Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elettarsi kapcsolat megszunese...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Marcipan138 kérdése:

Elettarsi kapcsolat megszunese utan mennyi ideig kovetelhetoek a hatrahagyott ingosagok?

Figyelt kérdés

A parommal megszunt elettarsi kapcsolatunk 8 honapja.

Az en kizarolagos tulajdonu hazamban laktunk a teljes eletkozosseg soran.

Az egyutteles szabalyait egy elettarsi vagyonjogi szerzodesben rogzitettuk.

Az egyutteles soran a teljes vagyon tekintetében a vagyonelkülönítés szabályait alkalmaztuk.


A szetkoltezest a kovetkezo pont szabalyozza:

"Szerződő felek megállapodnak, hogy ha valamely ingatlant valamelyik fél kizárólagos joga alapján laknak, úgy az életközösség megszűnésétől számított 90 napon belül a másik fél a lakást elhelyezési, továbbá minden más igény (pl. lakáshasználati jog ellenértéke) nélkül köteles elhagyni, ingóságaitól kiüríteni. Ennek elmaradása esetén az adott időpontban számítható lakáshasználati díjat köteles fizetni a reá eső rezsiköltségek fizetésén felül."


A volt parom nehany hete megkeresett, hogy par nalam maradt cuccat szeretne elvinni – melyeket valoban o vasarolt korabban, ezt nem is vitatom!

(90napig biztositottam a kiurites lehetoseget, mellyel elt tobb alkalommal is! Sokmindent elvitt, de van ami meegis nalam maradt.)


A kerdesem az lenne, hogy a fenti pont alapjan jogosan gondolom e:

1. 90 nap letelte utan barmi nalam maradt holmi a sajat tulajdonomba kerult?

2. biztositanom kell e a 90 nap utan hatramaradt holmiainak a szabad elvitelet?? Meddig??

3. amennyiben nem valik automatikusan a tulajodonomma az ingosag, kerhetek e tarolasi/berleti dijat az eltelt idore?

Sok cuccot mar igy is sajat hataskorben hasznositottam - kidobtam, eladtam, ajndekoztam, hasznaltam, stb.


Masreszt az egyutteles alatt eltekintettem a lakashasznalat dijatol (lakasfenntartast kozosen finansziroztuk!).

Ebbol fakadoan a paromnak - szamlalevelekkel igazolhatoan - vagyona kepzodott (korabban nulla megtakaritas evekre visszamenoleg, a szetkoltozeskor megtakaritasi szamlan levo penz, mely az egyutteles alatt nyitodott).

+1: Tarthatok e igenyt erre a vagyongyarapodasra, mivel ez az en hazambol - azaz mert nalam lakott - fakadt??


Elore is koszonom a segitseget!



#ingóság #hatrahagyott
2017. máj. 13. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért az fantasztikus, hogy egy olyan szerződés alapján éltetek együtt, amit képtelen vagy értelmezni..


1. Nem kerül semmifél ingóság a tulajdonodba, a beidézett szerződés erről nem rendelkezik. Oda van írva, hogy ha 90 nap után nem hagyja el a lakásodat és nem viszi el az ingóságait, akkor lakáshasználati díjat kell fizetnie


2. Igen, biztosítanod kell. Ismétlem az első ponthoz írtakat; nem arról szerződtetek, hogy nem viheti el 90 nap után, hanem arról, hogy lakáshasználati díjat kell fizetnie, ha 90 nap után is ott tárolja a cuccait


3. Igen, kérhetsz, ezt fejtettem ki az 1. és 2. pontban


+1: Ehhez látni kéne a teljes szerződést, a beidézett részben erről semmi sem szerepel



De itt van részemről is +1 pont:

Nem ismerem ugyan a sztoritokat, de a leírtakból nekem nagyon úgy tűnik, hogy ki akarod forgatni mindenéből szerencsétlen exedet, még a spórolt pénzét is lenyúlnád. Ami egy elképesztően aljas cigányság, már ne is haragudj. Még akkor is, ha a jog a te oldaladon áll. Szóval én azt javasolnám hogy a jogi csűrés-csavarás meg cigánykodás helyett esetleg próbáld meg, hogy tisztességes, korrekt módon megbeszéled vele, hogy vigye el minél gyorsabban az ÖSSZES ott maradt cuccát, és kész, vége.

2017. máj. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jogász, de úgy értelmezem, hogy vagy kiüríti a lakásodat 90 napon belül a másik fél, vagy ha ez nem teljesül, akkor lakáshasználati díjat kell fizetnie.

Magyarul, ha ottmaradt a kissámlija, és nem vitte el 90 napon belül, akkor a) lemond róla, vagy b) megfizeti az 5 hónapi tárolási/lakáshasználati díjat, és utána viheti.


A második kérdésedre nem tudok válaszolni. A gyarapodást, ha a vagyonjogi szerződésben nem rögzítettétek, akkor tudtommal a jövedelem arányában vizsgálja a bíróság.

2017. máj. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ismerős a sztori akár az exem is irhatta volna, leszámítva, hogy nem kötöttünk szerződést (hiba volt).....ő is egy utolsó cigány sóher, aki úgy gondolja, hogy a saját tulajdonú házában laktam INGYEN (2 GYEREKünk született!) és mivel nem fizettem(tünk) a lakáshasználatért díjat, ezért már úgyis annyival támogatott, hogy ő most akkor nem fizet gyerektartást....kicsit elfelejti, hogy én tartottam el, a gyerekekre tizenévek alatt én költöttem, de ez mellékes).

Kérdező, ha intelligens ember módjára viselkednél, hagynád hogy elvigye a cuccát és kész....

Az enyém nem engedi elvinni azt se, amit megismerkedésünkkor vittem oda, úgyhogy én már kénytelen leszek feljelentést tenni.

2017. máj. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igazst adok az előttem szólóknak és annyival egészítem ki, hogy az általános elévülési idő 5 év, ha addig nem keresi a cuccait, a tiéd.
2017. máj. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat az osszes hozzaszolonak!!!

Nem biztos, hogy szeretnek minden lehetoseggel elni, egyenlore a lehetosegeim szeretnem szamba venni.

2017. máj. 14. 11:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát számolj el a lelkiismereteddel. A karma az mindig megbízható, ezt tudom mondani :)
2017. máj. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!