Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen időközönként "illik"...

Milyen időközönként "illik" kicserélni a gumit?

Figyelt kérdés
Szóval ha nem kopott le a határig, hány év az a periódus mikor érdemes lecserélni a gummit? :)

2016. márc. 26. 21:18
 1/8 Tomcatters ***** válasza:
100%
En 5-6 évente szoktam ... kb akkorra marad nekem 4mm-5mm,de akkor is cserélem újra ,mert elöregszik a gumi,de van aki 10 plusz éves gumival is közlekedik :)
2016. márc. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is ma cseréltem le a gumikat .. enyémek 2005 évjáratúak,de jo az allapotuk latszólag és van 4-5mm remélem én még ezt használhatom .. szerintetek használhatom ? ?(félve tettem fel ,de sajna nincs pénzem ujra)
2016. márc. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
11 éves gumit semmiképp sem szabadna használni. Hiába van annyi profil még rajta de az anyaga már kegyetlenül elöregedett és közel sem hozza azt mint újkorában.
2016. márc. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Volt 1 ladám szép és jó téli,nyári gumi szettel.Kivonattam a forgalomból a törvényeink miatt, a nyárival.A télieket megtartottam felnivel.Vásároltam egy más típusú autót,szintén 13 colos mérettel.A megtartott téli szett már 8 éves volt ekkor.A másik autóra szerettem volna rátetetni.Úgy volt tárolva,hűvös ,napfénytől védett helyen,felnin.Be a csomiba vizsla nélkül vittem a gumishoz,hogy ezt rakja az autón lévő kopottak helyére.A gumis rögtön mondta,"ezt nem teszi fel, mert a futófelület kirepedezett.Ekkor döbbentem én is,mert otthon nem vizslattam meg őket. Alkuval vettem tőle 4db télit 36 rugóért + 8 rugó 4 felni,mert a régieket a Fordra körülményes lett volna felrakni Lada felnivel.A futó felület repedésein beszivárgó víz korrodálja a drót szövetet,ráadásul az ezt hordozó réteg szöveteit.A gumi oldalfala is ugyan így elöregedett már,mint a futófelület.Ha ez ilyenkor elszáll,akkor jön a tömlő nélküli "durr" defekt.A gumi legnagyobb természetes ellensége a kőolaj származékok és a napfény.Mi mennyire éri."Déli fekvésű" gumikkal,vagy olajjal az oldalán 1-2 szezon alatt leamortizálható.Ezeket figyelembe véve,én úgy gondolom, mint vezérműszíj gyártók a megadott idöt.A gumik sem bírnak öregedésük miatt 5-6 évnél többet,akárhogy gondozták,karban tartották azokat.
2016. márc. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%

mindenkinek igaza van...de...


...van olyan téligumi garnitúrám, ami most 11 éves, és hibátlan...a vizsgán sem volt kifogás ellene...ugyanis egy ismert márka gumija, baromi jó anyagból(elvégre téli)

a nyári gumim francia márka, nyolc évesen már nem mertem feltenni, mert kopott, kemény volt, és repedezett...


egyértelmű, hogy a gumikeverék határozza meg a tartósságát...nos azért járok télen-nyáron egy világmárka téli gumijával, mert nagyon jó az összetétele(puha, tehát kopik, de megéri)


tíz évenként illik cserélni...persze folyamatosan vizsgálni kell..láttam 16 éves, glicerinezett, jó állapotú gumit is egy ritkán használt autón..átment a vizsgán.

2016. márc. 27. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Úgy is átmegy az autó a vizsgán, hogy ott sincs. Úgyhogy ez nem győzött meg. A márkát meg ki lehet írni. Nem kell franciákra kenni, elég, ha leírod milyen gumi volt.

5 évet mondanak, mert ebben benne van a hulladék és a jó minőség átlaga.

De valóban ez inkább filozófiai kérdés, ha nincs pénze az embernek.

2016. márc. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Beviz Elek ***** válasza:
74%

Függ a pénztárcádtól, a felhasználástól, a szezontól, a gumitól.


Kínai noname gumit újan sem tennék fel (Nankang, Linglong és társai)!


Először is számít, hogy mennyire autózol gyorsan, mennyire vagy sportos a kanyarokban, emiatt ugye mekkora tartalék kell legyen a gumikban ha valami nem a tervek szerint sülne el.


Télit 4-5 évente illene cserélni, sokáig én is csak a mintát néztem, de vettem egy középkategóriás új gumit és hihetetlen érzés mikor hallod nyöszörögni a jégen. Már 2 éves, most is nagyon jó, de már most sem olyan...

Nyárival talán kicsit lehet tolni rajta, 6-7 évig is akár (talán 8 is ha ránézésre jó állapotú?), ezzel ugye csak esőben lehet a gond, ha elöregszik akkor már képes meglepetéseket okozni.


Szerintem egy kicsit öregebb nyárival könnyebb normálisan autózni és odafigyelni mint egy öregebb télivel a hidegekben/hóban, tehát arra fontosabb odafigyelni.


Ha anyagilag nem úgy állsz, akkor sincs világvége, egyszerűen tudni kell hogy mit vezetsz. Régen is elmentek nyárival a hóban, lehet vele közlekedni, csak sokkal óvatosabban. A mostani sok analfabétának semmi tehetsége a vezetéshez csak eltekerik a kulcsot és mennek, a hó miatt lefékeznek 40-re az M2-n az egyenesben, de ennyit mennek a kanyargós utakon is, tehát ezért van a nagy izgalom a jó gumik miatt (na meg hogy haladhass).


Nekem is szükségem van az új gumikra, sokat dolgozom éa emiatt kevés az időm, haladósan közlekedek. Régi gumival is megoldanám, de szükségem van arra, hogy az utazáson spóroljak, a kanyarokban is haladnom kell.


Szóval lényegében, ha megteheted hogy pár évente lecseréld az jó, de ha nem akkor is lehet közlekedni csak ésszel

2016. márc. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
5-6 évente kell cserélni mert az anyaga elöregszik. Bár én ha tehetem akkor előbb cserélek autót mint gumit :D
2016. márc. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!