Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mindenem megvan amit szerettem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenem megvan amit szerettem volna, de ezzel együtt jött minden, ami váláshoz vezet. Más is járt már hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
34 éves vagyok,van két gyönyörű egészséges gyerekem.Családi házat épitettünk,kert,játszótér,medence a gyerekeknek.Ezzel együtt rengeteg munka.De a gyerekek mosolyáért megéri.Mármint a velejáró munka.DE a jelzálog,a pénztelenség,ez miatt a feszültség,a sorozatos kiabálások,civakodások miatt visszasirom a "panel életünket"amikor nem volt jelzálog,és volt időnk egymásra a férjemmel,utaztunk minden nyáron,ami összekovácsolt még jobban minket,a rengeteg élmény stb...Igaz térre jártunk játszani,de nekem is volt kihez szólnom,más anyukákkal sok barátságot kötöttem,de mára ez a multé.Itt vagyok egyedül,a férjem dolgozik,már ha van munkája.Nyögjük a törlesztőt,és marjuk egymást,amit a 6 évesünk nagyon is érzi.Férjem nem akarja eladni a házat,de látom és mondja is hogy terhére van.Többször vagyunk rosszban mint jóban.Lépni kellene,mert eldurvult a viszonyunk,de a lányom nagyon megviselné,és félek a hogyan továbbtól.Isten háta mögött élek egy "bezárt álmaim házában"boldogtalanul.A gyerekek miatt és a körülmények miatt tűrnöm kéne,és nyelnem?
2010. máj. 31. 11:09
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Üljetek le és nyiltan veszekedés nélkül mond meg hogy a házat el kell adni, ez egy észerű anyagi döntés.

A férjed csak fél a változástól, ha nincs pénz a házra sürgösen lépni kell.

Keresetek egy ügyvédet, ingatlanost...

2010. máj. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
84%
A szüleim hasonló helyzetben vannak, csak annyi a különbség h. ők nem veszekednek, szeretike gymást.De ők is teljesen eladósodtak a ház miatt, h.nekünk megadjanak mindnet amit tudnak.Viszont anyu egész nap panaszkodik és ideges a számlák miatt, emiatt én is feszült vagyok és ideges, h. valyon majd nekem kell fizetni a jelzálogot ha már ők nem tudják.Emiatt még saját életet sem tudok kezdeni,mert szinte elvárják h. én is hozzájáruljak az anyagiakhoz, ha már ott lakom.Ezzel nem lenne gond,de nem is engedih. elmenjek a párommal egy kicsit kettesbe külön lakni,mert inkább őt fizessem(albérlet pénzzel),mint h. saját magunk próbáljunk boldogulni.Igaz nem csinálok semmit,de nem is érzem olyan szabadnak magam.Az otthonom,de nem a sajátom.Ha nekem gyerekem lesz akkor inkább hitel nélkül építek házat, h. a gyerekeim ne olyan sorsba nőljenek fel mint én.Mert én nem jártam a családommal sehová, csak a nővérem(akkor még nem építkeztek).A cslaádi programok sokkal emlékezetesebbek egy gyerek számára,mint egy ház ahol inkább elbújik az ember h.ne hallja a másik panaszait.Adjátok el, fizessétek ki a hitelt és vegyetek egy kisebb lakást vagy költözzetek egy nagyobb albérletbe.
2010. máj. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem még nem menthetetlen. Ha annyira nagy a nyomás rajtatok akkor adjátok el a házat. Egy kényelmesebb lakásban elfértek 4-en. A házasság nem csak a gondtalan életről szólt. Bajban tartsatok össze és oldjátok meg!
2010. máj. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hiszem, nem válnék. A házat eladnám, nemis kell társasházi lakást, csak egy kisebb kertest vennék. Azt is szuperül a saját ízlésedre tudnád formálni. És igenis a nyaralásról nem szabad lemondani! Biztosan helyre lehet még hozni, csak az anyagiakat kell rendezni.


Próbáljatok elmenni a férjeddel egyszer hosszabbat sétálni, és akkor biztosan nyugisan meg tudjátok beszélni a dolgokat! Jobb mint otthon, az asztal két partján ..

