Sokkal egyszerubb a ferjet / feleseget hibaztatni, es itt feltenni kerdeseket hogy "normalis-e hogy a ferjem / felesegem"..

2016. jan. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Rengetegen elválnak, mert a férj nem élvezi, nem kéri a szexet, a nőnek meg már nincs ínyére kérni, mindig kezdeményezni.
2016. jan. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
sztem nem ennyire központi dolog mindenkinél a szex kérdés, amit ketten is irtatok. de igazábol nem is az a lényeg, hogy mi az indok vagy mik az indokok, végső soron mindegyik arra vezethető vissza, hogy pont azzal nem tudnak kijönni, együttélni, aki elvileg a legfontosabb vagy egyik legfontosabb ember lenne az életükben (még ha nem is szerelmi házasság, azért csak kialakult köztük minimum vmi szimpátia ..), miközben a többi emberi kapcsolatukban meg sokkal normálisabbak . és ez nem csak a házasokra igaz, egy sima párkapcsolatra is. azokbol aztán végképp Dunát lehet rekeszteni, annyit rontanak el az emberek. Nem arrol van szo, hogy 60 évig együtt kéne élni mindenkinek, de mégis csak társas lányek vagyunk, akkor hogyhogy nem tudunk egymással megférni, ha már valamiért partnernek választottunk valakit.
2016. jan. 3. 00:13
 10/11 A kérdező kommentje:
nem véletlen a mondás sem, hogy lakva ismerni meg az embert.. persze, lehet valaki depresszios, valaki rossz természetű, valaki kevésbé.de miért ilyen szinte mindenki azzal, akivel együtt él?
2016. jan. 3. 00:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!