Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált pár, két gyerek megoszt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

SofieNovoa kérdése:

Elvált pár, két gyerek megosztva, egy anyuval egy apuval. Jogos bármiféle gyerektartás fizetése CSAK apuka részéről az anyával élő gyerek után?

Figyelt kérdés

2017. febr. 23. 10:11
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

# 7: A gyerektartás összegét mindig a bíróság állapítja meg, vagy hagyja jóvá, szóval a kérdés nyilván nem arra vonatkozik, hogy az egyik fél önhatalmúlag követel a másikon.


És a fizessenek egymásnak dolgot még mindig furán értelmezed... Vegyünk egy alsós matekpéldát: Petinek van 5 korongja, Katinak van 3 korongja. Hogy éred el, hogy mindkettőjüknek ugyanannyi korongja legyen?

2017. febr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
69%
# 9: Szinte biztosra vettem, hogy te vagy az új feleség, ők szokták sokallni a gyerektartás összegét... (függetlenül a körülményektől).
2017. febr. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

# 11

Szüleimnél bíróság szóba sem került, megoldották maguk, ahogy éppen tudták, de nem okozott soha problémát, ha valaki épp nem úgy állt.


Hol mondtam, hogy ugyanannyit fizessenek, jövedelemtől, gyerekek életkorától függetlenül? :O

Kérdező legutóbbi válaszát még nem viszont még nem olvastam el.

2017. febr. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Nektek milyen az anyagi helyzetetek? Milyen különbség van a két gyerek életszínvonala között?

(És hogy működik a kapcsolattartás a másik szülővel, hétvégente gyerekcsere?)

2017. febr. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Igen,én vagyok az "uj" feleség,de itt nem a gyerektartás összegén van a hangsúly.Nem halunk éhen tőle.Arról van szó,hogy az exnek minden lehetősége meglenne elmenni normálisan dolgozni,mint ahogy én is teszem azt 100%-ban ugy,hogy közben nekem is van egy iskoláskorú fiam. De az ex kategórikusan kijelentette,hogy márpedig ő nem fog többet melózni,éhen nem hal,a szocosztály segit,mi baja lehet?!Ugy látom azért a sok hasznos válasz közt azért van néhány végtelenül "okos" is,aki pont a lényeget nem szürte le és jön a "te vagy az uj feleség" dumával.Itt tancsot kérünk,semmi több.Nem kéne vélemyényt alkotni az "uj feleségről" de ha érdekel,privátban leirom,hogy jobban megértsd.
2017. febr. 23. 11:10
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

# 15: Akkor próbálom egy kicsit más oldalról megvilágítani. A volt feleség olyan, amilyen (a párod választotta őt, ő vállalt vele gyereket... szóval utólagos reklamációnak helye nincs!). Arra nincs semmiféle jogi, sem egyéb lehetőség, hogy egy felnőtt embernek bárki megszabja, hogy hogyan élje az életét, milyen munkát vállaljon. Egyszerűen nem kötelezheted semmire. Alkotmányos joga úgy élni, ahogy akar. Ez egy kész tény, a bíróság csak a meglévő helyzetből tud kiindulni. Ha annyira gáz az ex, akkor felül lehet vizsgáltatni a gyermekelhelyezést, bevállalhatjátok a másik gyermeket is. Erre van jogi lehetőség.

A jelenlegi helyzetben azonban a szülők konkrét helyzetéből, anyagi lehetőségeiből lehet csak kiindulni. Ha az anyuka keveset keres, apuka meg többet, akkor a bíróság ennek alapján mérlegel: ők sem fogják tudni azt mondani, hogy az anya márpedig menjen el teljes munkaidőben dolgozni! Ha a párod keresne rosszabbul, akkor is a meglévő helyzetét vennék figyelembe, nem mondanák azt neki, hogy keressen többet, hogy tudjon gyerektartást fizetni! Ilyen a magyar jogrendben egész egyszerűen NINCS. Ezt nem árt, ha elfogadod.

És akkor nézzük a gyerek helyzetét... ő nem választhatta meg a családját. Ezt a két szülőt kapta a sorstól. Milyen alapon szívjon ő azért, mert olyan az anyja, amilyen? Miért járjon rosszabbul a testvérénél? A bíróság (jogosan) a gyerek érdekét fogja nézni, nem pedig a szülőkét, a szülők családjáét.

