Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Exem már megint nem fizet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

KNora kérdése:

Exem már megint nem fizet gyerektartást. Pontosan mit kell tennem?

Figyelt kérdés

10 éve váltunk el,a gyerekek 12-13 évesek.Ebből a 10 évből kb.2 évig fizetett, 3 évet megelőlegezett az állam és most újra 3 hónapja egy fillért sem fizet.Feketén dolgozik, szüleinél és a szüleiből él(már az apja is nekem könyörög h juttassam valahogy börtönbe mert őket is meglopja stb), nincs semmi a nevén,alkoholista. Legutóbbi magyarázata minderre hogy "magam alatt voltam" és ehhez hasonlók. De igazából nem érdekli hogyan oldom meg.Piára, cigire, magára van pénze de a gyerekekre már nincs.

A Gyámügynél azt mondták, felejtsem el az újabb 3 évre való megelőlegezést, mert nem tudtak tőle eddig semmit sem behajtani.

De attól még a kötelezettsége fennáll.

Hova menjek ezzel?Vagy meg kell várnom a 6 hónap nemfizetést?

A bíróságra-ha már megállapították a gyt.-t és korábban végrehajtás is volt(sikertelenül)- elég egy kérvényt írnom hogy küldjenek ki egy végrehajtót? Vagy be kell menni panasznapon? Milyen papírok kellenek?

Van értelme a rendőrségen is feljelentést tenni kiskorú veszélyeztetéséért? A rendőrségre már kell a végrehajtási papír? Lecsukják ha bizonyítható h direkt nem fizetett akkor se ha volt neki?


Én igyekeztem békésen megoldani a helyzetet, de lassan éhen halunk. Albérletben, egy fizuból élünk és a gyerekeim folyamatosan nélkülöznek, mert én egyszerűen nem tudom kitermelni azt amit apa eliszik.



2017. márc. 22. 09:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Miért? És mi van, ha megözvegyülök? Vagy egyéb okok miatt egyedül maradok a gyerekkel. Azért szerintem nem árt erre az eshetőségre is felkészülni... Ez van, ez a világ így működik, tetszik vagy sem. (Pedig lehet én is el tudnék képzelni jobbat.)
2017. márc. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

#10 olvasnivaló:


[link]

2017. márc. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, minden kérdésedre a választ megadja a csaladsegito szolgalat, minden varosban, Bpen mibden kerületben van. Jogsegélyt is biztosítanak. Es folyamodhatsz pénzsegélyért is. Keresd fel őket!!
2017. márc. 23. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!