Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Igaz, hogy a férfiak általában...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz, hogy a férfiak általában nehezebben tudnak új életet kezdeni válás után mint a nők?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor mi ennek az oka?

2016. dec. 26. 22:05
1 2 3 4
 1/31 Diavolino44 ***** válasza:
68%

Mert egy ferfinak nehezebb part találnia alapból.

Persze ez sok mindentől függ, egy 50 közeli nőnek es ferfinak kb egyenlő esélyei vannak.

2016. dec. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Én egyszer olyat olvastam, hogy a férfiakat anyagilag jóval jelentősebben megviseli a válás, mint a nőket és ezáltal több idő is kell nekik mire újra egyenesbe jönnek valamennyire, ez akár évekbe is telik. És nyilván milyen nőnek kéne egy anyagilag és egzisztenciálisan lefosztott pasas?
2016. dec. 26. 22:19
 3/31 anonim ***** válasza:
92%
Amikor elváltam 2évig albérletben éltem és csak utána tudtam lakást venni de nem hinném, hogy ezért volt nehéz ismerkedni. Inkább nagyon válogatósak a nők. Ha nincs gyerek a nőnek tényleg könnyebb, gyerek esetén azért ő is kevésbé kell a férfiaknak. 39f
2016. dec. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ez emberfüggő.
2016. dec. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
73%

Miért is lennének kifosztva?

Ez nem Amerika...

A házasság sok egyéb mellett egy vagyonközösségi szerződés.

Tehát a két fél megállapodik, hogy az aláírástól számítva minden bevétel és kiadás közös, legyen az fizetés, lottónyeremény, személyi hitel vagy jelzálog.

Kivételt képez az örökség és az ajándék.

Ami a házasság előtt a Pistáé volt, az válásnál nem lesz a Julisé.

2016. dec. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
#5-ös én ezt értem amit írsz, de a gyakorlatban valahogy mégis másképpen szokott történni. Ebben is vannak kiskapuk, amiket egy jó ügyvéd megtalál és a nők ezt a jó ügyvédet is általában a közös vagyonból szokták fizetni.. Sok nő símán kifzet több millió forintot is egy jó ügyvédnek, ha anyagilag szétakarja szedni a volt férjet és ez az esetek 90%-ában be is szokott válni.
2016. dec. 26. 22:44
 7/31 anonim ***** válasza:
77%
Ja, akkor ez nem egy érdeklődő kérdés, hanem eldöntötted, mi az igaz. Oké, ilyen is kell.
2016. dec. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

"Ja, akkor ez nem egy érdeklődő kérdés, hanem eldöntötted, mi az igaz. Oké, ilyen is kell."


Nem azt írtam. Ez csak az én véleményem, amit a saját tapasztalataim alapján írtam. Mert szerintem akkor hogy van, ha nem így?

2016. dec. 26. 23:00
 9/31 A kérdező kommentje:
*szerinted
2016. dec. 26. 23:01
 10/31 anonim ***** válasza:
89%

Oh, gondolom konkrét esetet is tudsz. Vagy max Pista mesélte a kocsmában.

Az én exférjem is naaaagy hanggal meséli, hogy kisemmiztem, holott tulajdonképpen jól járt a válással.

A ház nagyszülői örökség, viszont a kocsi, a motor, a styl és a cirkula közös tulajdon. Hogy mit akar apritani a negyediken, az rejtély, de vinni akarta, vigye.

Az exnőjének mesélte be, hogy nem akarom kifizetni a házból, el is jött balhézni szegény lány.

Próbálkozott ügyvéddel is, de a bíró szinte kiröhögte.

További kedvenc sztorija, hogy ő hogyan küzdött a gyerekekért, bár a bíróságon rögtön kijelentette, hogy nálam maradnak. A láthatásra is anyósom tart igényt. (szívesen adom őket, szuper nagymama, bárcsak ő nevelte volna ezt a gyökeret).

Vannak ügyvédek álltal vezetett fórumok, blogok, ott tájékozódj.

Amúgy úgy veszem észre, a férjemnek elég könnyen megy a csajozas ezzel a litániával.

2016. dec. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!