2010. máj. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%
háhá. ezért nem fogok soha elköltözni a panelből. :)
2010. máj. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim válasza:
Nagyon sajnálom. Mintha az én történetemet írtad volna le csak kisebb gyerekekkel. A sok okoskodónak üzenem, hogy lehet hogy nem kellett volna csak addig nyújtózkodni míg a takaró ér, de honnan tudjátok akkor mikor a házat vették meddig ért az a bizonyos takaró? Nálunk is tovább ért anno és bőven belefért a házvétel. De azóta gyerekek, válság, másik (anyagilag rosszabb) munkahely és ennyi elég is hogy nehéz legyen. Másrészt meg manapság eladni egy hiteles házat, nem egyszerű, ezt is tapasztalatból írom. Persze ez nem azt jelenti hogy nem kell megpróbálni, de nem egyszerű. Sajnos túl sokat nem tudok segíten, de kitartás, próbáljátok meg megbeszélni és közös döntést hozni. A kapcsolatotok meg egy másik kérdés, azt neked kell érezned, hogy csak a problémák miatt van-e gond köztetetek és akkor ez helyre hozható, vagy egyébként is és akkor meg kell ezt is beszélni és ennek megfelelően lépni.
2010. máj. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Nekem is (mint sokaknak előttem) ismerős a helyzet!

Ugyanez történt nálunk is! Rengeteget veszekedtünk, aztán egy nap úgy éreztem, nem megy tovább! Lepni kell! Féltem a változtatástól, de MEGÉRTE!

Azóta csend van, rend van, szeretet, béke!

Igen , én is azt mondom, sétáljatok egyet a pároddal, beszéljétek meg a dolgaitokat, a válás sem fogja megoldani az anyagi problémátokat! Ha másképp nem megy, adjátok el a házat, vegyetek egy kisebbet, és éljetek tovább boldogan, amíg...

2010. máj. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

"Isten háta mögött élek egy "bezárt álmaim házában"boldogtalanul."

Ez a mondatod tűnt fel, amivel hasonlóságot látok. Ez azt jelenti, hogy "aranyketrecben" bezárva élsz, vagyis minden külsőség megvan, de a belső tartalom nélkül. Ebből a helyzetből lépni kell!!


(Sajn még nem mondhatom el, hogy mindenem megvan, amit szerettem volna, pl. nem az álmamim házában élek, de hozzád hasonlóan "aranyketrecben". Az eddigi hozzászólókkal ellentétben anyagilag is viszonylag jól élünk, és más dolgok miatt van ez a szitu (anyósdolgok). Meg fogjuk oldani, de nem vagyok biztos benne, hogy a házasságunk nem megy-e rá? Ez mindig KETTŐNKTŐL FÜGG!)

Tehát: HAJRÁ!!!

2010. máj. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon szép amit elértetetk, csak egy kicsit elfáradtatok. Az élet tele van nehézségekkel, butaság lenne akkor elngedni egymás kezét, amikor legnagyobb szükségetek van a társra!

A magyar ember mindig törekvő volt, és nektek ebben a nehéz gazdasági környezetben is sikerült nagyrészt létrehozni, amit akartatok. A neheze már megvan, hidd el! Butaság lenne most a cél előtt fordulni hátra!

Hiszen: megvan a ház, ideális környezet, megvannak a gyerekek, szépek, okosak. Szerető férjed, hidd el, neki se könnyű, de téged akart a gyerekeiteket, szép családot akart ő is. Most már ami hiányzik még:

1. az anyagi terhek csökkenése. Ezt meg lehet oldani. Egyrészt reméljük a regressziónak vége lesz, hiszen törvényszerűen jön a válság után a fellendülés, ez egyszerű közgazdaságtan. Biztosan van még tartalék, amivel segíthettek a helyzeten: pl. a nyaraltatás nagyon jó ötlet. Kiadhattok falusi turizmusba, fizetővedég szolgálatba egy szobát. Öt perce volt nálam egy ismerős, aki épp ezt teszi, képeslapokat csináltuk neki, amivel szórólapként reklámozza. Vagy talán tudsz valamit: bálabutikot nyitni, vagy szalvétaképeket készíteni - egy ismerősöm komoly konyhapénzt szed össze vele. Gyerekekre vigyázni, itt van egy kutya-cica panzió:nyáron sokan nem tudják hova tenni a kedvencüket a nyaralás idejére.

2. Szeretet. Ez megvan, ha most el leptek is a gondok. Cska erősíteni kell. Akárogy alakul az anyagi helyzet. Simogatás, őszinte beszéd, egy-egy már elfeledett tekinte. Tedd félre asértettségeket, fordulj őszintén a férjed felé, meghálálja. Egy őszinte beszélgetés, ami átlendít a holtponton: szánjatok rá időt, mondd el neked mi nehéz, de mondd el, minek örülsz és mennyire örülsz. Mondd el, hoyg látod mennyit küzd, és hálás vagy érte. Ne elégedetlenkedj! Mondd meg, hoyg reméleds lesz még több gyengédség, de megérted, ha most kevesebb jut!

