Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mindenem megvan amit szerettem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenem megvan amit szerettem volna, de ezzel együtt jött minden, ami váláshoz vezet. Más is járt már hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
34 éves vagyok,van két gyönyörű egészséges gyerekem.Családi házat épitettünk,kert,játszótér,medence a gyerekeknek.Ezzel együtt rengeteg munka.De a gyerekek mosolyáért megéri.Mármint a velejáró munka.DE a jelzálog,a pénztelenség,ez miatt a feszültség,a sorozatos kiabálások,civakodások miatt visszasirom a "panel életünket"amikor nem volt jelzálog,és volt időnk egymásra a férjemmel,utaztunk minden nyáron,ami összekovácsolt még jobban minket,a rengeteg élmény stb...Igaz térre jártunk játszani,de nekem is volt kihez szólnom,más anyukákkal sok barátságot kötöttem,de mára ez a multé.Itt vagyok egyedül,a férjem dolgozik,már ha van munkája.Nyögjük a törlesztőt,és marjuk egymást,amit a 6 évesünk nagyon is érzi.Férjem nem akarja eladni a házat,de látom és mondja is hogy terhére van.Többször vagyunk rosszban mint jóban.Lépni kellene,mert eldurvult a viszonyunk,de a lányom nagyon megviselné,és félek a hogyan továbbtól.Isten háta mögött élek egy "bezárt álmaim házában"boldogtalanul.A gyerekek miatt és a körülmények miatt tűrnöm kéne,és nyelnem?
2010. máj. 31. 11:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%
Ha a ház törlesztöje biztosan a kiváltó ok, akkor szerintem jobb ha eladjátok. Mindig az okot kell megszüntetni. Mert hiába élsz álmaitok házában ha közben nem érzitek jól magatokat. És hidd el, a gyerekeket a szülök veszekedése jobban megviseli mintha elköltöznétek. Próbálj beszélni a férjeddel. Remélem sikerül megoldanotok!:)
2010. máj. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
85%

mintha magamat látnám benned csak gyerekek nélkül:(

ugyanigy vagyok...a különbség az hogy még fiatalabb töled...

nekem is hiányzik a régi életem mikor még csak együtt jártam a párommal és boldog voltam ..

mostanra mi is törlesztöket fizetünk 2éve a helyi cukrászdába sem jutunk ki..és többet veszekszünk a kelleténél..

talán annyiban jobb a helyzetem hogy nincs baba..és egyre jobban ugy érzem képes vagyok itt hagyni mindent a régi életemért..

tanácsot nem tudok adni,de nagyon átérzem a helyzeted...

kitartást..eröt kivánok

22/l

2010. máj. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
80%

Tudom, hogy nehéz és lehet, hogy még lesz nehezebb is, de tartsatok ki egymás mellett, főleg ha szeretitek egymást. Ezt is ígértétek "szegénységben"! tartsatok ki és próbáljátok megmenteni az életeteket rendbe hozni együtt!


nagyon sok erőt kívánok nektek.

2010. máj. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
62%

Előre is ne haragudj, hogy ezt írom: DE nem volt egy kicsit felelőtlenség úgy házat építeni, hogy lesz egy csomó hitel rajta? vajon a gyerekek nem mosolyognak egy panellakásban, kert meg medence nélkül? Vajon most mosolyognak a gyerekek, hogy ti állandóan veszekedtek?

Utólag persze okosabb az ember és nehéz a jótól megválni, de döntsétek el, hogy nektek (meg a gyerekeknek főleg) melyik megoldás a jobb.

2010. máj. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
91%
erre mondják, ne nyújtózkodj tovább amíg a takaród ér! Nagyon sok ember magasabb színvonalon élni, mint amit elő tud teremteni magának. Érdemes elgondolkodni, hogy szerényebb életkörülmények mellett, mennyivel kényelmesebb az élet és sok más apró dologra is telik. És nem visz el mindent a hitel...
2010. máj. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk is ez volt, mire meg lett mindenünk és már hitelünk sem volt, csak szép ház, szép kerttel, két szép gyerek, és addigra totál roncsok voltunk, már majdnem megöltük egymást.

Sajnos elváltunk, tehát kár volt a sok munkáért. Tanulság: inkább ne legyen meg anyagilag minden, de jusson idő egymásra, és pihenésre is.

2010. máj. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
90%
Sokan járnak hasonló cipőben. Ez azért van, mert mindenki a pénztől, az anyagias dolgoktól várja a boldogságot. Ezt sujkolják az emberekbe kicsi koruktól: mindent megszerezni, birtokolni mert csak így lehetsz boldog, csak így érsz valamit. De boldog csak úgy lehet az ember, ha belátja, hogy ennek nincs semmi értelme, és inkább a családra, a szeretetre helyezi a hangsúlyt. Sajnos a pénz rabszolgájává váltak sokan, és a hitelek miatt nem szabadulhatnak, szépen csenben tönkremennek a családok. Az én házasságom is a pénz miatt ment tönre, az anyagias férj, após, anyós. Tegyétek mérlegre mi a fontosabb. Szeretetben együttélni egyszerűbb körülmények közt, (olyan munkát vállalva, hogy jusson idő egymásra) vagy tönkretenni mindent a pénz miatt. Tudom, hogy mindenki meg akarja valósítani az álmai, és kell is harcolni értük, de ha "szétmentek" ebből semmi nem marad. Szorítok nektek:-)
2010. máj. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
68%
Ha tényleg ennyire gyerekbarát a környezet,akkor vállalj nyaraltatást(pénzért), a volt paneles barátnőidet hívd fel...ha csupán a pénz a gond,akkor ebből lesz egy kis plusz .
2010. máj. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
69%

Marjátok egymást. Konkrétan mi lenne ez? Biztos, hogy csak a pénz miatt? Mert ha igen, akkor tényleg meglehetne oldani a helyzetet, eladjátok a házat, és beköltöztök egy kisebbe. Túl lehet élni, sőt, én világ életemben kertesben laktam, de amióta elköltöztem otthonról, paneles vagyok. Kicsit hiányzik, de nagyon jól érzem magam itt is. Mindenképpen beszéljétek meg, osszatok-szorozzatok, hogy jönnétek ki, stb. Miattatok is és a gyerekek miatt is. Játszótéren újra barátkozhatnál te is, nem csak otthon lennél bezárva. A férjednek sem kellene annyit dolgoznia, kicsit lazíthatna. Ráadásul több is maradna nektek, amiből eljárhattok kirándulni, vagy kettesben mozizni, újra randizhatnátok, fellehetne éleszteni a kapcsolatotokat. Kívánom, hogy megoldódjanak a problémáitok, helyre álljon minden!


Amúgy szóba jött ezek szerint a válás? Vagy csak benned érik a gondolat? Férjed mit gondol erről?

2010. máj. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
87%

Bocsi az OFF-ért!


11:28-as,hogy milyen pazar ötletet adtál..Köszi!


A kérdező története viszont elgondolkodtatott,hogy tényleg mi a fontosabb az életben!A pénz az nem boldogít,de ha nincs az nagyon rossz!

Szorítok,hogy jobb legyen a helyzetetek!

2010. máj. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!