Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás utáni probléma?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás utáni probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy panel lakás a nevemen még jóval a házasságom előtt. Ezután jött a barátnő, házasság, gyermek. Ez a gyermek most 1 éves lesz. A feleségem válni akar (nem, nem az én hibámból) és szeretné a gyereket is és maradna a panelban, míg én költözzek el és vegyek ki egy albérletet, + említette hogy fizessek gyerektartást 40 ezret, mert ha ezeket így most megbeszéljük a válási papírok előtt, akkor könnyebb lesz a válás.

Természetesen nem mentem bele, a gyermekért nem hiszem hogy harcolhatok, hisz még baba szegény, úgyis az anyjának ítélik. Bár óvodás korára szeretnék kiharcolni egy közös felügyeletet. Szóval maradtam az ügyvédi konzultációnál, de ez még pár nap. Addig is titeket kérdeznélek, hátha okosabbak vagytok, mint én.

Kérdésem az lenne, hogy ha az anya nem akar kiköltözni a panel lakásból, hiába az én nevemen van, követelheti hogy maradjon a gyermek érdekében, és ráadásul hogy én még költözzek is el? A lakásba ingóságot nem hozott, 0 forintja van benne az évek alatt. Mivel közös a gyermek, van az anyának valamilyen joga bármire is hiába a válás?

Továbbá a gyermekem 3 éves korára, mikor elkezdi az óvodát, van valami esély a közös felügyeletre, teszem azt hetente nálam, hetente az anyjánál?

Köszönöm a válaszokat.



2016. febr. 1. 15:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ez biztos,hogy nem így van.Csak akkor ha közös vagyon,vagy házasság alatt szerzett.

De jóval házasság előtt szerzett ingatlanra semmiképpen sem rakhatja rá a kezét.Gondolj bele,akkor minek szocpol meg csok,keresek egy marhát akinek van egy háza,szülök egy gyereket,elválok,aztán kidobom a saját ingatlanjából.Ilyen a világon nincs.

2016. febr. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

" Megkaphatja, de azzal nem járna jól. Ugyanis a kizárólagos lakáshasználat ellentételezését ki kellene fizetnie nekem minden hónapban. Vagyis ha a közös házat a gyakorlatban mondjuk 100e/hó bérleti díjban ki lehetne adni, akkor nekem kellene fizetnie havi 50 ezret. Ha a bíróságtól kérjük az ingatlan közös tulajdonának megszüntetését, akkor egy összegben ki kellene fizetnie az érték felét, vagy ha köteleznek a távozásra, akkor a fentebb írtak szerint ellentételezést kellene fizetnie az ingatlan eladásáig."


Ezt írták egy másik kérdésnél.Ha KÖZÖSM ingatlannál ez lenne,akkor a TE ingatlanodhoz köze nincs,és nem is lehet!

2016. febr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Fenntartom, úgy van, ahogy írtam. A gyerek érdekeit veszi alapul a bíróság. Természetesen az ingatlan nem kerül a volt feleség birtokába, addig "marad az övé", amíg iskolába jár a gyerek. Ezalatt kell fizetnie a többlethasználati díjat, amibe arányosan a gyereket is beleszámolják, ám a gyerekre jutó hányadot nem kell kifizetnie.
2016. febr. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!