Ismétlem: ha ez a felállás nektek nem felel meg, az egyedüli érdemi lehetőség a gyermekelhelyezés felülvizsgálata.

2017. febr. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Vagyis te most arra célzol, hogy a kisgyerek nincs jó helyen az anyánál?

Ebben az esetben el kell újra indítani a gyermekelhelyezést, főleg ha ti jobb körülményeket is tudtok biztosítani, és a testvérek is együtt nőhetnek fel.

Esetleg kaptok valami jelképes gyerektartást, de sokra ne számítások.


Ha pedig jó helyen van ott a kicsi, akkor jogos, hogy sokkal kevesebb jövedelem mellett kap gyerektartást.

Azt is kalkuláld bele, hogy ti ketten vagytok, jobban megoldjátok a gyermekfelügyeletet. Ő egyedül van, egyedül kell a kocsit hozni-vinni, stb. Szerintem örül, hogy van munkahelye, ami mellett meg tudja oldani. Nem könnyű részmunkaidős állást találni.

Könnyű verni az asztalt, hogy 8-12 órás munkát is kereshetne. De ha 5-kor végez, akkor 15.30 és 17.30 között mi lesz a picivel? Gondolom a kisebb van nála.



Van segítsége? Nagyszülők, rokonok? Vagy mindent egyedül old meg? Ti bevállaljátok a gyereket, ha beteg?


Minden éremnek két oldala van.

Egyelőre mi csak a te véleményed ismerjük.

2017. febr. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Igen,mindkét éremnek két oldala van,ez stimmel.Lehet,hogy az a baj,hogy sajàt magambòl indultam ki.Én 22 Évesen maradtam egyedül a fiammal,amit eddig elértem többnyire magamnak köszönhetem.A fiam 8 hónapos volt,mikor visszamentem piacozni,mert kellett a pénz és az apja semmit fizetett soha.Anyám vigyázott a gyerekre,akinek sokszor voltak nehéz pillanatai.Mindig 100%-ban dolgoztam,mert senki másra nem számithattam,de ott votl a gyerek.Én abból indulok ki,hogy egy anyának mindent meg kell tennie,hogy a gyerekének mindent biztositson.Ezt az itt hozzÁszólók többbsége valószinűleg meg is teszi.Amilyen szituba most belekerültem,nekem rettenetesen furcsa,hogy egy anya aki nemcsak a férjét dobta ki és kezdeményezte a válást,késöbb a nagyobbik gyereket is kirakta a kégliböl.Megelégszik pont annyi pénzzel ,ami épphogy elég,de arra már nem elég,hogy legalább a nála maradt gyerekkel "fizetős" programot csináljon.Ez az amit nem értek,de mint mondtam,különbözőek vagyunk,én talán "harcosabb"vagyok,mint ő. Ez egy 22-es csapdája,mindenhogyan érthető,de sehogyan sem.
2017. febr. 23. 12:41
 19/22 anonim ***** válasza:

# 18: Ez érthető, de egy felnőtt embert nem fogsz tudni megváltoztatni. Lehet róla véleményed, de attól még mi változna?

Írod, hogy az alapokon kívül mást nem biztosít a gyerek számára, szerinted, ha nem kapna gyerektartást, vagy neki is kéne fizetnie, azzal a gyerek jobban járna? Hát nagyon nem. Még annyi se jutna neki, mint eddig. Ha az anyára haragszol, ne a gyerekkel tolj ki! Ő nem tehet semmiről.

2017. febr. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
#19 Eszem ágában sincs a gyerekkel kitolni,sőt! Mindössze elképedve hallgatom,mikor jön hozzánk,hogy olyan jó nálunk lennie,mert mi mindig csinálunk valamit,az apja viszi uszodába minden vasárnap reggel 9-kor,de van hogy szombaton vagy nagy hó esetén mindannyian együtt szánkózni vagy akárhova,csak ne otthon üljünk.És ezeknek a fele mégcsak nemis fizetős. Viszont az anya sajnos vasárnaponként a sirásba kergeti a gyerek rögtön,ahogy hazaér az apás hétvégéről,mert őt kizárólag az érdekli,hogy velem volt-e a gyerek.A kicsivel nagyon jóban vagyunk és ezt fél bevallani az anyjának,aki rajta vezeti le a feszültséget.Ez igy nagyon nem korrekt.
2017. febr. 23. 13:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!