Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A közös tulajdonú házból a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A közös tulajdonú házból a férjem elköltözött, zárat cserélhetek-e válóper előtt?

Figyelt kérdés
2008. szept. 28. 14:12
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
hát én cseréltem meg mondom őszintén.mikor kiderült akkor ő nehezményezte,de ne mászkáljon már össze-vissza,ha esetleg nem vagyok otthon.
2008. szept. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Akár fel is jelenthet miatta. Végül is az ő háza is, neki is ugyanannyi joga van bemenni oda, mint neked.
2008. szept. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Ha közös tulajdonú, akkor te jogosan "mászkálsz" a házban amikor a férjed nincs otthon? Első hozzászólónak.
2008. szept. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan cserélhetsz zárat, csak neki is adjál kulcsot az újhoz is. Mert hogy ugyanannyi joga van ott lenni, mint neked.
2008. szept. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Most hallottam egy esetet: a nő elköltözött, a férfi lecserélte a zárat és bejelentette az okmányirodában, hogy a felesége már nem tartózkodik ezen a címen. A nő erről papírt kapott, és felszólították, hogy jelentkezzen ki a lakcímről. Igaz, a ház eredetileg a pasasé, de együtt laktak már jónéhány éve és házasok is voltak. Érdemes megkérdezni egy jogászt, nehogy a végén neked kelljen fizetni.
2008. szept. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem történt meg a válás teljesen jogosan megy be, használja a közös tulajdont akkor és amikor akarja..a szóbeli megállapodás, és a tény hogy elköltözött, legfeljebb könnyedségnek szolgál..de a ház sorsa még itt nem dőlt el..

ha zárat cserélsz ellened is fordíthatja a válóper során..

Nem cserélheted ki, legfeljebb, ha vele megbeszéled!

2008. szept. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
CSak a hozzájárulásával, én azt is kérd ki írásban, tuti ami fix
2008. szept. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
27%
apum elhagyta önszántából anyumat,elköltözött..anyum meg zárat cserélt...majd ha a válóperen eldöntik,h mi jár apumnak,akkor elviheti..addig meg ki ne fossza már a lakást...ez 7éve volt..
2008. szept. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


A törvény szerint,amennyiben a házasságban 5 évet eltöltöttek,a ház pedig szerződésben nem lett különvagyonként feltüntetve,akkor a ház közös vagyonnak számít,akkor addig a pillantig,míg a válást,és a vagyonmegosztást meg nem állapítják,mindkét félnek szabad bejárása van az adott ingatlanba.Az tény viszont,hogy az elköltözött félnek ILLENE,de nem KÖTELEZŐ szólni arról,ha felkeresi a volt otthonát.Ez abban az esetben persze máshogy néz ki,ha a lakásban maradó felet igazoltan megfélemlítette,vagy bántalmazta a másik,akkor lehet kérni a bíróságon a távolságtartó végzést,amikor is abban is korlátozzák a felet,hogy a közös házuk küszöbét mikor és hogyan lépheti át.Én így tudom.

2008. okt. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves első válaszoló:! Amennyiben nem történt meg a válás megindítása, úgy neki is szabad bejárása van a közös ingatlanba, ha csak nincs ellene valamilyen távol tartási végzés. Viszont hogy csak azért cserélted le a zárat, hogy ne járkáljon a lakásban, amíg te nem vagy otthon, ez most pontosan úgy hangzik, mind ha kizárólag a te tulajdonod lenne az az ingatlan de mivel az közös, ahogyan említetted így viszont egyeztetned kellett volna vele is, ez ugyanis önkényes kisajátításnak minősül na mindegy viszont én a helyében rendőrt hívtam volna rád, vagy pedig lakatossal nyittattam volna ki az ajtót ennyi.

Kérdező:! Ami viszont a te kérdésedet illeti, szerintem előtte ezt beszéld meg vele, különben a végén még te fogsz ráfizetni, de alaposan!. Az utolsó előttinek is azt tudom csak mondani, hogy előtte egyeztetniük kellett volna a volt férjjel, mert mind már az előbbiekben említettem ez tulajdon önkényes kisajátításának minősül, amiért hát bizony igen súlyos büntetést lehet kapni a jog szerint.

2019. jan. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!