Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Végre ítéletet hirdetett a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Végre ítéletet hirdetett a Bírónő a válásomban. Az ügyvédem csak 2018. 01. 02-án ér rá, de nyomaszt a tudat, hogy most akkor ez hogyan is van-lesz?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozó a nejem, az Ő nevén szerepel a NAV tartozás, a hitelt a Banktól Ő vette fel a kocsijára, amit ő is használt. Én még kezes sem vagyok. Az az anyukája. Ezek az ő sarai ' lesznek? Félek, ha venni akarok egy autót vagy lakást, bármi nagyobb beruházást tennék, lecsapnak rám, hogy FIZESS!

Tudok olvasni, de az értelmezéssel van gondom. Írja is a Bírónő, közös, de ez csak egy megállapítás vagy törvényileg felelősségre is vonható leszek, ha nem akarnék fizetni? Nekem nem mindegy, hogy van 2 millióm vagy tartozom annyival. Negyvenkét éves vagyok, nem akarom leélni a másik felét úgy, hogy bujkálok vagy más nevére veszek ezt-azt. De fizetni sem, ha nem kell.

Ezt írták az ítéletben pontosan.

„E. Közös adósság:

A per során feltárásra került a felek passzív vagyona is. Megállapítható volt, hogy ennek a jelenlegi értéke meghaladja a felek aktív vagyonát. A bíróság a passzív vagyon vonatkozásában azt tudja megállapítani, hogy az fennáll, melyek megfizetésére a felek egyenlő arányban kötelesek. / közös adósságok: NAV tartozás, OTP Bank-tól felvett hitel./”



Köszönöm, ha valaki érdemi választ ad.


2017. dec. 27. 18:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Egy házasságban nem csak a házasság alatt szerzett vagyon közös, hanem az adósság is. Ezt mindenki képes elfelejteni.
2017. dec. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy 11-es is írta, a hitel is közös. A vélelem ilyenkor az lesz a bíróság részéről, hogy 50-50%-ban vagytok felelősek a visszaperkálásáért, ld. a Ptk 4:40. § [A közös vagyonhoz tartozás vélelme] részt.


Vagyis a gyakorlatban elképzelhető, hogy külön kasszán éltek, nem fizettek semmit közösbe, akkor is fele-fele arányban vagytok felelősek a hitel visszafizetéséért. Csupán egy "tiszta" lehetőséget tudnék említeni ennek elkerülésére: ha a (volt) feleséged nyilatkozatot tenne arról a bíróságon, hogy a felvett hitelt ő fizeti vissza egyedül. Ugyanakkor, ha már megszületett az ítélet (gondolom, még csak elsőfokú), sok mindent nemigen tehetsz, mert másodfokon új tényre, bizonyítékra már nem hivatkozhatsz. De gondolom, asszonypajti sem szívesen tenne egy ilyen nyilatkozatot. Ha a per folyamán már kapálóztál ellene, akkor tudja, hogy ez neked nem tetszik, és már csak azért sem fog ebben segíteni.


Ha ez, van akkor B megoldásként már csak a jól ismert "nem teszel semmit" kínálkozik. Ha a felvett hitelügyletbe nem lettél bevonva sem adóstársként, sem kezesként, akkor a kedvenc hitelintézetetek nem kopogtathat nálad a törlesztők miatt, ha asszonypajti elfelejti feladni a törlesztőket. Hiszen gyakorlatilag nem is tudnak rólad, hogy férj és feleség voltatok, nem? Nemigen lesz jogalapja se letiltani, se behajtani egy esetleges elmaradás esetén a törlesztőt tőled... egészen addig, amíg nem jut tudomására ez az ítélet, miután beállt a jogerő.

2017. dec. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, de lehet nem voltam érthető elsőre. A majdnem exem nevén van a vállalkozás. Ott van a NAV tartozása, közel milla. Egyéni vállalkozó ugyanis. Az az volt. A per alatt azt megszüntette, de a tartozása az maradt. Nem értem, ha kiárusította a butikját, akkor abból miért nem rendezett minden adósságot? Miért nem nullázta le? Én egy alkalmi ruhát sem vettem ki a boltjából, de nem is kaptam belőle semmit a perben. Ja! Elvesztek az iratai.

A kocsit kizárólagosan ő használta. Kétszer ültem benne, mert szerleőhöz vittem el helyette.

Közös vagyonból lett a butikja, részben közös vagyonból a kocsija is, azt hitellel egészítette ki.

Mi közöm lenne a nevén lévő dolgokhoz ezek után???


A B verzió elsőre jónak tűnik, de semmi törvénytelent nem akarok tenni. Az ügyvédem hátha kisüt valami értelmeset! Tényleg köszi mindenkinek.rendesek voltatok.

2017. dec. 28. 16:33
 14/18 anonim ***** válasza:
És a kedves mama, aki a kezes? Ő csak papíron kezes? Abszolút járatlan vok a témában.
2017. dec. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

kerdezo azt ertsd meg meg ha nem is ezt szeretned hallani hogy a hazassag vagyonkozosseg!

ha az asszony vett egy autot amikor hivatalosan a feleseged volt akar a kiskutya is a kezes, az auto fele a tied, ha hitel van az auton annak is a fele a tied meg akkor is ha soha nem is lattad azt az autot es bizony a bank be fog kopogtatni hozzad

A megoldas az hogy eladjatok az autot es fele fele aranyban rendezitek a hitelt, az hogy nem csinalsz semmit sehova nem vezet attol meg be fogjak rajtad halytani.

Megegyszer mondom csak akkor ha hivatalosan a feleseged volt mikor felvette a hitelt.

2017. dec. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősömnek a válaskor ugyanigy kimondtak a felesege hitelére a közös tartozast,viszont a banknál ő egy papíron sem szerepel,es oda hiaba viszi be az asszony a válóperes papírt a bank addig nem tud a volt ferjtől vonni,míg ő be nem megy a bankhoz,elismerni a tartozás,megosztani a hitelt.Ő nem ment be a bankhoz..
2017. dec. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Akármennyire is házasság és vagyonközösség, szerintem is csak a legnyomorultabb, legszerencsétlenebb, legbénább embert húzza le így az asszony váláskor. Ezer százalék, hogy a hitelt ki tudod kerülni valahogy.

Én minimum betolnám, hogy igényt tartok a teljes házra, ha a hitelt nem veszi ő a nyakába.

2017. dec. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ami a házasság alatt lett az közös, teljesen mindegy használtad e, neveden van e. Kivéve ha örökségből, egyéb külön vagyonból lett továbbá akkor lenne a nejedé a vállalkozás, a hitel ha házassági szerődést kötöttettek volna, amit persze lehet bármikor a házasság utáni is kötni.Mondjuk azt kellene megérteni a házasság egy vagyonközösségi szerződés, azért kell két tanú is. A hűség, betegségben- egészségben stb. nem jogi dolog, csak a körítés.
2017. dec. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!