Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan zajlik a válás a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan zajlik a válás a gyakorlatban? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Nem a folyamat érdekel, azt olvastam sok helyen. Hanem olyan nagyon aprólékosan, ha valaki le tudná írni, a hogyanját. Bemegyek a békítőre, a bíró felolvassa a tényállást, kérdez stb.

Akinek konkrét tapasztalata van, kérem, csak olyan írjon.

Köszönöm


2017. máj. 18. 10:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan úgy ahogy leírtad, nincs szöszmötölés és ezer idióta kérdés. Csak a lényeg. Felolvassa a dolgokat... Akarja e a válást mindkét fél? Igen-igen. Akkor viszi tovább. Következőn újra megkérdezi még mindig a válást szeretnék? Igen - igen. Ok akkor a bíróság úgy dönt önök nem házastársak többé. Ennyi, majd küldik a határozatot postán. Persze ez csak akkor megy így ha egyik fél sem hepajkodik, nincs vita a vagyon és gyerektartás miatt.


Nincs 10 perc az egész tárgyalás.

2017. máj. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A férjem nem akar válni. Tehát igen-nem. Akkor lesz kérdezősködés, hogy mi vezetett ide? Én miért akarok és ő miért nem? Vagy elég, ami a tényállásban szerepel? És ha ő azt mondja, hogy nem igaz, amit a tényállásban leírtam?
2017. máj. 18. 10:56
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha bármelyik fél nem érzi magát jól a kapcsolatban, az elég indok a házasság felbontására.


Azzal senki nem foglalkozik, hogy a férjed nem akar elválni, ha te akarsz - és feltehetöleg te adtad be a válókeresetet -, akkor elválasztanak, feltéve, hoyg te mint felperes minden tárgyaláson megjelensz. A válást akkor is kimondják, ha a férjed egyáltalán nem jön el egyetlen tárgyalásra sem.

2017. máj. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ez rendben, ezeket olvastam már, de fog a bíró kérdezgetni is? (Félek, hogy rám jön a sírás, meg elég kellemetlen az életünket idegenek előtt elmesélni. Az ügyvédnél is olyan rosszul éreztem magam.)
2017. máj. 18. 13:13
 5/13 Bence_ ***** válasza:

Hidd el a bíró hallott már elég dolgot.

Ha sírnod kell nyugodtan sírj. Par dolgot megkérdez, pl van e koztetek szexuális kapcsolat.

2017. máj. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

1 hónapja mondták ki a válásunk.A békítőn 2-szer kérdezte meg a bíró , hogy helyre kívánjuk-e állítani az életközösséget? Volt-e kísérlet rá az elmúlt hónapokban?

Van-e előző kapcsolatból bármelyikünknek még gyermeke?

A második tárgyaláson a gyerektartáson volt egy kis vita, mert a volt férjem "nyuszikája" kicsit pénzéhes.

"Nyuszika" férje nem akart válni, de mire tárgyalásra került a sor, rájött, jobb megszabadulni egy ilyen nőtől.

Nem fogják firtatni az okot.

2017. máj. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

5: ha volt szexuális kapcsolat akkor mi történik?

6: volt-e kísérlet a helyreállításra? mi a helyes válasz, ha mindenképp válni akarok? (az utolsó pillanatig próbáltam rávenni, h változzon, nem tud vagy nem akar. ezt mondjam?)

2017. máj. 19. 10:25
 8/13 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.Én nemmel válaszoltam.

Nem érdekli a bírót igazából, hogy mi a helyzet.

Ha akadékoskodik a férjed, akkor kell a részletekbe belemenni.

2017. máj. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%
Van ügyvéded gondolom ugyanis ha jól tudom anélkül már nem megy. Na most ő téged képvisel, azt nézi neked mi a jó. Ha valami nem tiszta beszélj vele, azért fizeted!
2017. máj. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem jó tudod, ügyvéd nem kell és a legtöbbször teljesen fölsöleges is.
2017. máj. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!