3.Erősíteni a kapcsolatotokat! Meg kell oldani hogy legyenek kettesben és négyesben vidám kikapcsolódásaitok. A heel y adott, szervezd meg. Grillezzetek, szervezz vetélkedőt a gyerekekkkel és apával, tervezd meg előre, legyen vicces. Nme kell sokat költeni, csak egy kis időt szakítsatok, muszáj.

Csináld meg kettesben is. Add le agyereket, meztelen éjjjeli fürdőzés, pezsgővel, "emlékszel-még?" összebújással, pávatollas cirógatásssal, újítással a szexben..Enni húst adj előtte, minden férfi kezelhetőbb lezs.

4. Nagyon fontos most már kialakítanii a kapcsolataitokat, új barátokat szerezni. A régieket is hívjátok meg, biztaosan örülnének(főleg, ha nem zuhog egész nyáron)Barátkozz a szomszédokkal, menjetek a falunapra - ha nics ilyen javasolj, szervezz. Süss sütit, vidd át a szomszédnak, hívjátok át a szünidőben akörnyékbeli gyerekeket: akár szervezz egy ismerkedő gyerekpartyt! Vegyetek részt a férjeddel valamilyen jótékonysági vagy szabadidős körben ott! Nme baj, ha nem i s alegideálisabb, mejjd jobb lesz. Menjen a férjed focizni a helyi csapatba. Megvagytok, csak gyökeret kell eresztenetek!Barátok nélkül persze, hogy nehéz. De ezt megszerezni könnyű.

5. Örüljetek annak, amitek van! Fordíts rá figyelemet minden este, hogy felhívd aférjed figyelmét, milyen szépne illatozik ma a rózya, milyen jót csúszkáltak a gyerekek, milyen jól idesüt a nap az erkélyre! Dicsérd. Ő is ettől kap új erőt.


Butaság lenne lerombolni , amitek van. Vannak gondok, de azt már meg tudjátok oldani! Ha apanelban lennél, lehet, hogy egymást marnátok, miért nem jutottatok előre!

Legyetek büszkék magatokra! A panellakás is drága, ott is csak megy föl a rezsi, barátnőméknél pl. most kell 20 millióért kazánt cserélni, pedig 38 ezer így is a fűtés+közös költség télen-nyáron.Közben betegek a szmogtól mind, de konkrétan tényleg.

A gyerekeitekre is gondolni kell, egyszer ráhagyod a házat, és többre megy vele majd, mint a régi panellakással. És még ifjúkorukban is élvezik ezt, sőt, ha nem tud rögtön kirepülni, itt könnyebben találtok megoldást, ha hozza a párját egy-két évre.

Eladni is kár lenne ezt, de ottmarad végső megoldásként. De elválni??Smmi okod rá. A rossz érzés nem aházasság hibája. Le kell gyökereznetek, barátokat szerezni, és egy kis pihenést, de ez meg lehet oldani.

Hallottál a stresz-faktorokról: Arról írok még. Nektek sok volt, de most nem tovább szaporítani kell már, hanem csökkenteni, mert ha túl sok, az bajt csinál. Írok még.

2010. máj. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Na, nem találom, mindegy, délután megkeresem neked. Lényeg, hogy nem bennetek van a hiba, mindenkivel ez történt volna. Van egy huszas lista, olyanok vannak rajta: költözés - épíkezés - új gyerek - munkahelyi gondok - házasság - környezetváltás - anyagiak változás a stb. stb.

A pozitív változás is fokozza a terhelést, meg a negatív is. Lényeg: a husza listán már ha ötöt beixelsz,az már biztosan megterhel érzelmileg vagy egészségileg. Nálatok most nem az a cél hoyg növeljétek a listát: újabb költözés, válás, család változása, újabb anyagi gond(a válás azzal jár) hanem hoyg már beálljatok nyugiba, most nem kell több változás, ebbe kell befészkelődni, ami van. Hidd el, de megkeresem, elküldöm délután a listámat. Lényeg, hoyg ez egy probléma, de olyan , amire megvan a megoldás, és nem olyan nehéz. Sokkal könnyebb, mint amit eddig megtettetek. Na hajrá!! :)

2010. máj. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!