Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen időközönként illik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen időközönként illik gyerektartásdíjat emelni?

Figyelt kérdés
Csak a bíróság emelhet az összegen? Én az utóbbi 3 évben minden év végén emeltem önállóan az összeget.Igaz nem sokkal kb az összeg 10% val. Most mégis beperelt az ex hogy fizessek többet. Kell inflációt figyelembe venni?

2016. dec. 14. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Általában akkor szokott igény lenni arra, hogy több legyen, ha megváltozik valami. Pl. ha a fizető fél elkezd többet keresni, vagy a másik oldalon lesz valami probléma vagy helyzetváltozás, ami miatt szükség lenne többre (pl. iskolás lesz a gyerek, csökken a bevétel valamiért stb).
2016. dec. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ilyen változás nincs. Az ex dolgozik. A gyerekek iskolások. Az a változás hogy másik (drágább) albérletbe akar költözni az új pasival. (nem vagyok féltékeny van Feleségem és boldog vagyok) de ez szerintem nem indokolt dolog az emelésre. Szerintem.
2016. dec. 14. 21:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Hivatalosan a bíróság emelhet az összegen. Az végrehajtható. De ha te emelsz, az szep dolog. Az en exem tuti sosem fog...

Mi illik....azt ki tudja?

2016. dec. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem változott az anyagi helyzeted, a bíróság sem fog emelni, sőt, vállon fognak veregetni, és megmondják anyunak, hogy milyen jó fej voltál eddig is, hogy önként fizettél többet a megállapítottnál.
2016. dec. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nyilván fontos az infláció amúgy 2 évente lehet kérni a bíróságtól a felülvizsgálatott
2016. dec. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!