Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan lehet a válási traumát...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet a válási traumát feldolgozni, és hogyan lehet felépülni belőle?

Figyelt kérdés

Van egy 40-es nő (3 gyermekkel), akit nagyon megvisel a válása. Sokat vesztett rajta, anyagilag is nehézzé vált a helyzete. Mit tehet, hogy valahogyan kikerüljön ebből a súlyosan lélekromboló helyzetéből, és újra örömteli életet tudjon élni? Vannak Szeged környékén ilyen helyzetek megoldására specializálódott szakemberek, pszichológusok?

Köszönettel!



2017. ápr. 28. 08:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen pszichológusok, de az esetek 90 %-ában fizetősek. Esetleg a háziorvos tudná beutalni pszichológushoz, de ott nagy a várólista, és kb. 10 perc után kidobják az embert, mert nincs idő végig hallgatni.
2017. ápr. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Idő, barátok, család, hobby...ezek mind veled vannak és persze egy csöppnyi optimizmus, ha megy.

Ha ez sem akkor bármilyen pszichológus.

2017. ápr. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gyerekek, barátnők..., esetleg telefonos lelkisegély vonal, hanem, akkor pszichológus. Szegeden tuti vannak ingyenesek.
2017. ápr. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szegeden az egyetemen van pszichológus képzés. Végzéshez közeli hallgatót kell keresni, és őt megkérdezni, hogy vállal-e egy kis munkát, kevés pénzért.

Az örömteli élet leginkább egy másik párkapcsolatban érhető el. Lehet anélkül is, de meglehetősen ritka, és nagyon fáradságos.

2017. ápr. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Lassan negyven éves, elvált nő vagyok. Nekem ezek segítettek: Brian Tracy: Főnix szemináriuma, Louise L Hay: Éld jól az életed,most! Balogh Béla: A tudatalatti tízparancsolata és Szabó Péter előadásai, könyvei. Mindent megtalálsz a neten.
2017. ápr. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kórházi segítség nem kellene, főleg privátul dolgozó SZAKEMBER kellene, és fizetnék is érte, ha tényleg jó, és használ a terápiája.Én egyébként a legutóbbi kapcsolata vagyok a segítségre szoruló nőnek, de így, most már csak kívülről ránézve a nőre, az jön le nekem, hogy nagyon komoly sebet ejtett a lelkén a válása.Ő mindent egy lapra feltéve élte a házasságát, gyerekekkel, meg minden, és nagyon kicsúszott a talaj a lába alól a válással. Tudom azt is, hogy ezt a fájó sebet nagy valószínűséggel hordania kell az egész életén át, de jó lenne, ha valahogyan ki tudná valaki SZAKEMBER zökkenteni ebből a nyomasztó lelki traumájából.A kapcsolatunk alatt szerintem sokat javult az állapota, de azért mindig ott lebegett a múlt borzalma is közöttünk.Sajnos a gyermekei sem igazán megértőek Vele, és állandóan zaklatják az anyagi problémáikkal, követeléseikkel. Ezt is mindig nagyon a lelkére veszi. Szóval segíteni szeretnék Neki, ha van rá valamilyen lehetőség.(Azt tudom, hogy sok-sok pénz azért az elég jó gyógyír lenne a bajaira -mondjuk egy lottó ötös-, de azért annyira sok pénzünk azért az nincs.)
2017. ápr. 28. 15:37
 7/7 anonim ***** válasza:
A pszichológus nem lesz elég, neki is akarni kell a változást. Anélkül pénzkidobás. Szegeden én ide jártam: [link]
2017. ápr. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!