Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha én most 20-on évesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha én most 20-on évesen összeházasodnék egy lánnyal, de mondjuk elválnánk, akkor neki járna valami az én családom vagyonából?

Figyelt kérdés
Tudom, furán hangzik ez így, pláne hogy még párkapcsolatom sincs, de a mi családunk esetében nem olyan egyszerű a helyzet, mivel elég nagy vagyonunk van, de nem pénzben, hanem lakásokban,házakban,nyaralóban,földben,festményekben,értéktárgyakban. Na most ezekből semmi nincs így konkrétan az én nevemre íratva. Tehát ha most házasodnék össze valakivel és benne lenne a szerződésben ez a vagyonfelezősdi, akkor ő ebből mit kaphatna meg, ha mondjuk közben valamit az én nevemre írnak. Vagy eleve több milliós festmények meg ingatlanok esetében pl. ez hogy működik. Lehet például olyan házassági szerződést kötni, ahol nincs semmilyen megállapodás a vagyonról válás esetére? Lehet hogy ezek triviális kérdések, de nem nagyon vagyok otthon a jogban, és nem szeretnék tájékozatlanul belemenni egy kétesélyes szituációba.
2017. dec. 29. 21:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Neked sincs vagyonod, csak a szuleidnek.
2017. dec. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2017. dec. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nevedre lenne íratva akkor sem probléma.


Ez nem az USA, az emberek az amerikai filmekből megszokták, hogy a válás után minden feleződik, ott ez így is megy, 1 perc házasság után is minden közös.


Ezzel szemben a magyar jogrendben a házasságba hozott vagyon különvagyonnak számít, sőt, ha házasság közben örökölsz, akkor a is.


Tehát például ha van egy házad, és azt beviszed a házasságba, majd 10 év múlva elválsz, akkor a feleséged a házat nem követelheti, de ha a 10 év alatt mondjuk felújítottátok a közös pénzetekből, akkor a felújítás árának felét kérheti természetesen, de azért egy 50 millás házat, ha 10 millából felújítasz, akkor csak a 10 milla fele az ami neki érdekes, az 50-hez semmi köze.


A szüleid vagyona meg végképp nem játszik, sőt ahogy mondtam, az örökség sem.


És milyen szerződést akarsz? A magyar jogrendben nagyon ritkán van szükség szerződésre pont azért, mert eleve benne van az alapszabályban az, hogy nem közös a vagyon, nálunk pont fordított okokból szoktak pl vállalkozók szerződést kötni, hogy a közös vagyon egy részét konkrétan az asszonyra irassák, és így ha a vállalkozás a vagyonával felel, akkor ne maradjon mondjuk fedél nélkül a családjuk.

2017. dec. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Igen, de úgy értem, hogyha pl. később ráíratják a nevemre ezt vagy azt, ha mondjuk valami balfácán kormány jönne, akik óriási adókat vetnének ki a vagyonra...

Képzeljünk el egy olyan szituációt, hogy összejövök egy csajjal, hatalmas a szerelem egy rakás éven keresztül, gyerekeink születnek, minden idill és egyszer csak megcsal és elhagy engem, és aztán még a szüleim rám íratott vagyontárgyai értékének felét is követelné tőlem, vagy mondjuk elvárná hogy én költözzek el a saját lakásomból, mert hogy a fele őt illeti, akkor ez megtörténhet?

2017. dec. 29. 22:12
 5/28 anonim ***** válasza:
91%

Vagyonotok van, de eszed már nincs, nem jutott...

Még tanulj s van mit, ne nősülj röviden.

2017. dec. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom ezt hívják a jogban ági vagyonnak (amit a szüleidtől, a családodtól kapsz), és az külön vagyonnak számít.


De a legjobb lenne egy ügyvéddel konzultálnod, viszont azt a legendát nem kell megenni, hogy egy válásnál rögtön mindennek a fele a másik félé, ez nem így működik.

2017. dec. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
#3 Köszönöm választ! Így már tiszta. Ez így megnyugtató.
2017. dec. 29. 22:14
 8/28 A kérdező kommentje:
Akkor lennék eszetlen, ha tájékozatlanul, felelőtlenül vágnék bele olyan dolgokba, amiknek nem ismerem a következményeit. Nem mindenki követi szemmel fiatalon a jogi kérdéseket, de legalább tudom magamról, hogy ehhez hülye vagyok, épp ezért kérdezek meg másokat.
2017. dec. 29. 22:20
 9/28 anonim ***** válasza:
84%

Még csaj sincs a láthatáron te szerencsétlen hülye,lehet sose nősülsz meg..


Olyan ostoba vagy sajnos, hogy szerintem nem is lesz még egy ilyen melléd való. Minek kéne valakinek egy festmény szerinted? A legtöbb ember nem olyan burzsuj hogy ilyenekre áhítozzon csak hogy kitehesse. De semmi gond féltsd csak a nem is létező feleségedtől a fél 10. századi Ming vázádat vagy amidet akarod xD Jajj de röhejes vagy öcsi.


Meg amúgy is. Honnan tudod hogy nem te csalod meg és hagyod el?

2017. dec. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ezt 20+ illene tudni.


Ha a szuleid ajandekozasi szerzodessel iratnak valamit a nevedre, az is a sajat kulonvagyonod lesz.


Csak a hazassag alatti bevetel felezodik

Pl. ha kapsz egy lakast, amit kiadsz alberletbe, a lakas a tied marad, viszont a hazassag alatti haszna kozos bevetel.

2017. dec. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!