Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Végre ítéletet hirdetett a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Végre ítéletet hirdetett a Bírónő a válásomban. Az ügyvédem csak 2018. 01. 02-án ér rá, de nyomaszt a tudat, hogy most akkor ez hogyan is van-lesz?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozó a nejem, az Ő nevén szerepel a NAV tartozás, a hitelt a Banktól Ő vette fel a kocsijára, amit ő is használt. Én még kezes sem vagyok. Az az anyukája. Ezek az ő sarai ' lesznek? Félek, ha venni akarok egy autót vagy lakást, bármi nagyobb beruházást tennék, lecsapnak rám, hogy FIZESS!

Tudok olvasni, de az értelmezéssel van gondom. Írja is a Bírónő, közös, de ez csak egy megállapítás vagy törvényileg felelősségre is vonható leszek, ha nem akarnék fizetni? Nekem nem mindegy, hogy van 2 millióm vagy tartozom annyival. Negyvenkét éves vagyok, nem akarom leélni a másik felét úgy, hogy bujkálok vagy más nevére veszek ezt-azt. De fizetni sem, ha nem kell.

Ezt írták az ítéletben pontosan.

„E. Közös adósság:

A per során feltárásra került a felek passzív vagyona is. Megállapítható volt, hogy ennek a jelenlegi értéke meghaladja a felek aktív vagyonát. A bíróság a passzív vagyon vonatkozásában azt tudja megállapítani, hogy az fennáll, melyek megfizetésére a felek egyenlő arányban kötelesek. / közös adósságok: NAV tartozás, OTP Bank-tól felvett hitel./”



Köszönöm, ha valaki érdemi választ ad.


2017. dec. 27. 18:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen egyertelmu. A hitelt kozosen kell kifizetni. Az auto kozos, a hitele is. Mindegy ku hasznalta, kinek a neven van.
2017. dec. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%
közös. együtt kell fizetni. Sajna a válások jelentős része anyagi porblémák miatt következik be és pont amit megoldani akarnak vele, azt sikerül még jobban elmérgesíteni. Egy ilyen válás mindkét félnek anyagi csőd és ebből nem lesz egyszerű kikecmeregni.
2017. dec. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem igazán értek hozzá, de ha semmi közöd nem volt a hitelhez és a kocsihoz sincs, csak néha ültél benne akkor nem tudom, hogy mit követelnének rajtad.


Én ezt úgy tudom elképzelni, hogy te nem fizetsz, ő nem tud, a kocsit elárverezi a bank a maradék pént meg a kezesen próbálják behajtani.

2017. dec. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
#3: hazassag vagyonkozosseg. Kozos a hitel es az auto is.
2017. dec. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
pontosan ahogy a 4.-s irta, az adossag kozos ez eleg egyertelmuen bent is van az iteletben, tehat neked is fizetned kell
2017. dec. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Gondoltam a közösen felvett hitelnél számít a vagyonközösség. Azt nem tudtam, hogy a házastársak így le tudják sz.patni egymást a saját nevükre és anyjukra felvett hitelekkel.
2017. dec. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
33%
Hát felebarátom, akkor ez a nő szépen kiganézott alólad.
2017. dec. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Akkor csináld tovább a pert és próbáld meg rátolni a nőcire a hitelt.
2017. dec. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem tudja ratolni, kozosen vettek fel.
2017. dec. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ha közös a kocsi akkor oké, legyen a hitel is közös. De ahogy nézem a férfinak köze sincs a kocsihoz. Akkor minek fizetne? Vagy fizesse a nő a teljes hitelt a kocsijára vagy adja el minél hamarabb lehetőleg a legnagyobb összegért és osszák el a pénzt. El nem jönnék a bíróságról ameddig ezekből valamelyik nem fixálódik le, de inkább az első.

Másé a kocsi, más jár vele én meg fizessem? Fizesse az akinek annyira kellett, hogy hitelt vett fel rá.

2017. dec. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!