Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi esélyem van együtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi esélyem van együtt tartani a testvéreket?

Figyelt kérdés

A volt férjemmel még együtt lakunk. Most sikerült rendezni az anyagi dolgokat, ingatlanokat cserélni, így a közös vagyon megszűnt. Következik a gyermekek elhelyezése. Van 3 közös gyermekünk, 7 éves, 3 éves, és 9 hónapos. Mindkettenőnknek van saját ingatlana, biztos, jól fizető állása, én (anyuka) otthonról dolgozom, míg szoptatok. A volt férjem a fejébe vette, hogy a 7 éves gyermekünket magánál tartaná, perelni akar érte, mert attól tart, munka mellett a 2 pici gyerek mellett nem lesz időm a legnagyobbra. Én szeretném, ha a testvérek együtt nevelkednének. Nem iszunk, nem drogozunk, nem léptünk félre... Nincsenek égbe kiáltó bűneink, csak eltávolodtunk egymástól. Jártunk párterápiára is, nem segített. Mennyi esélye van a volt férjemnek, hogy a testvéreket szétválassza? Én felajánlottam a korlátlan láthatást, de nem akar élni vele. Ha nálam maradnak a gyerekek, a törvényi minimumnál nem vállal többet (ez minden szerda délután és minden 2. péntek délutántól szombat estig).

Min múlik vagy múlhat, hogy a gyerekek nálam, együtt maradhassanak? A volt férjem a 2 kicsit csak szerdánként látogatná, elvinni nem akarja őket.



2017. febr. 1. 21:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktak testvéreket szétválasztani. Főleg így, hogy tudsz róluk gondoskodni, a lakhatás is megoldott. 3 év alatti gyereket tényleg nem szoktak elvinni teljes hétvégére.
2017. febr. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Persze, a 9 hónapos még szopizik,őt nem tudja éjszakára elvinni, de a 3 éves gyermekünk szívesen lenne vele. Én költözök el a gyerekekkel új lakhelyre, így ahova hozná a gyerekeket hétvégén, az a szülőotthonuk.

Ha mégis elválasztanak testvéreket, azt miért teszik?

A volt férjem egyke gyerek, nekem van tesóm, így másként látjuk a testvér dolgot.

2017. febr. 1. 21:47
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor nem szokták megkérdezni a gyereket? Mármint szerintem baromira mindegy, hogy ti mit akartok, ha például a hét éves fiú azt mondja, hogy ő maradna/menne. Amúgy azt a bíróságot is megnézem amelyik egy ilyen kijelentés után egyébként neki ítélne egy gyereket, hogy közölte, hogy a másik kettő csak hellyel közzel kell. Ez milyen idióta hozzáállás már nem azért, van három gyerekem, de ebből kettő annyira nem érdekes, azokat kéthetente egyszer csekkolom aztán szevasz. Wtf...?
2017. febr. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A 7 éves most lesz csak 7, ősszel kezdi az iskolát, tehát még ő is kicsi, oviba jár. Nyilván nem tudna dönteni, mindkét szülőjét szereti. Egy ilyen döntés terhét nem lehet ilyen pici gyerek vállára tenni.

Én azt érzem, hogy ha a volt férjem elveszíti a pert, szándékosan nehezítené a helyzetemet. Persze ezt nem csak én fogom érezni.

Jól látod, valóban egyformán kéne ragaszkodni, szeretni a gyermekeinket, és remélem, ezt a bíróság is észreveszi és értékeli a döntés során.

Remélem, senki nem ért félre, én nem elvenni akarom a gyerekeket, ők mindig közösek maradnak. Csak szeretném, ha a testvérek együtt nőhetnének fel. Nem akarom én a volt férjemet büntetni, de a gyermekek elhelyezése mindig fájdalmas kérdés.

2017. febr. 1. 22:38
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeket semmilyen körülmények között nem választják szet. 12 eves korig gyereket meg sem kerdeznek. A gyerekek nálad lesznek, ha tetszik neki, ha nem.
2017. febr. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az én ügyvédem óvatosan fogalmaz, azt mondja, jó esélyeink vannak. Azonban a volt férjem ügyvédje ugyanezt mondja a volt férjemnek. Szerettem volna peren kívül megegyezni, még a gyerekenként járó minimum 15% gyerektartásról is lemondanék, ha ez sikerülne peren kívül, normális viszonyban megegyezni. A volt férjem biztos abban, hogy ő megkapja a legnagyobb gyermekünket.

Szerinte az elég indok, hogy ő rá fog érni eggyel foglalkozni állandóan, én pedig a 3 gyereknek nem fogok tudni annyi időt adni egyenként, mint ő. Persze, ez igaz, eggyel könnyebb, minden idő osztatlanul az övé, de nekünk 3 tündéri gyermekünk van, ezen nem lehet és nem is kell változtatni. Elég lehet ez az indok? Az ügyvédem szerint vannak fura bírói döntések, azt is meg lehet támadni, de olvastam egy statisztikát, ami szerint az apák nagyobb számban nyerik meg a másodfokú pert.

Talán csak én vagyok megijedve túlzottan... Túl nagy a tét. Tartok tőle, hogy egy ilyen per után a volt férjemmel is nehezebb lesz a kapcsolattartás, pedig a gyerekek miatt jó kapcsolatot kell majd ápolni.

2017. febr. 1. 23:24
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztó egy helyzet ez. Nagyon sajnállak, mert érződik hogy nagyon jó anya vagy. Szerintem nem kell félnekd, mert nem szokták elválasztani a testvéreket. A leirtak alapján teljesen alkalmas vagy a három gyerek ellátására.
2017. febr. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos azt tudom, hogy nagon birofuggo. Ilyen a magyar igazságszolgáltatás. En is váltam. ☹ szerintem egyutt maradnak a testvérek, nem fogjak a nagyobbat elszakitani a kicsiktol, de fog kapni egy bo kapcsolat tartást. Az a baj, hogy egy per két három ev ☹ .
2017. febr. 2. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A testvéreket a legritkább esetben választják szét, főleg amíg ilyen kicsik. A férjed ügyvédje valószínűleg csak azért hitegeti őt, mert nem akar lemondani helyből arról a jó kis summáról, amit egy elhúzódód pereskedés során zsebre rakhat.


Ahol tudok olyanról, hogy a gyerekek nem maradtak együtt, ott ez azért volt, mert már mindhárom elmúlt 14 éves, és ők dönthettek, ki melyik szülőnél szeretne maradni. Illetve őket nem viselte meg, hogy kamaszként ritkábban találkoznak, és a továbbiakban nem együtt nőnek fel.


Szerintem feleslegesen aggódsz. Tudom, ezt kívülálló könnyen mondja, nem az én gyerekeimről van szó.

2017. febr. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat. Ma újra beszéltem az ügyvéddel, megint azt mondta, hogy jó esélyeim vannak. Bele se tudok gondolni, ilyenkor a másik fél mit érezhet. Egyik szemem sír, a másik bizakodik (a nevet nem lenne igaz).
2017. febr. 2. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!