Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az apanak milyen jogai vannak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az apanak milyen jogai vannak abban ha en külföldre akarom a kislanyunkat kivinni?

Figyelt kérdés
Egyedüli gyamja vagyok a kislanynak,az apaval soha nem hazasodtam össze!Az adossagaim rendezese miadt külföldre kellett mennem dolgozni,es a kislanyt az apanal hagytam.Az eletem mostanra rendezödött,az az 2-evembe telt,es most szeretnem a kislanyomat magam mellet tudni!Ha volt mar igy valaki,vagy csak hasonlo helyzetben,kerem irjon!!! Mit tud tenni az apa? es megtudja-e akadalyozni a kislanyom elhozatalat?A kislanyt ez idö aladt is rendszeresen latogattam,es tamogattam!
2008. szept. 29. 06:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Hát ez elég nehéz helyzet. Szerintem ha az apa nem egyezik bele, nem viheted külföldre a gyereket, főleg, hogy az elmúlt két évben ő nevelte. Még az is előfordulhat, hogy kéri, hogy nála helyezzék el. És lehet (elég valószínű), hogy neki is ítélnék, mivel az elmúlt időszakban is nála volt.

A személyes véleményem pedig, hogy elég disznóság lenne elvenni tőle. Az elmúlt két évben jó volt, hogy nála volt? Akkor most ne akard elszakítani a gyereket az apjától. Nem csak akkor kell a gyerek, ha minden oké.

2008. szept. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Maximalisan egyetertek az elottem szoloval!!!


Ne csak a sajat erdekeidet nezd. Ebben a helyzetben nem te vagy az elso, hanem a gyerek.


Gondolom nem ezt a valaszt vartad. Ne haragudj, de ez a velemenyem.

2008. szept. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudod olyan könnyen kivinni,sőt igaza van az első hozzászólónak hogy nagy az esélye annak,hogy az apánál helyezik el a gyereket. De most gondolj bele...2 évig az apával lakott akivel nagyo jó érezte magát,jó volt minden,és mos te hirtelen el akarod szakítani tőle. Tudod ezzel hogy beletiporsz a lekli világába??? A gyerek nem átékszer,hogy egyszer ide egyszer oda nyúzom. És ha megint rossz anyagi helyzeted lesz,majd megint visszaadod az apjának? Gondolkozzatok el rendesen...
2008. szept. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Nézd, egy ilyen helyzetben szerintem a gyerek érdeke az első. ( A bíróság is CSAK ezt nézné.)

Ha az elmúlt 2 évben az apja nevelte, nem hinném, hogy az neki jó lenne, ha hirtelen elszakítanád az apjától. Elhiszem, hogy elsősorban miatta voltál külföldön, miatta akartad "összeszedni magad", de ezt csak felnőttként fogja megérteni, pillanatnyilag viszont komoly törést okozhat neki, hogy fenekestől felfordul az élete és az eddig szeretett apa hirtelen nagyon távol kerül tőle. Ha a Te oldaladról néznénk a kérdést, akkor is benne van, hogy pár év múlva a fejedhez vágja, hogy elszakítottad attól, aki 2 évig nevelte. És ilyenkor erre nincsenek észérvek, ha ezt zokon veszi, bizony komolyan, akár hosszú távra megromolhat a kapcsolatotok.

Én azt mondom, keress más megoldást, esetleg még pár évig maradjon így a dolog, amíg nem tudsz olyan helyzetet teremteni, hogy itthon költözhessen Hozzád. Ebben az esetben ugyanis nem lenne elszakítva az apjától.

Tudom ez nem könnyű. De próbáld meg a lányod szemszögéből nézni a dolgokat, úgy találahtod meg azt a megoldást, ami NEKI a legjobb!

2008. szept. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

Es raadasul nem csak az apatol szakitanad el, de a teljes eddigi eletetol, nagyszuloktol, ovitol/sulitol, baratoktol, szomszedoktol, az eddig megszokott kornyezetetol.

Nehez dio.

2008. szept. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Ha van megelőlegező apasági elismerő nyilatkozat, amit a születés előtt kell megcsináltatni(ezáltal kerülhet a gyermek az apa nevére) akkor azt te is aláírtad..az a papír alapján az apa ugyanolyan jogokkal-kötelezettségekkel bír mintha házasságot kötöttetek volne-persze csak a gyerek szempontjából.

Ha bíróságilag megállapított gyerektartást kapsz, akkor formai nyoma van a gyermek apjával kapcsolatba, tehát akkor sem cselekedhetsz nélküle..

Ha semmilyen papír, bírósági megállapodás nincs köztetek effelől, akkor a saját lelkiismeretes döntéseden múlik mit teszel és hogyan.

A hogyan alatt azt értem, hogy megbeszéled e az apával, vagy meg sem kérdezed, ha nem köt jogi út akár szó nélkül elmehetnél, de a helyedben megfontolnám, hogy a gyermekednek mennyire is van szüksége az apjára...ez lehet a döntő...


