Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mindenem megvan amit szerettem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenem megvan amit szerettem volna, de ezzel együtt jött minden, ami váláshoz vezet. Más is járt már hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
34 éves vagyok,van két gyönyörű egészséges gyerekem.Családi házat épitettünk,kert,játszótér,medence a gyerekeknek.Ezzel együtt rengeteg munka.De a gyerekek mosolyáért megéri.Mármint a velejáró munka.DE a jelzálog,a pénztelenség,ez miatt a feszültség,a sorozatos kiabálások,civakodások miatt visszasirom a "panel életünket"amikor nem volt jelzálog,és volt időnk egymásra a férjemmel,utaztunk minden nyáron,ami összekovácsolt még jobban minket,a rengeteg élmény stb...Igaz térre jártunk játszani,de nekem is volt kihez szólnom,más anyukákkal sok barátságot kötöttem,de mára ez a multé.Itt vagyok egyedül,a férjem dolgozik,már ha van munkája.Nyögjük a törlesztőt,és marjuk egymást,amit a 6 évesünk nagyon is érzi.Férjem nem akarja eladni a házat,de látom és mondja is hogy terhére van.Többször vagyunk rosszban mint jóban.Lépni kellene,mert eldurvult a viszonyunk,de a lányom nagyon megviselné,és félek a hogyan továbbtól.Isten háta mögött élek egy "bezárt álmaim házában"boldogtalanul.A gyerekek miatt és a körülmények miatt tűrnöm kéne,és nyelnem?
2010. máj. 31. 11:09
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Nem tűrni, nem nyelni, hanem őszintén kommunikálni. Semmiképp nme vádaskodni, nem bántani, hanem csak önmagadról elmondani , a másikat őszintén meghallgatni, és együtt kilépni, előrelépni ebből. Ne hallgasd el a bajt, de légy tapintatos, és finom, mint a hímes tojás, olyan a kapcsolatotok. Óvatosan, finoman, mondd el, mit szeretnél, és hallgasd meg őt, érts meg! Ilyen a házasság. Húsz év múlva mosolyogni fogtok magatokon. Ma túl könnyen válnak, de csak nagyobb bajba hoznád magatok
2010. máj. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de hol az az Istenhátamögött?

Mert én a városi, sokat irígykedek falura költözött ismerőseim milyen jó közösségbe csöppentek. Falunak, szüret, amire mindenki legjobb sütijét süti gyerkenap, rétesverseny..

Mi amikor ide költöztünk, a férjem azért ment el lelkisegélyesnek a szolgálathoz, hoyg hamar szerezzen barátokat, a többi segítő személyéban. Neked nem a férjeddel van a gond, az anyagiakat megoldjátok. Neked egy barátnő kell, aki közel van. Tudsz olyat találni, keress! Még jobb lenne baráti család, ott helyben. Tedd félre az előítéleteket! Ha más a végzettségük, érdeklődésük, az kiderülhet, hogy erény!

Írd meg privin a falut, hátha ismerek vkit! Annyifelé vannak barátaink.

Én pont ezér takarok kiköltözni, hoyg egy kisközösség tagja lehessek.

2010. máj. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Ez nem válóok. Menjetek el párterápiára. Ha valakinél egy ilyen váláshoz vezet annak férjhez sem kellene mennie/nem kellene megnősülnie. Az életben vannak problémák, amiket együtt kell megoldani, nem pedig az első menekülőutat választani, amit csak lehet. Lehet, hogy durván hangzik, de neked is tenned kellene a családi békéért. Nem csak pénzes programokat lehet szervezni és nem csak az képes összekovácsolni. Nekem a család az első amiben a férj is benne van, nem csak a gyerekek, éppen ezért lenne az utolsó gondolatom a válás. Emberek vagyunk, akik abban különböznek az állatoktól, hogy nem az ösztönök hanem ész vezérel. Ha már van lehetőségünk gondolkodni, akkor használjuk is ki. Minden követ meg kell mozdítani, hogy a házasság és a boldog család képe újra a normális kerékvágásban legyen. Nehogymár ilyen miatt váljon el egy egyébként teljesen normális család :(:( A szívem szakad meg :(:(
2010. máj. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm ezt a rengeteg hozzászólást,mindegyikben van valami ami elgondolkodtat!Most ugy érzem tul leszünk rajta,veszek egy nagy levegőt,és uj erőre kapatom magam,de sokszor volt már ez.Az első,második,harmadik veszekedésig..Meg amikor 500 ft an a pénztárcámban-ig.Enni mindig volt,van,lesz.A számlák csak késve vannak,lesznek fizetve sajnos.A béke,és a szeretet kimutatása ami a legfontosabb,ami most hiányzik.Nehéz,nagyon nehéz.Barátaim itt nincsenek,egy se,a szomszédokkal csak szomszédi a viszony.Talán a nyári szünetben ez változik.Majd ha a 6 évesem ide jár ősztől suliba,akkor talán neki is lesznek helyben barátok,nekünk is,és lesz kivel összejárni,sütögetni,fürödni..A régi barátok el jöttek egyszer-egyszer,de tul messze vagyunk tőlük.Reményt várok a nyártól,jön a jó idő,talán feltölt,és szeretni fogom ezt a házat ami csak a bajt hozta ránk,ami miatt öljük egymást..
2010. máj. 31. 15:47
 25/26 anonim ***** válasza:

