Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Most válunk. Az osztozkodásnál...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most válunk. Az osztozkodásnál beszámítja a bíróság az örökségemet sajátnak, vagy minden feleződik?

Figyelt kérdés
2 éve örököltem szüleim után egy házat. Eladtam(számlámra utalták a pénzt) és vettem belőle egy autót, ami a nevemen van, és a házunkat szigeteltük, felújítottuk(az én számlámról lettek utalva a felújítás költségei). A 2 éve vásárolt ház fele-fele arányban van. Az előző házunk 70% arányban volt az enyém. Hitelt vettünk fel közösen, és fele-fele arány lett most. 10 éves házasok vagyunk 2 gyerekkel.A gyerekek az anyukánál lesznek.Mire lehet számítani a bíróságon, ha nem tudnánk megegyezni békésen?

2016. jan. 24. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Az attól függ ki a bíró. Normális bírónál mindenki jól jár. Szemét liberális-gólem bírónál MINDENT a nő kap mert csak neked pedig irány a híd alá.
2016. jan. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az ági vagyon nem közös, de ha mondjuk közösen felújítottátok, akkor akkor a felújítás költségei a közös vagyonból mentek, így az után kapnia kell valamit.
2016. jan. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Örökség különvagyon, és az ajándék is
2016. jan. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az örökségből vett autó ági vagyon,az a Tiéd (és nem azért mert a neveden van). Az, hogy házasság utána Te számládról lett valami is utalva, senkit nem fog érdekelni, mert a házasság napjától az utána arról költött pénz közös ( nehezzen bizonyítható, hogy nem a közös dolgokra költöttétek, vagy hobbira,kajára, a bírói gyakorlat az, hogy ezt nem fogja nézni, bár esély van rá stb). A Ti esteetekben az a baj, az előző ház 70% arányát Te szerintem nem tartottad meg,(földhivalati papírokat kellene látni,széljegyzetre beírt név még nem tulajdon jog.) így a 2 éve vásárolt ház fele fele,a hitel is.
2016. jan. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Az örökség különvagyon
2016. febr. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, olvastam hogy az örökség az különvagyon. Az örökség egy ingatlan volt, ami eladásra került nemrég. Az abból vásárolt autó és a jelenlegi új házunk felújítására lett költve a pénz. Ilyenkor hogy illet meg a különvagyon? Azt értem, hogy az autó az bizonyítható és kész, az az enyém. De ha igazolom is számlákkal a ház teljes felújítását, akkor a felújított ház eladásánál ez hogy számolódik el? A ház felújítás az örökségből mondjuk 2 M, a ház 1 éve lett vásárolva úgy hogy az előző ház eladási ára(önerő) + hitel.Tehát az önerő esetében 70% tulajdonom volt a régi házban, a nejemnek 30%. A mostani ház értéke mondjuk 20M. Én beletoltam 7 M (előző ház tulajdoni arány) + 2 M felújítás, a nejem része volt 3 M az előző házból. De az is tény, hogy 70-30% arány volt amikor vettük, de eltelt 15 év azóta házasságban.Ilyenkor már az nem fele-fele?
2016. febr. 6. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!