Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után mennyi idő után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után mennyi idő után tudtatok új életet kezdeni?

Figyelt kérdés
Kicsi gyerekem van.Nem tudom hogyan dolgozza fel,h nem az apja mellett nő fel.Apukának új nője van.Aki volt hasonló helyzetben,könnyen elfogadta a gyerek az új helyzetet?Később sem volt gond?
2017. márc. 30. 08:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1.5 éves volt a lányom, amikor apuci lelépett.Több mint 1 évig felé se nézett, nem is fizetett utána.Ez a válás után változott.Az elején furcsa volt a lányomnak, hogy nem látja az apját, de a későbbiekben hozzászokott.Inkább az volt neki a fura, amikor az apja néha-néha meglátogatta.Kvázi idegenként nézett rá.Ma már kamaszkorba lépett és úgy neveltem, hogy szeresse az apját még akkor is, ha ritkán találkoznak.Aránylag jó a kapcsolatuk, de nem hiányolja az életéből az apját.
2017. márc. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
2.szulinapja elott ment el,mi anyaekhoz koltoztunk.Mindent ugy allitottam be h jajj de jo uj ovi,uj szoba,uj baratok,bejott! Kozeg szempontjabol jobb lett volna ha nem mi koltozunk,de igy alakult.Sok gyereknek kamionsofor az apja,ok igy nonek fel,en is igy fogtam fel ezt.A gyerek pedig elfogadta.Ha azzal szembesitem h az eleteben egy tragedia tortent,o is akkent eli meg.Pszichologus is azt mondta h kezdetnek eleg egy boldog anya mellette.Ugyh amellett h ra koncentralsz,magaddal kerulj egyenesbe.Uj parkapcsolat meg majd jon.Nekem valas utan 1.5evvel jott,addig el voltam foglalva az uj eletunk felepitesevel.Az meg h nincs apja...az uj parom ezerszer jobb apuka es tartja a kapcsolatot a ver szerinti apuka is a gyerekkel.Egyszruen 2 apukaja lett,tobben szeretik;) ki kell hozni a legjobbat a helyzetbol es biztositani kell a korrekt kapcsolattartast,ha az apa is igenyli.
2017. márc. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Azert sok esetbe, nem az, itteniekre gondolok pl, de erdekes okok vannak h apu miert lep le otthonrol...es jon at hozzam akar titokba v nyiltan at "tulorazni" es valik is el.

Nembaj...apu sok kieletlen dolgot tesz meg, nekem tetszik....szintr ki van ehezve

:D 20 L

2017. márc. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolom, ha a szülő, szülők jól kezelik a helyzetet, akkor nem lesz nagy probléma. A gyerekek rugalmasak és konnyen tudnak alkalmazkodni a kialakult helyzethez, főleg ha a szülő is segíti ebben ahogy az.előttem szólok mar írtak. Olyan jó olvasni hogy vannakmilyen normális szülők. :) én négy éve váltam. A gyerekekkel nagyon jó a kapcsolatom. Hetente kétszer látogatom őket. Sajnos új életet még nem sikerült kezdenem. :(


36F

2017. márc. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 2 éves volt a kisfiam, amikor beadtam a keresetet (én vagyok a nő).

Új életet lelkileg ettől a pillanattól kezdtem.

Ha arra érted, hogy mikor lett új párkapcsolatom, akkor ahhoz 5 évnek kellett eltelnie.

Nyilván az első időszakban teljesen leterhelt egy ilyen picivel a munka/gyereknevelés/háztartás teljesen egyedül és bizony ezt a nehezebb élethelyzetet is meg kellett szoknom, alkalmazkodni hozzá időbeosztásban és minden más módon.

Bevallom, hogy kb. a válás után 4 évvel fogalmazódott meg bennem először az, hogy jó lenne a magányos mókuskeréken változtatni, hogy még sok időm van, nem kell és nem is szabad egyedül leélnem az életemet.

A kisfiam majdnem 7 éves lett, amikor megismerkedtem egy méltó társsal és nem bánom, hogy így alakult és a válás utáni megváltozott élethelyzetet, kezdeti változásokat egyedül csinálhattam végig.