Nagyon jó! Nem a férjeddel van bajod. Sok a nehézség, de ezen változtatni kell.És egyre jobb lesz. A faluba igyekezzetek beilleszkedni, ne csak várni, hanem keresni a barátságot. Ha a kicsi suliba megy, milyen jó lesz, hogy hamar hazaér! hogy utcabeliek a barátai. Hoyg ismered a szüleiket! Majd azokkal összejöttök, igyekezz te is! A szomszédokkal barátkozz egy kicsit! Te kezdeményezz! Érdemes!

A ház: a nehezén túl vagytok. Az a szép ház, nem érdemli, hogy rá haragudj. Olyan, mint egy gyermek. A ti alkotásotok, ti hoztátok létre az álmaitokból. Most már gondozd, nevelgesd. Nem minden pénz kérdése.

Csináltál valamit saját kezűleg? Én, ahogy végig csiszoltam, festettem cm2-ről cm2-re a alkást, úgy szerettem meg. Ha ültetsz valamit, és fejlődik, virágzik, illatozik a saját estikéd, kell annál nagyobb köszönet?

Érdemes lenne feng shui-znod. Nem baj, ha nem hiszel benne,. szerintem megpróbálni megéri.Ez tényleg nem kerül pénzbe.

Egyszerűen, nem kel professzorrá válni, Van egy jó, egyszerű kis könyv: N. Menyhárt Edit - Egyszerűen Feng shui ezt ajánlom. Még ha nem is leszel feng shui hívő, ártani nem árthat, és talán könnyebben megszereted.


Én úgy érzem, a kapcsolatok hiányzanak. Nézzük a ház alaprajzát! Képzeld, hogy a bejáratnál állsz! Most ezt nevezzük északnak, mindegy merre van tájolva.

Veled szemben a jobbra legtávolabbi sarka a háznak a kapcsolatok területe. Tehát a délkelet, ha te vagy az észak most.Nincs ott hiány az alaprajzban? Vag y wc, szemét, elromlott tárgyak? Gondoskodj róla, hogy ott csak működő dolgok legyenek. Tegyél oda páros tárgyakat, fotókat magatokról, a barátokról!Piros színeket!


És veled szemben balra a legtávolabbi(délnyugat) a gazdagság területe! Ott minden oké? Nem sivár, félkész,m üres? Vagy ott a lefolyó? Fogd meg ott akiáramlást! Dugd be adugót, takaríts ki, tegyél oda gazdagságra emlékeztető tárgyakat, pénzecskéket, ékszert, kristályt, szökőkutat, szerencsepénzt, aranyhalat stb.

Most lehet h azt mondod, buta babona. De ha minden nap foglalkozol egy területtel, gyógyítgatod a kapcsolatokat, annyit biztosan ér, hoyg naponta az eszedbe jut(naponta 500-szor, amikor odanézel) hogy erősíteni kell a kapcsolatokat. csak úgy tudat alatt. És ez egy idő után beindítja a pozitív szériát :)tapasztalatból mondom


És aférjed. Megtett mindent neked, hogy boldog légy. Erő felet vállal. Erre mi fogadja: eg yfeleség aki haragszik a közös otthonukra, amiért annyit küzdöttetek együtt. Ez azu otthon ati szerelmetek helyszíne lesz, családi fészketek. Adj neki egy esélyt! és tedd félre a kishitűséget, meg mindent, fogadja mától eg yolyan feleség a férjedet, aki örül annak, amit már elértetek együtt, és ezt ki is mutatja. Ő téged akar boldoggá tenni. Persze hogy csalódott, ha azt látja, hogy erőn felül vállal mégse sikerül boldoggá tennie. Mutasd ki, aminek örülsz a meglevőből. Az aggódást tedd egy kicsit félre, attól még apénz úgyse fiall meg! És meglátod, ez neki is erőt ad. Még szükségetek van erőre, d e bizakodni kell. É s ha nem bírjátok, bármikor kisebbe költözhettek, d e én nem adnám fel pont most!! Kitartás! É s mutasd a férjednek, hogy boldog vagy a házzal. Még ha nem érzed is éppen, egy kicsit keresd magadban meg az örömöt, és kicsit palástold a félelmeidet. És talán rá is jössz hogy milyen szerencsés vagy.

2010. jún. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a kedves szavakat!Ahogy irta az előttem szóló,ott azon a területen "hiány" van,eltolt szinten van a nappali-konyha.A másik részen pedig lefolyó,és állandó kupi,ott vasalok,ott száradnak a ruhák,az egy félkész helyiség,mosok ott,hajtogatok.Lehet hogy valami van ebben a feng shuiban?!Köszönöm.Hátha segit!
2010. jún. 3. 11:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!