Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válófélben lévő férfi vagyok....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válófélben lévő férfi vagyok. A gyerekeim anyja a gyerekeket használja eszközként a mocskos játékaihoz. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

A gyerekek 8 és 11 évesek, szeretnék, ha újra összejönnék az anyjukkal. Ők nem tudják, de egyszer már az anyjuk beadta a válókeresetet egy pasi miatt, a házaséletünk minden igyekezetem ellenére romokban hever.

Most megint van egy új pasija, papírok beadva, különköltözés megvolt, de én már a gyerekek miatt sem fogok ebben a házasságban maradni. Együtt él valakivel, de amikor a gyerekek jönnek láthatásra, tele van beszélve a fejük, és azt mondják, hogy az anyjuk azt kéri, ne dobjam ki őket, legyünk újra egy család. Kérlelnek, és várják a napot, amikor visszaköltözhetnek.

Ezt én semmiképp sem akarom, de a gyerekeimtől nem akarok elszakadni. Ha elutasítom őket, azt fogják gondolni, hogy miattam van a válás, nekem nem kell a családom. Azt meg nyilván nem mondhatom nekik, hogy az anyjuk egy ordas r.....c, akin a fél város végigment már, és vele nem tudnék soha többé együtt élni.

Félek, hogy a gyerekeim ettől a kisded játéktól sérülni fognak, és attól is, hogy a szemükben én leszek a rossz, aki nem akarja egyben tartani a családot.

Ti mit tennétek a helyemben?


2016. dec. 5. 17:31
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
89%
Hú, ilyenkor örülök annak, hogy nem vagyok családos :D.
2016. dec. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 Dreed ***** válasza:

Én annak örülök hogy nem vagyok hajlamos elköteleződni..

A kérdezőre visszatérve, miért nem kéred a gyámságot,hogy nálad legyenek a gyerekek?

2016. dec. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
ajaj 8 és 11 éves gyerek még annyira úgysem értené bármit is nagyon mélyen magyaráznál nekik,főleg ,ha anyásak.legyél minél többet a gyerekekkel és mond ,hogy az anyjuk nem akarja hogy ott legyél .valahogy számukra érthetően adagold be hogy az anyuka nem százas.
2016. dec. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Kértem, hogy nálam legyenek elhelyezve a gyerekek, de a per még folyamatban van.

Ideiglenes végzésünk van a gyerekelhelyezésről, a per végéig megosztott felügyeletet kaptunk.

2016. dec. 5. 17:44
 5/33 A kérdező kommentje:

Az anyjuktól nem akarom elmarni a gyerekeket, női és anya mintára is szűkségük van, pláne úgy, hogy a 8 évesem kislány.

Normális és gyors válást szeretnék, hogy a gyerekek a lehető legkevésbé sérüljenek. Ez a lelki sanyargatás nem hiányzik nekik.

2016. dec. 5. 17:47
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek 8 és 11 évesek, ezt írtad. Az igaz,hogy r..-nak nem titulálhatod az anyjukat, de azt elmondhatod,hogy Te szerettél volna Velük maradni, de az anyjuk már nem szeretné ezt.

Szerintem meg fogják érteni.

Ha folyamatosan kimutatod a törődésed, gondoskodásod, szereteted Irántuk, az anyjuk kapcsolata pedig kiderül Számukra, az idő a javadra fog dolgozni.

Ez most nehéz helyzet, de reméljük áthidalható.

2016. dec. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

A gyerekek tudják, hogy van valakije, a közös otthonunkból rögtön egy pasihoz pakoltak. Egyik napról a másikra, mindenféle felvezetés nélkül. Már csak ezért is gusztustalan, amit az anyjuk csinál, mert így küldi oda hozzám őket, hogy azért mégiscsak lehetnénk egy család.

Féltem a gyerekeket, nem ilyen mintát szerettem volna mutatni nekik.

2016. dec. 5. 17:53
 8/33 anonim ***** válasza:
Szerintem most nem kell megértetni a gyerekekkel semmit, mond azt hogy már nem szeretitek egymást az anyjukkal, de őket mind a ketten nagyon szeretitek. Bármikor mehetnek hozzád is, és probálj meg jó programokat szervezni amikor nálad vannak. Nem kellene egymásra mutogatnotok hogy ki miatt ment tönkre a házasságotok. Különben kb.5-6 év mulva már ugyis meg fogják érteni, tehát 16-18 éves koruk körül lehet velük megbeszélni a dolgokat rendesen. Addig meg legyenek gyerekek. Nem kell még annyira beavatni a házasságotok rejtelmeibe, mivel általában ugy szokott lenni hogy egymást okolják a házastársak. és még saját maguk se szokták tudni ki kezdte és miért, csak elromlott..A barátnőm is otthagyta a férjét és összejött egy másik pasival, de azért hagyta ott a férjét mert nem értette meg őt, nem volt boldog mellette, stb. tehát volt oka, most egyszerű azt mondani hogy mert a nő félrelépett, általában vannak előzmények, miértek. Általában még egy jól képzett szakember se tud sokszor egy házassági válságban igazságot tenni, ugyhogy a gyerekeket nem kellene ezzel terhelni, egyik félnek sem.
2016. dec. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

Ők gyerekek, vagyis elvben értelmes és beszédből értő lények.

Ülj le velük, és mondd el az ő szintjüknek megfelelően, hogy te, az édesapjuk és az édesanyjuk, már nem jöttök ki jól, nem vagytok boldogok együtt. Nem értetek egyet sok mindenben.

Mondj nekik hasonlatot, hogy ez olyan, mint ha ők az osztályban nincsenek jóban valakivel, de állandóan egy padban kéne ülniük vele és a szünetekben is csak vele játszhatnának. És ez nektek nem jó, és mivel veszekedtek, nekik, a gyerekeknek sem jó. Ezért inkább szétváltok, lehetőleg békében, de nekik ugyanúgy apu és anyu lesztek és ugyanúgy szeretitek őket.


Legjobb lenne, ha sikerülne ezt az édesanyjukkal együtt leülni megbeszélni. Mindkettőtök részéről szemétség hagyni, hogy reménykedjenek, áltatni őket, hazudni nekik (igen, ha nem mondjátok el nekik az igazat, az kb. hazugság).


Ettől sérül legjobban az összes gyerek, nem a válás tényétől.

2016. dec. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

8-as! Elhiszed, hogy én pont ezt szeretném? A házasságunk régóta nem működött, a gyerekek miatt voltunk együtt, nekik akartunk szép gyerekkort adni. Egy ugyanilyen elköltözést évekkel ezelőtt megbocsátottam már neki (és sok minden mást is), de azért a lóf.sznak is van vége!

Én szeretem a gyerekeimet, nem érdekel, hogy az anyjuk mit csinál, de a gyerekeket használni és lelkileg kínozni azért mégsem járja.

Én egy szót nem mondok nekik a válásról, vagy az anyjukról, de a szemükbe nem tudom azt mondani, hogy nem költözhettek vissza, pedig az anyjuk erre játszik.

2016. dec. 5. 18:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!