Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen láthatást szabhat ki a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ranger123 kérdése:

Milyen láthatást szabhat ki a bíróság?

Figyelt kérdés

Feleségemmel épp válunk és 6 hónapos terhes.

Kisbaba megszületése után,minden hétvégén(vagy második,hétvégén)elszeretném hozni,a kisfiamat kb.3 óra hosszára. Természetesen az anyuka ki fejne tejet a babának.

tapasztalatok? köszönöm.



2017. jún. 21. 17:39
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
27%
9-es! Nem tudom, hogy te melyik bolygón élsz, de ott, ahol egy gyereknek vadidegen a saját apja, én nem szívesen élnék!
2017. jún. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

10-es válaszoló: gratulálok!!! Valóban ritkán olvasni, hallani olyan szülő párosról, akik a gyereket nézik, nem pedig csak a saját jogaikat.

Ahhoz pedig külön gratulálok, hogy egy működő képes megoldást sikerült találni, amiben mindkét gyerekkel tudsz majd "én" időt együtt tölteni.

A kérdező azonban a meg sem született gyermeket azonnal elvinné, rendszeresen, 2 hetente... Te mint gyakorló apuka már megtapasztalhattad, mennyire fontos egy újszülöttnek az anyukája, tőle elszakítani nem lehet.

2017. jún. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

11-es: anyuka hasában nő a baba, ebben remélem egyetértünk.

Anyuka szívverését ismeri, az ő hangját ismeri, így születése pillanatában az anyukáját fogja ismerni.

Ha apuka most, 6 hónapos terhességtől rendszeresen simogatja anyuka hasát, beszél a babához, akkor őt is ismerni fogja a baba, mikor megszületik.

Ha ez nem történik meg, a baba nem fogja ismerni az apát, csak jogilag lesz apa. Tetszik vagy sem, ha én oda mennék megfogni a babát, engem is annyira ismerne mint az apját, én viszont idegen vagyok. Vond le a következtetést.

2017. jún. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
76%
Gyakorló apukaként mondom: azt az apát, aki törődni akar a gyerekével, hagyni kell, hogy törődhessen a gyerekével! A férfiak sem életképtelenek ám....
2017. jún. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
38%
Mondjuk az egy év nekem kicsit soknak tűnik. Svájcban hàrom hónap gyes jâr és utána gyed sincs egyes kantonokban. És ott tényleg vadidegenekhez jár óvodába.
2017. jún. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

sok okoskodó,"anya"...az ügyvédem véleménye. : Figyelembe kell venni a gyermek életkorát


Hogy milyen gyakran, ez több tényezőtől függ, ám elsősorban a gyermek korától. Bölcsődéskorú gyerek esetében a szülők egy nap után váltják egymást, óvodáskorú esetében 2–7 naponként. Az alapiskolás gyerek egy hétig van az anyjával, egy hétig az apjával, a középiskolások kéthetente, a főiskolások pedig havonta „váltogathatják” szüleiket. Természetesen közben lehetővé kell tenni, hogy a másik szülő akár naponta meglátogathassa gyermekét, telefonon vagy más módon tarthassák a kapcsolatot. A gyermek kora mellett fontos szempont, hogy a szülők milyen messze laknak egymástól. Minden körülményt figyelembe véve a szülőknek kell kialakítaniuk a legmegfelelőbb modellt, melyben egyenlő arányban kiveszik a részüket a gondoskodásból. Van, akinek az felel meg, ha havonta váltanak, ha viszont távol élnek egymástól, abban is megegyezhetnek, hogy az egyik évben az anyjánál jár iskolába a gyerek, miközben rendszeresen látogatja az apját, a másik évben fordítva.

2017. jún. 21. 20:08
 17/31 A kérdező kommentje:
szóval váltott elhelyezés lesz
2017. jún. 21. 20:09
 18/31 anonim ***** válasza:
68%
Igen, a bíróság figyelembe veszi a gyermek életkorát. Éppen ezért 1 éves korig nem szokták megítélni az elvitel jogát, de előfordul 3 éves kor is. Újszülöttnél ne is reménykedj, próbálj inkább együttműködni az anyával, azzal többre mész. Ja, anya vagyok ugyan, de nem "okoskodó", hanem jogász.
2017. jún. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
59%
Hú, az ügyvéded, ha tényleg van (bár kétlem hogy lenne ezek alapján) erősen áltat téged. Bölcsis-ovis korú gyereknél napi-heti váltás?? Dehogy.
2017. jún. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
most beszeltem telefonon feleségemmel,mondtam neki bizonyitekaim vannak hogy testvéred drogot arul,szoval megzsaroltam.. :D ...és bele ment,a napi váltásba.
2017. jún. 21. 20:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!