Sokat számított ez nekem is pszichésen és természetesen a kisfiammal való kapcsolatunk is megfelelő maradt.


Az én válásom nem megcsalás miatt következett be, bár a volt férjemnek is lett kapcsolata kb. a válást követő 1-1,5 után- de ez érzelmileg már nem hatott rám.


Korrekt, normális, tiszteletteljes a viszonyunk, látogatja a kisfiát és normálisan áll hozzá.

Mivel én nevelem, n yilván ez tőlem követel több szervezést és alkalmazkodást, de örülök annak, hogy szeretetteli, élő kapcsolata van az apjával is.


A 7 éves kor szerintem egy nagyon jó kor ebből a szempontból: már nem kisbaba a sok fizikai szükséglettel, de még nem egy lázadozó kiskamasz. Fokozatosan vontam be az új partneremet a közös életünkben és amíg nem éreztem, azt, hogy biztos a kapcsolatunk (ameddig nem gondoltam úgy, hogy akár együtt is élhetnénk), addig a gyerekemnek nem mutattam be.

Sokat számított nálunk pl az is, hogy az új partnerem is házas volt, vannak gyermekei, akikről gondoskodik és rendszeresen látogatja őket.

2017. márc. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Inkább úgy mondanám, hogy folytattam a régit. Ugyanaz maradtam, nagyjából ugyanabban a helyzetben. A férjem a végén sok vizet már nem zavart, a válás nem hozott egetrengető változást az életünkben.

Kihasználtam, hogy nem kell alkalmazkodni senkihez, egész nyáron jártuk a rendezvényeket a gyerekekkel. Ezeket a volt férjem sose szerette, négyesben kimozdulni kész idegbaj volt.

Közelebb kerültünk egymáshoz, kialakítottuk a rendszert hármasban.

Idővel ebbe cseppent bele a párom, elfogadta, hogy van amiben neki kell alkalmazkodni, van amiben nekünk. Egy család lettünk négyen, aztán a kistesóval öten. :)

De sosem éreztem azt, hogy ez innentől egy új élet. Nekem ez valahogy természetes folytatása volt az előzményeknek.

2017. márc. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Akik találtak méltó társat maguk mellé, nálatok könnyen ment az ismerkedés a gyermeketek és az új párotok között? Nem voltak surlódások, problémák, hogy nem tudták egymást elfogadni. Vagy a gyerekben előjött, hogy mégiscsak hiányzik az apja. Vagy hogy nem tudtok annyi időt vele tölteni, mert a párotok is igényli az együtt töltött időt. Hogyan oldottátok meg?

2017. márc. 30. 14:24
 8/9 anonim ***** válasza:

20 éves lányka még mennyi kérdésnél fogsz el dicsekedni azzal hány "apuka" kefélt rojtosra???


Nálunk apukát én dobtam ki,mert megcsalt.Nagyon szégyellte magát,és vissza akart jönni,ezért kezes bárány volt a gyerekkel meg mindennel kapcsolatban.A gyerek csak azt látta,hogy apa bár elköltözött,de minden oké,mert beszéltünk,elvoltunk,nem volt vita,veszekedés,és nem kellett költözni sem semmi ilyesmi.de ez szerintem ritka.

2017. márc. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nalunk nagyon picik voltak a gyerekek,2 es 4 evesek,nagyon nyitottak,nagyon lelkesek,tele szeretettel,orultek hogy jott egy pasi akiert rajonghattak (lanyok),nem volt semmi surlodas.Parommal is nagyon egy kovet fujunk gyerekneveles ugyileg,es o mar igy ismert meg minket (csomagban), meg talan konnyebb is igy,mert kesz helyzetbe csoppent,nem egy idillbol lett 2 gyerek"unk" hirtelen.Keveset voltunk es vagyunk tenylegesen kettesben,olyankor viszont nagyon randiszagu meg mindig minden egyes kozos program,pedig mar 1.5eve egyutt is elunk (nincs nagymamai segitseg v bebiszitter).
2017. márc. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!