Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A volt feleségem ellenem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A volt feleségem ellenem hangolja a gyereket. Mit akar ezzel elérni?

Figyelt kérdés

Egy éve mentünk szét a feleségemmel. Egy 8 éves kislányunk van, aki után gyerektartást fizetek, és a bíróság havi 12 nap láthatást szabott ki. Én mindössze 150 km-re lakom tőlük.


Sajnos az utóbbi időben egyre több kifogást kaptam, hogy akkor éppen miért nem láthatom a gyereket, így többször előfordult, hogy a 12 nap 8-ra vagy kevesebbre redukálódott. Sőt - és ez sokkal inkább zavar-, hogy a gyereket mintha ellenem akarná fordítani az exem; eddig nagyon szeretett pl. kalandparkba járni, legutóbb meg azt mondja, hogy veszélyes hely, fél a bobozástól, mert balesetet okoz stb., ilyet egy gyerek nem talál ki magától, ha előtte imádta. Nekem mindig jó kapcsolatom volt vele, de mostanában ha meglát, mintha mindig meg lenne ijedve tőlem, idő kell neki, mire teljesen feloldódik. Szóval nem tudom bizonyítani, de érzem, hogy a kislány előtt bemocskol a párom, nem tudom, miket mond neki, de félek, hogy így majd érzelmileg is szakadékot ver közénk. Ja, hogy el ne felejtsem, a legutóbbi kifogás már az volt, hogy a lányom nem akar velem találkozni...


Kérdésem, mit tegyek? Próbáltam beszélni erről az exemmel, de amint vártam tagad, és tovább jönnek a kifogások. Jogilag erre van-e valami megoldás? A tartásdíjat nem akarom beszüntetni, mert az jár a kislánynak, de ha átmenetileg megteszem, azzal tudok-e szerintetek nyomást gyakorolni rá? 34/f


2017. febr. 5. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

A láthatást az ügyvéd intézi,a 12 nap jogilag jár,ellenben felszólításra kötelezhetik az exed.


Minél kevesebbet vagy a kis csajjal annál jobban befolyásolható és irányítható ellened,ezt használjak ki szánt-szándékkal volt feleséged.

Ne hagyd!!!


Tehát hívd fel holnap az ügyvédet a láthatással kapcsolatban.

(8 az nem 12)

2017. febr. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Nekem itt nem tunik konkret bemocskolodasnak a story persze ezt neked kell jobban erezned - te tudod kivel eltel egyutt. Az hogy a gyerek a bobozast veszelyesnek tartja nem ellened max a kalandpark ellen lett akkor hangolva. Megszeppenve meg azert lehet amiert en is voltam amikor a szuleim elvaltak pedig sosem hangoltak apam ellen (sőt)! Egyszeruen zavarban voltam.

Lehet a kislanynak kell ido meg.

2017. febr. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Gyerektartás megvonással nem próbálkoznék. Hidd el csak olaj lenne a tűzre, semmi jóra nem vezet az ilyesmi.

Átérzem a helyzetet, sajnos volt benne részem.

7 éve váltam, az "anyuka" a mai napig fáradhatatlanul oltja a gyereket ellenem. Holott a közös gyerekünk már lassan felnőtt lesz.

Próbálkoztam sokmindennel. a 7 év alatt volt rá időm hogy mindent megpróbáljak :-(

A szép beszéd éppúgy nem ért célt (és értelmet) mint a csúnya. A bőkezűség természetes és csendben zsebre rakhatónak bizonyult, de a gyerek mellette ugyanazokat a "szép" szavakat hallgatta rólam. A szűkmarkúság pedig... gondolhatod.


Az egyetlen, amivel némi kis eredményt elértem, maga a gyerekkel szembeni hozzáállás. Amikor akkor is jó fej tudsz vele lenni, amikor látod a szemében hogy az anyja szavai hatottak. Amikor mosolyogva csak jó dolgokat mondasz az anyjáról, miközben tudod, otthon agresszív és kevésbé mosolygós hadjárat folyik ellened. Egyszóval, szeresd őszintén, a gyerek érezni fogja. Ha nem is lesz látványos és hirtelen az eredmény.


