Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Idén december 13án váltam, a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Idén december 13án váltam, a volt feleségem meg december 20án szült gyereket az új kapcsolatából, a gyerekük az én nevemet kapta. Kérdés:mi a jogi útja hogy a gyerek lekerüljön a nevemről? Zoli

Figyelt kérdés
2010. dec. 26. 10:44
1 2
 1/16 Tinker Bell ***** válasza:
20%

Ezt nem igazán értem! Mi volt a megállapodásotok név ügyben? Biztos nem a te gyereked? Miért a te neved lett bemondva az anyakönyvvezetőnél?

Ezek azért nem másodlagos dolgok...

2010. dec. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

hát én úgy tudom, elvileg még válás után is bizonyos ideig a te nevedet kapja, nem tudom mennyi idő, de ez a 13-20ai időszak még tuti bele esik. Feltéve ha másképp állapodtatok meg??


22L

2010. dec. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Tinker Bell ***** válasza:
16%
Újabb kérdés: a volt feleséged elhagyta 20-ig a neved? Vagy még mindig a te neved alatt fut?
2010. dec. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
32%
Ez elég röhejes (már bocs, hogy segíteni nem tudok). Ha az én gyerekem lenne, nem tudom mit szólnék hozzá, ha más nevét kapná...
2010. dec. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

Szia Zoli!

A gyerek azért kapta a te nevedet, mert a házasság felbontását követően ha x napon belül (úgy 280 nap körül) születik gyerek, akkor automatikusan a volt férje könyvelik a bébit. A gyámhivatalnál, vagy a bíróságon kell kezdeményezni apaság vélelmének megdöntését. Szerintem menj be a gyámhivatalba, és ott elmondják a teendőidet, bár gondolom a valódi apa sem lelkesedik ezért az állapotért, így lehet, összehangoltan kellene intézkednetek.

(ja, még annyit, hogy én meg 14-én váltam el :)

2010. dec. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

11:15 vagyok

tök mindegy, ha el is hagyta 20.ig a felesége a nevét, ha úgy van, akkor is a volt férj nevét kapja a baba!

szerintem is baromság, de ez van, úgy tudom ezzel az apákat akarják úgymond védeni, vagy mi!

És igen a gyámhivatalnál kellene utána járni!

2010. dec. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A bírosági végzésben is nyilatkoztunk hogy nem az enyém a gyerek,igy nem értem miért nem elég ha a valodi apja nyilatkozik hogy az övé,és azt sem hogy ilyen esetben miért nem kaphatja meg az anyja vezetéknevét.Köszi a válaszokat.
2010. dec. 26. 11:27
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

"Ha a nő házasságának megszűnése után újból házasságot kötött, újabb házasságának fennállása alatt született gyermeke apjának akkor is az új férjet kell tekinteni, ha a korábbi házasság megszűnése és a gyermek születése közt háromszáz nap nem telt el. Abban az esetben, ha ez a vélelem megdőlne - és más személy apasága sem állapítható meg -, a gyermek apjának a korábbi férjet kell tekinteni §."


Itt olvashatsz többet:

[link]

2010. dec. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
És ha nem kötött házasságot csak együtt vannak????
2010. dec. 26. 11:35
 10/16 anonim ***** válasza:
83%

na hát akkor szerintem a te nevedet kapja!

ne olvasgass a neten meg hasonlók, beszélj egy illetékessel a gyámhivatalnál, ők majd segítenek, és eligazítanak!

2010. dec. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!