Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Párkapcsolatban élő nők, ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolatban élő nők, ti hogy oldjátok meg a vitákat?

Figyelt kérdés
Párkapcsolatban élek 2 és fél éve, és már van egy közös kisbabánk. Sokat vitázunk, és már odáig fajult a dolog, hogy a párom nem akar velem élni a veszekedések miatt. Sajnos rettenetesen konok, domináns ember, mindenkivel ellentmondást nem tűrő hangon beszél, mindig büszkén meséli, hogy épp aznap kit osztott ki, és kit küldött el a p...-csába.Összeismerkedésünkkor is láttam hogx beszél az édesanyjával, meg másokkal de velem mindig kivételezett, borzasztó kedves alkalmazkodó volt. Most velem is okoskodik, csak én nem bírom ki hogy ne szóljak vissza(ezért vegyok én veszekedős). Mindig megfogadom, hogy ezentúl csak bólogató kiskutya leszek, de a többedik lkalom után el kell mondanom a véleményemet, sokszor sajna sértőn. Próbálok a jó tulajdonságaira gondolni, hogy ne szóljak vissza. Soha nem kiabálok nem beszélek trágárul, de azért megmondom a véleményemet. Kíváncsi lennék, hogy van-e olyan nő aki mindig kibírja, hogy nem szól vissza, mindig csak igennel tud válaszolni, és megmondhatná hogy csinálja, irigylem. Magamat hibáztatom, mert volt már neki több hosszabb kapcsolata és valahogy csak működött.
2010. máj. 7. 13:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
A békesség kedvéért csak bólogató kiskutya lehetsz. Észre kellett volna venned a viselkedési jegyeit korábban. Ez most veled szemben is kezd realizálódni. Nem hinném, hogy fog változni. Egyszerűen ki vagy szolgáltatva és vagy tűrsz isten tudja meddig, vagy... fogod a babát és kereket oldasz.
2010. máj. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Megfelelő partner= nincs vita:-) legalábbis nálunk igy van,immár 11 éve:-)

Sztem a (sokat)vitázó párok valószinűleg nem illenek össze kellőképpen.Magadat ne hibáztasd,mert te olyan vagy amilyen,Ő meg olyan,amilyen.Ha a szerelem köztetek vibrál,akkor minden megoldható ,persze ezt mind2 félnek akarni kell:-) a legjobbakat!!!:-)

2010. máj. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
Velem is ugyanez a helyzet, akárcsak én írtam volna a szöveget. Az egyáltalán nem megoldás, hogy mindig csak bólogatsz, mert úgy van vele, hogy akkor neked semmibe nincs beleszólásod, és mindig eléri amit akar...ez hosszabb távon negatív következményekkel jár. Ha már párkapcsolatban éltek, akkor mindent közösen kell eldönteni, elintézni, és mind a két félnek ugyanakkora beleszólása van a dolgokba. Ha valamiben úgy gondolod, hogy igazad van, akkor állj ki az igazadért, mert ha akkor is neki adsz igazad, mikor neked van, akkor ő azt fogja tudomásul venni, hogy te mindenhez hülye vagy, és ha valamiért is szólsz már neki, ami nem tetszik, akkor csak beleokoskodsz, miközben nem értesz hozzá, és b.szogatod...ez persze nem így van, csak ő fogja így látni. És ha nem tetszik neki az, hogy megmondod a véleményedet, vagy kiállsz azért, amiben neked van igazad, akkor vessen magára. Legyél egy picit határozottabb és próbáljatok kompromisszumokat kötni. Ha ez nem megy, akkor nem alapozhatod rá sem a te életedet, sem a piciét.
2010. máj. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Magyarán már az elején láttad hogyan viselkedik az emberekkel, a saját anyjával és mégis elhitted, hogy veled sosem lesz ilyen :D Hát igen, most fizeted a vakságod árát.

Amúgy a helyedben nem bólogató kiskutya lennék, hanem befejezném ezt a terror kapcsolatot és új életet kezdenék.

Gyereknek baromira nem fog jót tenni, hogy ezt látja, ebben nő fel.

Kezdj új életet, de ezt minél előbb fejezd be.

Ha nem teszed az életed ilyen marad, vagy rosszabb, a lelked mélyén ezt te is tudod, és azt is hogy nem fog megváltozni. Te döntesz.

2010. máj. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
En azt gondolom, hogy a nagy ellenteteket, gondolkodasbeli kulonbsegeket szinte lehetetlen athidalni. Ezert kell meggondolni, hogy kivel kotod ossze az eletedet, mivel a masikat nem lehet megvaltoztatni az akaratan kivul. Sot, ha meg akarja is, talan akar sem sikerul megvaltoznia. Nem fog ez megvaltozni. Ha mindig te engedsz neki, akkor pedig egy ido utan kiegettnek fogod erezni a kapcsolatot, amiben neked sosem lehet igazad. Ezen mar nem lehet segiteni. Jobban meg kellett volna gondolnod, hogy passzol-e hozzad mielott gyereketek lett volna.
2010. máj. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ha kezdődne a feszültség, vagy kicsit összeszólalkozunk, akkor valamelyikünk biztos megszólal, hogy STOP, normálisan próbáljuk meg, és onnantól kezdve egyszerűbb.
2010. máj. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy férfiként írok, de meg tudlak érteni, és nagyon sajnállak, mert nálunk is ez van csak épp fordítva. Nem tudom mi lesz a vége, de azzal vigasztalhatlak, hogy váláskor 99%-ban a nőnek ítélik a gyereket.
2010. máj. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
9:29-es, miért nem válsz el? Miért élsz egy hülye pcsával?? Én ezt nem tudom megérteni. A párkapcsolat azért van, hogy jobb legyen, mint mikor egyedülálló voltál. Ha rosszabb, akkor szerintem még a gyerek miatt sem érdemes az embernek feláldoznia magát, hisz ha pld. rendszeresen megaláz a feleséged, és azt a gyerek végignézi nap mint nap, mit gondolsz, neki milyen párkapcsolatai lesznek majd? Viszont ha elválsz, és majd a gyereked abba a korba ér, hogy megérti, elmondhatod neki őszintén, miért hagytad ott az anyját. Bocs az off-ért, de nem tudtam megállni, mert épp elég szörnyű ha ezt egy férfi csinálja egy nővel (ill. ugyanolyan szörnyű, csak ugye ez a gyakoribb), de ha fordítva van, hát az egy nagyon beteg dolog... az ilyen nőktől menekülni kell amilyen messze csak lehet... tudom miről beszélek, mert a férjem első felesége is ilyen volt.... brrrrrrrrrrr!!!!!
2010. máj. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
egy normális párkapcsolatot fenntartani a napi gondok mellett szinte müvészet. nekem ez már a második házasságom tőlem sokkal fiatalabb feleséggel és elég nehéz. én személy szerint a két ember közötti gondolkodásban aló eltérést látom a legnagyobb problémának és ehhez hozzájön a gyerekekkel való foglalkozás, nevelés ,ami teljesen más alapokon nyugszik, mint amit én elvárok.ezzel együtt talán lewhetne a házasságom boldog, de valami valamikor eltört.ennek tisztázása évtizedek óta történik, de mivel mind kettönbknél kiütközik a domináns jelleg marad a szemrehányás. ezt viszont egyik fél sem tudja elviselni.a fenti eset teljesen hasonló. a gyerekek érdekében tröténik mindig a megbékélés. igy a tüskék bent maradnak.ez a 22-es csapdája.nincs kiut. de a tiszteletnek meg kell maradnia.még akkor is,ha a szerelem látszólag átalakult.
2010. máj. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!