Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Volt akinél utolsó csepp az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt akinél utolsó csepp az anyós volt?

Figyelt kérdés
ma ünnepeltük a fiam névnapját és az anyósommal durván összevesztünk. Idáig rengetegszer tűrtem, de most mivel a fiamról volt szó felment bennem a pumpa, válaszoltam neki, amire ő is válaszolt. Úgy váltunk el h az ajtóba azt mondta h a k@rva anyádat (előtte ráadásul tényleg az amyámról volt szó) és én mondtam h a Tiédet! Na ezek után a férjem kibukott, h hogy tehettem ilyet és h még ha bocsánatot kérnék az anyjától. Eszem ágába sincs, a házassáunk eddig is romokban hevert, de mivel jómodorra neveltek próbáltam elkerülni az anyóssal a konfliktust. Szerintem egy anyós nem feltétlen ilyen, szerintem jól is ki lehet jönni, meg lehet vele is beszélni a dolgokat, a házasságunkat viszont nagyon aláásta, semmiképp nem akarok így gyűlölködésben élni, szóval kijelentettem h nekem ez volt az utolsó csepp!!!
2010. ápr. 16. 22:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem Szerencsém van!!

A férjem ki áll mellettem, és 2 éve nem tárgyalunk az anyósommal, de a gyerekeim közelébe sem jöhet!

Erről Ő tehet maximálisan!


És igazad van, hogy vissza válaszóltál Neki! Azért, mert az anyósod és jóval idősebb, még nem beszélhet Veled így!

2010. ápr. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
89%
Senkinek nincs joga lekurv@zni a másik anyját. Én a helyedben nem tettem volna, hanem szájon törlöm. CSak az a baj, kinézem belőle, hogy feljelent vagy ilyesmi. Ne válj el, mert akkor anyósod győztesen kerülne ki a szituból. Viszont az unokát eltiltanám egy ilyen mocskos szájú némbertől.
2010. ápr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
100%

Sziasztok!


Én 35 éve vagyok meny, a férjem még mindig anyuci majmocskája. Soha nem állt mellém, én marha meg kb. 30 évig nem szóltam vissza anyósomnak, pedig sosem csípett engem, sosem voltam elég jó neki. Mindig rosszindulatú volt velem, viszont ami igaz, az igaz: nagymamának tökéletes volt. Ritkán panaszkodtam a férjemnek, akkor is potyára.

Náhány éve már visszabeszélek kedvesmamának, először meg is lepődött. Igaz, ő sosem volt velem triviális, de az életemet megkeserítette. Ma már fogatlan oroszlán, és még mindig dróton rángatja a férjemet.

Tudom, nem lehet visszaforgatni az idő kerekét, mégis azt mondom: ha ma kezdeném, rögtön kiosztanám anyósomat, nem hagynám a fejemre nőni. Egy férj - főleg ha elkényeztetett egy szem isten - nem fog szembeszállni az anyjával, legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

A másikkal együtt családot is kapunk, ettől csak akkor menekülnénk meg, ha anyátlan-apátlan árvához mennénk.

Egyébként már anyós vagyok, de nálunk a férjem viselkedik úgy, mint egy igazi anyós, mindenbe beledumál, mindent jobban tud.

Azt hiszem, ha engem lek...ázott volna az anyósom, én is azt tettem volna vele. Ha ki is békültök, akkor sem fogjátok egymást szeretni, maximum színészkedtek majd, hogy minden rendben.

Ne nagyon számíts arra, hogy a férjed melléd áll.

Én sokszor gondoltam arra, hogy elválok, és ebben nagy szerepe volt az anyósomnak. Aztán gyáva voltam, lapítottam, és ezt bánom ma is.