Keserű tud lenni az élet válás után, rengeteg a buktató és nehézség de meg kell próbálni a legjobbat kihozni belőle.


Kitartást, tudom milyen nehéz...

2017. febr. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Kérdező, nézd meg az ítéletet, van-e benne pótlási kötelezettség (azaz ha valamiért nem sikerül a láthatás, akkor a gondozó fél köteles azt pótolni).

Egyébként gyámhatóság, már megítélt láthatásnál. Minél előbb fordulj hozzájuk.


A kislány attól is tartózkodóbb lehet, hogy érzi: az anyjának rosszul esik, ha az apával van (vannak ilyen kisajátító típusú szülők), és emiatt automatikusan az anya mellé áll, annak ellenére, hogy senki sem mocskolja előtte az apát. Persze, ezt csak találgatom , de számtalan ilyen ok lehet.

Az idő is megoldja, de valahogyan te is éreztetheted vele, hogy az apás alkalmak nem anya ellen vannak, ez csak a ti kettőtök ügye, programja és ettől még ugyanúgy szeretheti az anyukáját.


Ami pedig a programokat illeti, találj ki a bobozás helyett valami mást, legyél ötletdús, olyanokat, amit talán nem is tud visszautasítani.

2017. febr. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A volt feleségeddel a témát körül lehetne járni, de nem ilyen direkt módon, hogy számonkéred. Nagyon alapos, széles szakirodalma van már annak, hogy a gyerek hogyan él meg egy válást, a szülők számára milyen jelentéktelen dolgok tudnak benne téves következtetéseket generálni, vagy érzelmileg mély nyomot hagyni. Ha a feleséged belátná, hogy milyen szörnyű rombolást tud a saját gyermekében végrehajtani csak azzal, ha féltékeny arra pl. hogy veled is tölt időt a kislány vagy ha bármilyen negatív dolgot sugall rólad vagy a kislány fejében összekötődik az anyu szomorúsága, mérge veled, mint okkal. A legfontosabb és legjobban hangsúlyozott mindig a gyerek védelmében, hogy tilos arra kényszeríteni nyíltan vagy akár burkoltan, hogy "válasszon" a szülei között.

Tehát szerintem konzultálhatsz egy jó pszichológussal, olvashatsz gyermekvédelmi könyvet válással kapcsolatban vagy már csak az interneten körülnézve is tájékozódhatsz (pl. [link] arról milyen veszélyeket rejt az ilyen és hogy tudnátok a feleségeddel PARTNERKÉNT, a gyerek érdekében ezeket elkerülni. Mert nem csak a gyerek lelkét, érzelemvilágát, de durván az egészségét is veszélyezteti ez. Te is manipulálhatod kicsit a feleséged, hogy hajlandó legyen erről beszélni, pl. hízelegsz egy kicsit, hogy tudod milyen jó anya meg okos nő és jószívű, ilyenek, tehát biztos a legjobbat akarja a gyereknek, ezért úgy gondolod meg kell vizsgálnotok, hogy hogyan viselte a gyerek a válást meg úgy általában oda kell figyelnetek az érzéseire, ezért közös érdek, hogy te is szólj, ő is szóljon az észrevételeiről. A lényeg, hogy akármit csináltok, a gyereknek legmélyebb bugyraiban mindketten egyenlően vagytok jelen. Ha bármilyen értékítéletre kényszerítitek őt, ez egy óriási belső karambol neki, amit ilyen kicsi korban védeni, kezelni se tud.

Ez a válásnál egy kulcs, hogy a szülőknek a gyerek érdekében ezen az egy területen továbbra is érett felnőtt partnereknek kell maradniuk.

2017. febr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!