Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Párkapcsolatban élő nők, ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolatban élő nők, ti hogy oldjátok meg a vitákat?

Figyelt kérdés
Párkapcsolatban élek 2 és fél éve, és már van egy közös kisbabánk. Sokat vitázunk, és már odáig fajult a dolog, hogy a párom nem akar velem élni a veszekedések miatt. Sajnos rettenetesen konok, domináns ember, mindenkivel ellentmondást nem tűrő hangon beszél, mindig büszkén meséli, hogy épp aznap kit osztott ki, és kit küldött el a p...-csába.Összeismerkedésünkkor is láttam hogx beszél az édesanyjával, meg másokkal de velem mindig kivételezett, borzasztó kedves alkalmazkodó volt. Most velem is okoskodik, csak én nem bírom ki hogy ne szóljak vissza(ezért vegyok én veszekedős). Mindig megfogadom, hogy ezentúl csak bólogató kiskutya leszek, de a többedik lkalom után el kell mondanom a véleményemet, sokszor sajna sértőn. Próbálok a jó tulajdonságaira gondolni, hogy ne szóljak vissza. Soha nem kiabálok nem beszélek trágárul, de azért megmondom a véleményemet. Kíváncsi lennék, hogy van-e olyan nő aki mindig kibírja, hogy nem szól vissza, mindig csak igennel tud válaszolni, és megmondhatná hogy csinálja, irigylem. Magamat hibáztatom, mert volt már neki több hosszabb kapcsolata és valahogy csak működött.
2010. máj. 7. 13:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyiknek engedni kell, persze h a úgy döntesz , hogy enm lépsz ki a kapcsból. Mindenki más, éppen ezért előbb utóbb úgyis előkerülnek a hibák..Szóval el kell tűrni egy kicsit.Én pl. nagyon sok esetben inkább hamar témát váltok, vagy a düh helyett egyet mosolygok..
2010. máj. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
jól beválasztottál. én nem csak azt néztem mikor összeismerkedtem a párommal, hogy velem hogy viselkedik, hanem azt is hogy másokkal (szülő, testvér, barátok) két választás lehetséges. vagy bólogatsz egész életetben, tehát csak egy helyeslő saját akarattal/érzésekkel nem rendelkező báb leszel, vagy pedig kiállsz magadért, de ezt ő valószínű nem viseli el(mivel írtad, hogy milyen) én mégis az utóbbi mellett voksolok, hiszen nem lehet mindig csak megfelelni. és ne hidd hogy csak TE vagy a hibás!! valószínű ő ezt akarja elhitetni veled. egy kapcsolat működéséshez két ember kell, nem pedig egy és a másik csak bólogasson.
2010. máj. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez így elég érdekes. Jó értem? Ő mondja a dolgokat, neked meg mindenféle megjegyzés nélkül engedelmeskednek kell...semmi kifogás...ha ő azt mondja zöld az ég, nem ellenkezhetsz, mert akkor kiborul a bili?

Tény, hogy nem lehet egy egész életen keresztül csak bólogatni és nyelni!!!! Viszont ha szeretitek egymást, akkor módot kell találni a megoldásra. Ez máshogy nem lehetséges, csak ha leültök kettesben és megbeszélitek a gondokat. Esetleg elmehetnétek párkapcsolati tanácsadóhoz.

Viszont ha már nem szeretitek egymást, akkor csak a gyerek miatt ne maradjatok együtt, mert annak ő issza meg a levét (ez sajnos tapasztalat), és az senkinek sem jó.

Mindenesetre meg kell értetni vele, hogy ő nem tökéletes, és hogy másnak is lehet igaza vagy véleménye, még ha az nem is egyezik az övével.

