Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan dolgozzam fel azt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan dolgozzam fel azt, hogy a szüleim válni akarnak?

Figyelt kérdés
Egyszeruen nem tudom elkepzelni ugy az eletem, hogy a szuleim kulonvaljanak. Gyerekkorom ota mindig ok voltak a legfontosabbak nekem, es most ugy nez ki el fognak valni. Az ok a megcsalas edesapam reszerol, nagyon rossz itthon a hangulat ez miatt. Amunt belegondolok hogy nem lesz tobb kozos nyaralas, kozos ebedek, kozos napok megszakad a szivem! :( mit tegyek? Hogyan lehet ezt feldolgozni? 19/L
2016. febr. 28. 13:43
1 2
 1/14 aperitif ***** válasza:
100%

Ez a szüleid élete. Maholnap te is a sajátodat fogod élni, te is a választottaddal fogsz elmenni nyaralni, és nem a szüleiddel, fogadd el, hogy a ők is azzal akarnak nyaralni menni, akivel jól érzik magukat, és nem maradnak amellett, akit már nem szeretnek, csupán azért, mert neked ez lenne a kedvező.

Ettől függetlenül még lehetnek neked ők a legfontosabbak (még egy ideig), és neked nem kell egyikre sem haragudni. Ők egymástól válnak el, nem tőled.

2016. febr. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Már nem vagy kicsi, tudod tartani a kapcsolatot mindkettővel, hidd el jobb lesz nekik így
2016. febr. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%

Mindig is furcsának tartottam, amikor egyesek kiakadnak attól, hogy a szüleik el fognak válni. Talán azt gondoltam eddig, hogy csak a gyerekeknél van ez így, erre íme, itt egy 19 éves lány, aki pontosan ezzel a problémával küzd.


Az én szüleim is elváltak még kiskoromban, de engem később sem zavart. Egy régi, általános iskolás évfolyamtársaim 5. osztályos korunkban az ebédlőben is lazán kimondta, hogy az ő szülei is elváltak.


Ebből kifolyólag a következőt tudom tanácsolni: Ha két ember nem tud jól kijönni egymással, és megoldhatatlanok a problémák, akkor nincs egyszerűen közös jövőjük. Ezt tudomásul kell venni, bizonyára te sem szeretnél olyan emberrel együtt élni majd, akivel már nem tudod elképzelni a házasságodat. Nem erőltethetnéd, hogy a gyerek miatt maradjatok együtt, mert azzal csak a gyereket használnád fel eszközül a céljaid eléréséhez.


Az az igazság tudod, hogy ez nem a te ügyed. Ezt nekik kell megbeszélni. Tartsd tiszteletben a döntésüket, hamarosan neked már saját családod lesz, és akkor foglalkozhatsz annak építésével.

2016. febr. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

Még valamit fontosnak tartok leírni:


A kérdésed alapján nekem nagyon úgy tűnik, hogy még mindig támaszkodsz a szüleidre, ami azt jelenti, hogy te nem nőttél még fel, ezért visel meg ez az egész ennyire.


Javaslom, hogy viselkedj felnőtt, értelmes ember módjára. 19 éves vagy, hamarosan belépsz a 20-as éveidbe, és ha ilyen mentalitással alakítasz ki párkapcsolatot, akkor sok jóra nem számíthatsz.

2016. febr. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Szerintem attol meg lehet valaki "ertelmes" hogy azt szeretne ha a szulei nem valnanak el! Szamomra az a felfoghatatlan hogy lehet ezt ennyire konnyeden venni!
2016. febr. 28. 14:32
 6/14 anonim ***** válasza:

Minden mi nem lesz csak semmiség.

Mind ketten ott maradnak neked.

Ezen nincs nagyon mit feldolgozni csak felfogni kell.

2016. febr. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

Azért felfoghatatlan számodra, mert gyerekesen viselkedsz, pont.


Egy értelmes felnőtt nő nem így viszonyul ehhez az egészhez. A kérdésed és a szóhasználatod alapján egy 13-14 éves kislány gondolkodásával rendelkezel, nem pedig a korodnak megfelelővel.

2016. febr. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

szerintem pedig simán érheti rosszul ez a dolog, egy 19 évest is, nem csak egy kisebb gyereket.


úgy lehet feldolgozni, hogy idővel..mint minden mást az életben. és megérted,hogy jobb lesz nekik külön.

2016. febr. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez a szüleid döntése, neked nincs beleszólásod, csak tudomásul kell venned. Különben képzeld bele magad a helyzetükbe, te mit tennél édesanyád helyében, ha a férjed megcsalt volna? Jobb lenne, ha állandó veszekedésben élnétek tovább egy fedél alatt? Azt ne akard.
2016. febr. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnalom! El tudom kepzelni milyen fajdalmas es sajnos nem tudsz tenni semmit. :( Ido kell, hogy feldolgozd. Talan lesznek meg kozos ebedek, ha edesanyad megbocsat. (En ismerek olyanokat is, akik kozosen nyaralnak)

Ne add fol a remenyt.

2016. febr. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!