2010. ápr. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nagyon sok jó tanácsot kaptál már előttem, és csupa értékes hozzászólást. Mi hála Istennek boldog házasságban élünk a férjemmel, de csak azért, mert teljesen leépítettük ezeket a családi kapcsolatokat. Anyósom is próbált mindent a manipulációktól kezdve.... és én a férjedet illetően türelemre szeretnélek inteni: ne hagyd hogy szétmenjetek az anyósod miatt, nagyon jó hogy a sarkadra álltál, és úgymond ultimátumot adtál neki, így tovább. Jó, hogy most már a férjed melletted áll, de hidd el, a saját példámon tudom, akit egész életében manipuláltak, a teljes elszakadás nem megy egyik napról a másikra. De ha ebben kitartotok, újra boldogok lesztek, és anyós elmehet melegebb éghajlatra. Ja, és én se kérnék bocsánatot.
2010. ápr. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
91%
Igazad van. Tudom azt is, hogy úgy gondolod, nem kellett volna visszaszólni, de ha az ember agya eldurran.... Hát szerintem az már egy szent, aki ilyen szituban ne szólt volna vissza. Nagyon-nagyon szemét volt az anyósod, ha lehet ilyet mondani, eleve ő megy hozzátok a gyereked névnapját megünnepelni és így mer viselkedni, komolyan mondom bicskanyitogató. Viszont tanulj az esetből, nem szabad elfojtani magadban a dühöt, mert ez lesz a vége, ami most is volt, hogy kirobbansz. A férjeddel beszéljétek meg, próbáljátok megmenteni a házasságotokat, mert úgy érzem, már amúgy sem jó. Szerintem - mivel anyósod volt nálatok és ő kezdte a vitát, beleszólást - neki kellene bocsánatot kérnie, Te ne menj vezekelni. Ha nem kér bocsánatot, akkor "felejtsd el" amennyire csak tudod. Az unokáját azért ne tiltsd el tőle, ehhez nincs jogod, főként, ha a gyerek szeretne találkozni a nagymamával, de vigye a férjed hozzá, Te ne menj szerintem. Sok sikert és kitartást!
2010. ápr. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nekem nincs ilyen problémám, de a baráti körömben többektől is hallottam már anyóspróblémákról, és az elmeséltek alapján egy anyós igenis lehet az utolsó csepp a pohárban. Az, hogy az anyósoddal milyen a kapcsolatod, szerintem valamilyen szinten függ a párodtól is. Egy normális férfi tudja kezelni a családtagjai konfliktusait, felismeri, mi jogos, és mi nem, ki tud állni amellett, aki mellett kell, anélkül, hogy a másikkal szembefordulna vagy megsértené, és nem utolsó sorban az élete nem függ a szüleitől vagy azok véleményétől, önállóan határoz és cselekszik. Ha úgy érzed, hogy a pároddal ezzel kapcsolatban problémák vannak, természetes, hogy nem tudod kezelni a helyzetet. Szurkolok neked hogy jó döntést hozz, és ha tényleg ennyire rossz a kapcsolatotok, akkor sikerüljön valahogy helyre hozni ( ha még szeretnéd, vagy esélyt látsz erre), vagy a lehető legjobban sikerüljön kilépned belőle.
2010. ápr. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

hát látom van itt még olyan akit az anyósa a saját házában teremtett le.......jójó anyatigrisség ide v oda, de azért szerintem egy 30 év körüli embert már nem kell úgy kezelni, mint egy 5 éveset....nálunk is volt erre pl h az anyósom pörgette túl a sztorit, nekünk csak egy mondatunk volt, aztán nem is folytattuk!

nem akarom ám szentnek állítani magamat, tény, h ezt előbb észre kellett volna vennem, h a férjem nem tudja kezelni a szüleit és h madzagon rángatják.....

egyébként annyi fejlemény történt a sztoriban, h a férjem leült a szüleivel (nem tudom, nem voltam ott) és megmondta nekik, h ő mostantól mellénk áll. Hazajött hétfőn és mondta, h az anyja u.u. áll hozzám mint én ő hozzá, de már látja, h a szülei két és fél éve (esküvő, gyerek) hadjáratot folytatnak ellenem, mindent meg akarnak mondani h h legyen és a férjem azt is bevallotta, h sokszor adta is alájuk a lovat, nem h nem állt ki mellettem, de már mindent máshogy lát és mi vagyunk neki a legfontosabbak. Más részről az anyós másik két fia is csak azt tudta mondani, h az anyjuk provokált engem és ő mondott csúnyát is.....az egyik fiú itt volt a veszekedésnél, a másik csak a provokálásnál! Mit mondjak, kemény munkája volt benne, h már ne érdekeljen a pálfordulása, nem is hiszek neki. Valahogy az is volt az érzésem, h ugyan kérjek én bocsánatot, de majd ő tudja, h nekem van igazam, de mégsem akar a szüleivel konfrontálódni....még mindig nem.....nem is érdekel már, nem hittem h valakinek az lehet az életcélja, h tönkre tegye a fia házasságát és feleségét, még sokkal jobbat feltételeztem róla, mint amilyen valójában, a férjem is egy díszpinty, mégis h gondolta, h engem ócsárol és akkor majd boldog lesz a házasságunk? legközelebb ígérem jobban választok, szép napot....;)

2010. ápr. 22. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!