Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elváltunk a párommal, de még...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elváltunk a párommal, de még mindig szeretem őt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

16 éves koromban ismerkedtem meg a volt férjemmel. Ő akkor 22 éves volt. Nagyon szerelmesek voltunk, dúlt a love, szenvedélyes kapcsolatunk volt. Olyan mesébeillő. 23 évesen teherbe estem, ő jól fogadta, örült a picinek. Megkérte a kezemet, összeházasodtunk. Egy ideig minden jól működött, aztán egyre többet veszekedtünk, teljesen irritáltuk egymást. A szex sem volt a régi, féltékenykedni kezdtem, aztán a könnyebb utat választottuk és elváltunk. Mégcsak meg sem beszéltük a dolgokat. Igen ez a mi hülyeségünk volt.

Fél évre rá, neki lett egy barátnője és engem ez nagyon a padlóra küldött. Nehezteltem rá, pedig nem volt okom. A kislányunkat látogatta, segített amiben tudott. Pár hónapja találkoztunk egy szórakozóhelyen, beszélgettük, és megcsókolt. Szóval eléggé összezavarodtam. Mondta hogy nagyon hiányzom neki. Hazakísért, majd megkért hogy maradhasson nálam. Befeküdt a lányunk mellé és ott aludt. Aztán egyre többször történt ez, 2 hete pedig lefeküdtünk, és én ugyanazt éreztem, mint 16 évesen.

Most meg nem tudom mit csináljak.. Visszemennék hozzá, de félek hogy megint elromlik. Meg ez a kicsinek se jó.

Vélemény?


2016. ápr. 19. 05:54
1 2
 1/14 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Az először is nem úgy megy, hogy csak kijelented, hogy visszamész, mert van egy másik fél akinek legalább annyi joga van dönteni kettőtöket illetően, mint neked.


A másik dolog, hogy én bár nem vagyok az újramelegített káposzta híve, de ez esetben talán adnék egy esélyt a dolognak. Ott hibáztatok, ahol a legtöbben, hogy azt hittétek kis naivan, hogy a gyerek után minden a régi lesz. Az esetek többségében sok minden megváltozik. Mások lesznek a hormonok, te alul is változol, ott a kicsi mint plusz stressz és örömforrás... tudatosan oda kell figyelni a kapcsolatra és nem várni a csodát, hogy helyrejön magától.

Ha belátod, hogy hibáztatok és hol és mit, akkor van esély arra, ha most leültök és megbeszélitek a dolgot akkor másodszorra egy erősebb, stabilabb kapcsolatot építetek ki. Ez volt azt hiszem a ti életetekben a nagy próba, amin megbuktatok ugyan, de érzed, hogy ennek nem ez lett volna a kezelési módja. Ha képesek vagytok okulni belőle, és új alapokra helyezni a dolgot, akkor szerintem működhet.

Úgy viszont semmiképpen nem, hogy csak úgy összejöttök megint, mert szeretitek egymást, mert a problémák az idővel egyre csak sűrűsödni fognak az életetekben és ha elsőn elhasaltok akkor az egész életetek válás és újraegyesülés lesz?

Figyelembe kell venni a változást, a biológiát is. Változtok idővel még olyan drasztikus esemény mint a szülés nélkül is. Más lesz a hormonrendszer, és teljesen más megvilágításba képes így az ember látni az életet. De ha ezzel tisztába vagytok akkor elébe lehet menni a dolognak, és megtalálni közösen a megoldást.


Szóval első lépésként én rongyosra beszélném magam az apukával, megbeszélnénk hol hibáztunk, mit lehetett volna tenni. Aztán jön a történet érzelmi része, hogy még mindig szeretitek-e egymást és akkor megbeszélni hogyan tovább. Ritka az amikor az embernek van második dobása, úgyhogy azt nagyon meg kell becsülni. Fel kell nőtök egy kapcsolathoz. Talán lehet az volt a baj, hogy sosem volt igazán próbára téve a szerelmetek, ezért adtátok fel olyan könnyen. Most már tudod milyen a kudarc, úgyhogy én sok sikert kívánok neked és a kis családodnak!

2016. ápr. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
van valaki más az életedben? mit veszítesz, ha belemész, és mégse jön össze?
2016. ápr. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
#2, van egy gyereke
2016. ápr. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Akinek az apjával próbálja meg éppen rendberakni a kapcsolatát... szvsz ez lehet, hogy megéri a kockázatot
2016. ápr. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Bence_ ***** válasza:
100%
Ha szeretnétek rendbe rakni akkor menjetek el egy szakemberhez. Párterápia!
2016. ápr. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Adnék egy esélyt a dolognak, nem egy idegen pasi fog mászkálni a gyerek körül, hanem a saját apja, ez azért az első időszakban megkönnyíti a dolgokat. Üljetek le beszélni, hogy mennyire gondolja komolyan. Ha úgy érzed, hogy menne, akkor hajrá.
2016. ápr. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az elsőnek üzenem, hogy ő már felvetette az ötletet, hogy kezdjük újra, csak még nem döntöttem.

Szerintem mindketten tudjuk, hogy mi csesztük el az egészet, és szó szerint hisztis tiniként viselkedtünk. Semmit se tudtunk megbeszélni. Én úgy érzem, hogy felnőttünk mindketten a dologhoz. A kicsivel sose volt baj, mindig látogatta, szóval rengeteget volt vele.

Szívem szerint én újrakezdeném, de azért félek is.

2016. ápr. 19. 15:26
 8/14 Bence_ ***** válasza:
100%
Minden boldogság bátorságból és munkából fakad. (Balzac)
2016. ápr. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A gyerek örülne ha az apja is ott lakna veletek? gondolom igen:)
2016. ápr. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen, örülne. Sajnos az utóbbi időben egyre nehezebben viseli, hogy apuci haza indul.
2016. ápr. 20. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!