Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van-e esélyem ezen a helyzeten...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van-e esélyem ezen a helyzeten változtatni? Volt férjem folyamatosan kifogásokat talál a megállapodásunk teljesítésével kapcsolatban.

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: a megegyezésünk szerint a két gyermekünk után kapok havi 45.000 ft tartásdíjat, plusz ezen felül a felmerülő egyéb költségek felét. Ezek a gyógyszer, ha kell a manóknak, osztálypénz, osztálykirándulás, stb...

Apuka külföldön dolgozik, tehát jól keres. Ennek ellenére többszöri szóbeli kérésemre sem volt hajlandó a számlákkal igazolt költségeim felét odaadni. Megkértem nemrégiben az ügyvédemet, hogy írjon neki felszólítást, mert már meguntam, hogy folyamatosan kérem, de hárít. Legutóbb az volt a kifogása, hogy most nincs pénze, majd fizetés után. Kapott fizetést, de most azzal a kifogással jött, hogy mivel én őt hivatalosan felszólítottam, ezért nem fog fizetni!! Az ügyvédemnek írt egy levelet, azt mondta, kérdezzem meg őt, hogy mit írt. Az ügyvédem engem nem tájékoztatott...

Sajnos másik ügyvédre nincs pénzem, ezért arra gondoltam, hogy bemegyek a helyi bíróságra, és panaszt teszek. Ez működőképes dolog lenne? Szeretettel várom a véleményeket.


2010. máj. 9. 17:52
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Nos, nem lettem okosabb. Ez a jó anyuka, rossz feleség meg...hááát...


Rossz feleség lenne az, aki a folyamatos elnyomás ellenére azért 8 évig kitart, és amikor eldurvul a helyzet, azt mondja, elég? Mert nem abban a szellemben, nem olyan értékrenden akarja nevelni a gyermekeit? Mert azt akarja, hogy a fiai ne hímsoviniszták legyenek, hanem teljes értékű emberek? Biztos igazad van.

Én úgy gondolom, hogy, mivel maga a BÍRÓSÁG ítélte meg nekem az egyéb költségekhez való hozzájárulást, ezért volt férjem megszegi azzal a bírósági végzést, hogy ezekbe nem száll be. Függetlenül bármitől...

Egy másik dolog: lehet, hogy úgy tűnik, irigylem tőle a pénzt, de kérdem én: milyen apuka az, aki nagy összegű hitelt vesz fel egy majdnem új autóra, miközben a gyereknek még egy biciklije sincs, amivel gyorsabban jutna el az iskolába? Én az albérlet fizetése mellett nem tudok neki egyedül venni egy biciklit. Apuka meg nem hajlandó beszállni...?

2010. máj. 10. 17:09
 22/22 anonim válasza:

Szerintem teljesen igazad van! Abban az esetben ha bírósági végzés van róla, kötelessége a költségeket állni.

Én a helyedben keresnék egy másik jobb ügyvédet. Amugy is akármilyen fontos témáról min 2 , de én legalább 3 szakember segítségét szoktam kérni.

2010. máj. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!