Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan aki már nagyon...

Van olyan aki már nagyon szeretett volna babát, de várniuk kellett vele egyéb dolgok miatt? Mennyi időt kellett várnotok amíg bele tudtatok kezdeni? Hogyan bírtátok ki addig?

Figyelt kérdés
2016. dec. 14. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Én jelenleg is várok, hogy végre esetleg feleségül vegyen, mert nála csak akkor jöhet a gyerek! 2 éve várok, és még olyan 1-1,5 évet kell is szerintem minimum. Nem egy sietős fajta a párom. Hogyan bírom ki addig? Elég nehezen, most ott tartok, hogy lehet, hogy már nem is akarok 2t, mert mindjárt 30 leszek, mire gyerekem lesz, minimum 32-33 (ha hamar össze is jönne, amit kétlek), akkor azonnal nem akarnék másikat, max 3-4 év korkülönbséggel, de akkor meg már nem hiszem, hogy olyan idősen akarni fogok még 1et. Szóval szívás! Nagyon sokat veszekedtünk már ezen, bepalizhatnám, hogy pl nem szedem a gyógyszert, de ráerőltetni nem fogok senkire egy részéről nem kívánt gyereket!
2016. dec. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kistesót szerettünk volna nagyon, de nem vághattunk bele rögtön, mert én még egyetemre jártam, és nem akartuk úgy, hogy ne egyen gyed-em. Az utolsó félévem alatt már dolgoztam főállásban, amikor megvolt a kellő időm, elkezdtünk próbálkozni, akkor viszont másfél évig nem jött össze, mert mint az egy év után kiderült, nem is volt peteérésem.

Amikor csak arra vártunk, hogy próbálkozhassunk, az nem volt vészes, azért az egyetemen én nagyon jól lefoglaltam magam a tanulással, kutatással, szakdolgozattal, terepmunkával, meg hát ugye ott volt a nagyobbik fiam is, aki akkor már ovis volt és kitett három másik gyereket is elevenségben :D Na meg a munka utána, azt is imádtam, nem kattogtam rajta állandóan, hogy miért nem lehet már babám. Inkább az a másfél év volt rossz, amikor már próbálkoztunk, de csak nem akart összejönni.

2016. dec. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Első, miért nem beszélitek meg, hogy mikor lesz esküvő? Miért bízod ezt rá ennyire?
2016. dec. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősömék vártak az összes gyerekükkel, kb. 2-2 évet.

Az első előtt azért, hogy megalapozzák kettejük kapcsolatát, hogy tudjanak még a gyerek előtt közös élményeket szerezni, szabadabbak legyenek stb., és a férfi valamivel később kezdett vágyni a gyerekre, mint a nő. A 2. és a 3. gyerekre meg azért, hogy jobb lakókörnyezetet tudjanak biztosítani (lakás eladás-vásárlás-átalakítás-felújítás) Ezek azért mindig belátható időtávok voltak, és megvolt köztük az egyetértés a főbb pontokban / elvekben / kitűzött időhatárokban, úgyhogy nem volt ebből náluk probléma.

2016. dec. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
3#, első vagyok, beszéltünk róla, meg azt mondja, hogy majd akar, csak még nem most azonnal, meg nálunk be van határolva, hogy csak nyáron lehet esküvő, az ő családja miatt, mert másik országban élnek, több ezer km-re, így kicsit bonyolult. Gyereket meg csak házasságban akar. Most mit csináljak vele, nem tudom ráerőltetni. Persze azt is értem, hogy nem akar mondjuk 1 év után elvenni, de most már túl vagyunk a 2n, nyáron már a 3. évforduló jön. Addigra csak beérik már a kapcsolat olyan szintre. Mondjuk én sem vagyok az a kapkodós, volt már 1x5, 1x3 éves kapcsolatom, ha akartam volna akkoriban, lehetett volna gyerekem, csak az elsőben még fiatal voltam hozzá, a 2.ban meg sok probléma volt. De vele úgy érzem,minden klappol. Már csak rajta múlik. Viszont most már tényleg nagyon vágynék rá, hogy legyen.
2016. dec. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja így már értem. Hát ez tényleg nem egyszerű, de ha mindent meg tudtok beszélni ezzel kapcsolatban, akkor talán mindenki megkapja azt, amit szeretne :)
2016. dec. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lassan 9 éve szültem az első babámat. Arról volt szó, hogy kb. 3-4 év korkülönbséggel lesz kistesó. De sajnos munka miatt meg egyéb miatt nem mertünk belevágni.

Most gondolkodunk egy tesón. Bár már a lányunk 9 éves, de talán most meg tudnánk magunknak engedni, én sem érzem magam öregnek 34 évesen, férjem sem 40 évesen.

De még mindig nem kezdtünk bele, ezt még nagyon át kell beszélni. Bizonytalanok vagyunk.

Jelenleg úgy vagyok, hogy szeretnék is, meg nem is. :)

2016. dec. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!