Ha pedig így kimész, az apa utólag is feljelenthet, legfeljebb indít mellé egy olyan eljárást ami során azt izonyíthatja, hogy valóban ő az apa, akár rádfoghatja, hogy kizárod a nevelésből..akkor a bíróság valóban eldönt mindent , szemelőtt a gyerek érdekeit.

2008. szept. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

Hogy bírtad itthagyni a gyerekedet amíg külföldön voltál???

Én beleőrülnék,ha el kellene szakadnom tőlük.

Nem ismerem a körülményeidet,de magát a tényt nem tudom megérteni.Én nem tudom elképzelni,hogy akárhova is költözzek,a gyerekeim ne jönnének velem.Egy kissé egoistának látom a nézeteidet.Hogy ha gond van lerázod a gyereked,most javult az életed magadhoz vennéd,ha esetleg megint gond lenne akkor visszapasszolnád?

Az apjának aki eddig nevelte jogai vannak,és valószínű a gyerek érdeke is az lenne,hogy ne legyen kiszakítva a megszokott környezetéből,azoktól az emberektől akik eddig gondozták,szerették és akiket Ő szeretett.És a gyerek mit akar?Egyébként még útlevelet sem csináltathat kiskorú gyereknek az egyik szülő,mert mindkettő beleegyezése szükséges.Akkor is ha házasok,akkor is ha nem.És természetesen a beleegyezése is szükséges a gyerek külföldre költözéséhez.És megoldanád a rendszeres kapcsolattartást a kislányodnak azokkal az emberekkel akik mellett eddig felnőtt,akiket szeret?Nagy törést okoznál neki szerintem a költözéssel.Már azzal is biztos azt okoztál neki,hogy itthagytad.

2008. szept. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
34%

Ha abban egyeztetek meg,hogy az apa addig neveli a kislányt,amíg nem rendeződnek a dolgaid,akkor akár még bírósági úton is visszakapod a lányodat.De!Külföldre,hosszú távra nem viheted ki az engedélye nélkül.Magyarul:akkor kapod vissza,ha hazaköltözöl.

Egyébként ne törödj a beszólásokkal,jól tetted,hogy az apjánál hagytad,más a kukába teszi...Te csináltad jól!

2008. szept. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Neked utolso valaszolo nagyon szepen köszönöm azt amit irtal!!!! A többieknek üzenem EN A LANYOMAT NEM; HAGYTAM EL!!! MINDEN HETVEGEMET VELE TÖLTÖTTEM ES IGEN VOLT MAR NALAM MINDEN EVBEN EGESZ NYARON ES AZ ÖSSZES ÜNNEPET VELEM TÖLTÖTTE!!! NAGYON SZERETNE VELEM ELNI MIVEL AZ APJA MEG MINDIG A SZÜLEIVEL EL;AKIK:AZ ANNYA ALKOHOLISTA,AZ APJA MEG A MAI NAPIG VERI ÖT!A KISLANYOMNAK EZT MIND VEGIG KELL NEZNIE!!SZENVEDEK EN IS AHOGY Ö!!!A HAZAMAT ELARVEREZTEK AMUNKAHELYEMEN LEEPITES VOLT!NEM VOLT MIBÖL ELTARTANOM SE ÖT SEM PEDIG MAGAM!! AZ EGGYETLEN ESELYEM VOLT AZ APJA!EGGYALTALAN HOGY MER BARKI IS ISMERETLENÜL VELEMENYT ALKOTNI???!HA MAS ORSZAGBAN TALALTAM BEKET MIERT NE ELHETNE A KISLANYOM OTT BOLDOGAN?TELJES SZIVEMBÖL KIVANOM A ROSSZINDULATU EMBEREKNEK HOGY UGYAN UGY JARJANAK MINT EN!!!JA AZ APJAVAL A KISLANYUNK SZÜLETESE OTA NEM ELTÜNK EGGYÜTT!EGYEDÜL NEVELTEM!AZ DOBJA RAM AZ ELSÖ KÖVET AKI MEG VETEK NELKÜLI!!!A GYENGEBBEK KEDVEERT;JEZUS MONDTA!!!
2008. szept. 29. 20:45
 10/14 anonim ***** válasza:
64%

Kár,hogy lepontoztátok,mert nem meggondolatlan fröcsögés,hanem a jogi lehetőségek,amít írtam...sokan vannak hasonló cipőben.

Kedves kérdező:Sajnos külföldre mint írtam nem viheted hosszú távra,ha az apja nem egyezik bele,illetve bírósághoz kell fordulni,mert amennyiben tudod bízonyítani az életvitelüket,akkor a bíróság engedélyt adhat a kiviteléhez.Egyszerübb lenne az apa engedélyét megszerezni,persze lepapírozni ne felejtsd majd el!Sok sikert kívánok!

2008. szept. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!