Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A feleségem nem akar gyereket....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem nem akar gyereket. Váljak, és keressek olyat aki akar, vagy fogadjam el, hogy ez így jó?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk házasok, 5 éve vagyunk együtt.(30F/25N)Van kocsi, saját lakás, (panel) nekem állandó munkahelyem van, durván 150000 Ft marad tisztán havonta rezsi+megélhetésre.(Ebből 100K az én részem)

A gond az, hogy a feleségem nem akar gyereket.Minden idegszálával tiltakozik a gyerekvállalás ellen.Megjegyzem az anyósom is támogatja ebben, azt hangoztatja, hogy ő még túl fiatal nagymamának -46 éves- meg hogy "elkapkodtuk" a házasságot, meg hogy ráérünk 10 év múlva gyereket vállalni, stb.

A feleségem legnagyobb problémája az, hogy szerinte nem elég a pénzünk a gyermekvállalásra, meg hogy nem tudja magát elképzelni -jelenleg- anyukaként.(Azzal biztat, hogy ez majd 10 év múlva megváltozik.)

Mit csináljak?Várjak még 1-2-5-10-15-20 évet, hátha a feleségem meggondolja magát, vagy próbáljam meg meggyőzni valahogy, hogy vállaljon gyereket, vagy adjam be a válópert, és keressek olyat, aki hajlandó szülni?


2010. ápr. 25. 08:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/152 anonim ***** válasza:
84%

Emiatt ne válj el. A szülés ideje egyre inkább kitolódik, mert a nők "élni" szeretnének. Egy baba sok lemondás, nem lehet ide-oda menni utána. Adj időt neki. Meggyőzni nem érdemes, mert vagy önszántából vállalja vagy sehogy, mert sose fogja 100%osan szeretni, és majd jön x év múlva, hogy "neked szültem ezt a gyereket.."

Ha ezek mellett rendes, nett , tiszta feleség, jó társ, partner semmiképpen sem érdemes elválni.

2010. ápr. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/152 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem érdemes lenne még várnod a válással. Én 26 éves vagyok és most jutottam el oda, hogy igen, szeretnék gyermeket néhány éven belül. Eddig én is kézzel-lábbal tiltakoztam.:)De ne sürgesd a dolgot, bármennyire is szeretnéd, az a kapcsolatotok rovására mehet.Bár az írásodból az tűnik ki, hogy te nagyon könnyen túllépnél ezen a kapcsolaton.
2010. ápr. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/152 anonim ***** válasza:
94%
25 évesen még tényleg túl fiatal (pláne, ha nem is érzi magát alkalmasnak még), várjatok még pár évet
2010. ápr. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/152 anonim ***** válasza:
55%
Ne válj el! Persze csak akkor, ha igazán szereted... 25 évesen még én sem gondoltam gyerekre. Hidd el ő maga fogja céltalannak, üresnek érezni az életét pár éven belül! Nem kell 10 évet várni, az biztos... Azt szokták mondani, hogy minden nőnek eljön a pillanat az életében, amikor mindennél jobban vágyik egy gyerekre, nos, ezt a pillanatot kell megvárnod. Addig gyűjtögessetek meg szórakozzatok, sokat legyetek együtt mert ezeket az időket semmi nem hozza vissza. Utána az egész élt úgy is gyerek körül forog majd, ami nem rosszabb, mint a mostani, de NAGYON más. És nem elsősorban neked!
2010. ápr. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/152 A kérdező kommentje:

Tapasztalataim szerint az emberek akkor szoktak várni a gyerekvállalással, ha valami még hiányzik az életükből.Nincs kocsi, nincs lakás, tele vannak adóssággal stb.

Nálunk ez nem áll....

2010. ápr. 25. 08:33
 6/152 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon sokat számít, az biztos, de vannak más tényezők is egy nőnél. A szabadságát kell feladnia ez nem könnyű, el kell ismerned.
2010. ápr. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/152 A kérdező kommentje:
A szabadságát akkor adta fel, amikor hozzám jött...Vagy nem?
2010. ápr. 25. 09:02
 8/152 anonim ***** válasza:
88%
Hát ennyi pénz tényleg nem sok gyerekneveléshez. Én egyedül élek durván havi 200 nettoból és ez is éppen hogy elég. Persze én önző vagyok és szeretek élni. Én nem adnék fel egyetlen momentumot se az életemből a gyerek miatt, de ha ti ennyi pénzzel akartok, akkor ott nagyon nagyon vissza kell majd fogni a költekezést. Gondold át! (F30, Bp)
2010. ápr. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/152 anonim ***** válasza:
95%
karrier, önbecsülés, szeretné, ha a elérne valamit saját jogán...nyilván nemrég fejezte be a sulit...nem minden a kocsi+pénz+lakás, hagyd még élni ;)
2010. ápr. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/152 anonim ***** válasza:
17%

25 évesen simán szülhet, anyám 24 éves volt amikor megszülettem.

Ismerek olyat aki 25 évesen már a 3 gyereket várta és nem cigány.

2010. ápr. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!