2010. máj. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért volt neki több hosszú kapcsolata, mert mindig talált buta libákat, bólogató nőket, akik mellett tudta megfelelő módon érvényesíteni a dominanciáját. Nehogy már még magadat hibáztasd hogy neked ez nem megy! Kicsit meglep amit írsz, hogy próbálsz te is bólogató "jánossá" válni.... úgy érzed tudnál boldog lenni úgy, hogy önmagad feladva más bábjaként, annak kényét kedvét kiszolgálva... de párkapcsolatban élsz??? Én nem tudnék. De hogy a kérdésedre válaszoljak, több olyan barátnőm is van, akik ilyen párkapcsolatban élnek hosszú-hosszú évek óta, belekeseredve, kifelé mosolyogva (bár némelyiküknek már az se megy), szörnyen boldogtalanul élnek, DE PÁRKAPCSOLATBAN!!! Én ennél nagyobb butaságot elképzelni sem tudok. Én azért élek párkapcsolatban, mert jobb a férjemmel, mint nélküle volt, boldoggá tesz, fontos vagyok neki, fontos számára az én kedvem, nemcsak a sajátja. Ha nem ilyen lenne, nem élnék vele, mert nekem egyedül is jó volt előtte. De a gyermeketek miatt fontos lenne hogy közös nevezőre jussatok.... de semmiképpen sem azon az áron, hogy feladd Önmagad! Sok sikert kívánok!
2010. máj. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a fenébe lehetett egy ilyen embertől gyereket vállalni? :o Mikor tanulják már meg az emberek, hogy a kapcsolat első 1-2 évében mindenki normális, utána jönnek csak ki a hibák. Ezért fontos megnézni, hogy viselkedik a többi emberrel. Ne hibáztasd magad kedves kérdező, hanem állj ki magadért, és állítsd a párodat kompromisszum elé: vagy megtanul tisztelni téged, vagy fel is út, le is út. És legközelebb jobban nézd meg, hogy milyen embert választasz. A kérdésre válaszolva: egy ilyen "férfit" a normális nők nem viselnek el, csak a szolgalelkek. Miért neki kell, hogy mindig igaza legyen? Mitől különb ő nálad? Attól, hogy neki kinőtt a farka? Ugyan már. A normális párkapcsolat alapja az egyenrangúság.
2010. máj. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Én próbáltam azt az utat járni, hogy nem mondom meg a véleményemet mindig mindenkinek-megpróbáltam a férjemet utánozni, ő nagyon diplomatikus-, de szó szerint beteg lettem tőle.

Elkezdett egy ideg ugrálni a szemhéjamban.

Ettől kezdve úgy vagyok vele, hogy megmondom a véleményemet mindenkinek, természetesen otthon is.

Ráadásul, ha ordítani is kell, akkor ordítok is, egyszerűen ilyen a természetem. Ha visszatartom a véleményemet, akkor az elsősorban nekem árt.

2010. máj. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Egy dolgot mindenesetre megtanulhattál: sose azt nézd, hogy egy szerelmes férfi veled hogyan viselkedik, naná hogy kényezteti az ember azt, akire folyamatosan áll a farka, hanem azt figyeld, milyen másokkal, mert olyan lesz veled is, ha elmúlt a lila köd.

Magadat a veszekedésekben ne hibáztasd, hiszen az a több hosszabb kapcsolat valamiért mégis csak véget ért. Talán pont ez volt az ok?

Én nem veszekednék vissza, hanem csak egyszer közölném bájosan mosolyogva, hogy milyen hangnemet várok el, ha nem akarja, hogy végleg lelépjek, másodszor meg már lépnék. Nem hagynám, hogy egy rossz természetű, konok barom tönkretegye a mindennapjaimat, az életemet. Mondjuk azt nem értem, hogy voltál képes beleszeretni valakibe, aki még az anyját is kiosztja. Számomra alap, hogy a másik intelligens, jó ember legyen. Gondolom, tetszett a hiúságodnak, hogy mindenkit elküld melegebb éghajlatra, téged meg a tenyerén hordoz. Hát ez lett a vége, magadra vess!

2010. máj. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Igazatok van, a barátaim, testvérem is ezt mondják. Csak kíváncsi voltam kivülállók hogyan látják, mert talán úgy gondoltam a hozzám közel állók kicsit elfogultak velem. Egyébként idegenek irigykednek, mert a párom, komoly normális munkahelye van évek óta, mindig mosolyog, csak élnének vele!!!!!Kivülállóként egy intelligens fiatalember, csak a vele közvetlen kapcsolatban lévők tudják milyen!
2010. máj. 7. 14:04
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
egyébként még 20as éveim elején én is voltam egy ilyen kapcsolatban.az akkori párom 8 évvel idősebb volt (ő volt az első komoly kapcsolatom) egy határozott, makacs, önző ember (akkor persze másképp láttam).vele voltam, de nem lehettek saját gondolatam, mert persze mindig csak neki lehetett igaza. ezért egy idő után én is csak bólogattam.de nem akartam elhagyni mert féltem , hogy sosem találok mást aki szeretne (nem tudom hogy lehettem ilyen buta) később bele is betegedtem, pánikbeteg lettem. aztán szerencsére megismerkedtem egy másik fiúval és kiléptem abból a kapcsolatból. onnantól kezdve megtanultam, hogy ha egy férfi igazán szeret akkor elfogadja az esetleges véleménykülönbséget is és mindent meg lehet beszélni és lehet közös nevezőre jutni! de ehhez két értelmes fél kell. soha ne add fel a személyiséged, és állj ki magadért. ne alkudj meg, mert nagyon boldogtalan életed lesz.
2010. máj. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
25%
Mónika show online.
2010. máj. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!