Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lehet ebből nekem problémám?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet ebből nekem problémám?

Figyelt kérdés

A volt férjem felveszi a gyerekek után az adókedvezményt, úgy, hogy április közepén különköltözött.

Mikor aláírtam az igénylést, még együtt voltunk. Félek, hogy a NAV engem vesz elő ezért, ha lebukik.

(véletlenül elszólta magát)



2017. dec. 21. 08:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
3%
Félig off, elég szemét dolognak érzem, hogy a volt férj gondolom a gyerektartást fizeti, de az adókedvezményt nem veheti igénybe, mintha már nem kéne költenie a gyerekre. Külön pikantéria, hogy te nem tudod igénybe venni, így kevesebb pénzből kell két háztartást fenntartani plusz a gyerekekről gondoskodni. Családbarát kormány, my ass.
2017. dec. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A gyerekre sokkal köbbet költ az a szülő amelyik ténylegesen neveli, mint aki csak tartásdíjat fizet. Teljesen jogos, hogy azt illeti meg az adókedvezmény, aki a háztartásában neveli a gyereket.

Egyébként nem hiszem, hogy a volt férjed is előveszik ezzel egyébként, mert ennyire nem hiszem hogy utána néznek, így, hogy te meg sem igényelted, nincs ütközés, duplán felvett adó.

Nálunk is mindig a férjem vette igénybe, pedig jó pár évig más címre volt ő bejelentkezve, a tartozkodási helye se volt átjelentve meg semmi, és nem kötöttek ebbe bele.

2017. dec. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Rendszeresen késett vele, míg letiltást nem kértem. 220nettóból(+adókedvezmény) nem tudott 50ezret kifizetni úgy, hogy az anyja lakásán él ingyen, anyós fizeti a számláit.

Most a megítélt 70et fizettetik vele, levonással.

A legnagyobb vesztesek a lányaink, akiket havonta elvisz három órára, telenyomja őket gumicukorral meg csokival, beigéri nekik a jövő hetet, meg telefonhívást, aztán következő hónapban rámfogja, hogy én nem engedtem.

Mindezt azért mert nem bocsátottam meg neki hogy tizenéves diákmunkásokat szédített a munkahelyén, és az egyiket teherbeejtette, nekem meg ajándék clamidyát hozott.

Sajnos hozzámentem egy notórius hazudozóhoz.

És ami a legrosszabb, hogy joga van elvinni a gyerekeket és finoman ellenem nevelni őket.

Én meg akkora balek vagyok, hogy nem nyomom fel.

2017. dec. 21. 11:34
 14/15 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy zajlott, hogy ügyvéd lepapírozta, hogy a válás kimondásáig utalja nekem.Utána pedig én vettem igénybe, ezt a munkáltatóm intézte.
2017. dec. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Evvel Neked nincsen gondod, mikor aláírtad még úgy állt a dolog, hogy jogosult rá,neki kellett volna jeleznie a munkahelyén, vagy a NAV fele, hogy változtak a körülmények. Viszont ha jövőre eléd tolja a papírt, avagy bepróbálkozik (szerintem megteszi, mert 2 gyerek esetén azért ez havi 30ezer) vele, már ne írd alá semmiképpen. És igen, inkább ne vegye igénybe senki, semmint hogy valaki jogtalanul érvényesítse. Ha vállalkozást indítasz, biztosan tudod majd érvényesíteni Te magad is.
2017. dec. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!