Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha én most 20-on évesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha én most 20-on évesen összeházasodnék egy lánnyal, de mondjuk elválnánk, akkor neki járna valami az én családom vagyonából?

Figyelt kérdés
Tudom, furán hangzik ez így, pláne hogy még párkapcsolatom sincs, de a mi családunk esetében nem olyan egyszerű a helyzet, mivel elég nagy vagyonunk van, de nem pénzben, hanem lakásokban,házakban,nyaralóban,földben,festményekben,értéktárgyakban. Na most ezekből semmi nincs így konkrétan az én nevemre íratva. Tehát ha most házasodnék össze valakivel és benne lenne a szerződésben ez a vagyonfelezősdi, akkor ő ebből mit kaphatna meg, ha mondjuk közben valamit az én nevemre írnak. Vagy eleve több milliós festmények meg ingatlanok esetében pl. ez hogy működik. Lehet például olyan házassági szerződést kötni, ahol nincs semmilyen megállapodás a vagyonról válás esetére? Lehet hogy ezek triviális kérdések, de nem nagyon vagyok otthon a jogban, és nem szeretnék tájékozatlanul belemenni egy kétesélyes szituációba.
2017. dec. 29. 21:58
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Nyilván nem a festményre áhítozna, hanem annak az értékére okoska! Ha mondjuk nem lenne nálam annyi készpénzben, akkor kénytelen lennék eladni, hogy a fele pénzt oda tudjam neki adni.


Azért vetettem fel direkt egy durva elméleti példát, hogy érzékeltessem milyen szituációk kerülhetnének ebből ki...de már megkaptam a választ és kiderült, hogy semmi ilyesmiről nem lehet szó, szóval innentől felesleges ezen rugózni, mert nem létező problémákról vitatkoznánk.

2017. dec. 29. 22:33
 12/28 A kérdező kommentje:

"Ne haragudj, de ezt 20+ illene tudni. "


Ezért kérdeztem most meg.

2017. dec. 29. 22:35
 13/28 anonim ***** válasza:
64%
Nő vagyok. Ha az én párom írta volna ki ezt a kérdést, nem kéne ezen aggódnia ugyanis nem mennék hozzá. Nem jó ómen ha már most a válást tervezi.
2017. dec. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Házasság előtt szerzett vagyon különvagyonnak számít, sőt, van, ami házasság után is, pl. ilyen az örökség. Nincs értelme házassági szerződésbe belevenni olyan tételeket, amikről más jogszabályok eleve rendelkeznek, hacsak nem akarsz azoktól a más jogszabályoktól eltérni.


Tehát pl. van egy ingatlanod, amit házasság előtt szereztél, az jogszabály értelmében a tiéd, csak akkor kell róla rendelkezned, ha mondjuk 50%-ban rá akarnád íratni a párodra.

2017. dec. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Hát ez csodás, köszönöm hogy ezt megosztottad velem.
2017. dec. 29. 22:42
 16/28 A kérdező kommentje:

#14 Köszönöm! Ez így korrekt. Ha én magam szabadon dönthetek róla, hogy hogy legyen.

Remélem, hogy soha nem kerül rá sor, hogy válnom kelljen, csak ahogy körülnézek az országban ez nem egy ritkaság, így nem árt felkészülni minden eshetőségre. Különben én csak olyannal jönnék össze, akit tényleg szeretek, és csak a legvégső esetben folyamodnék váláshoz, a példámban is egy olyan esetet fogalmaztam meg, ahol engem hagynának el.

2017. dec. 29. 22:47
 17/28 anonim ***** válasza:
És ha házasság után íratják az ő nevére? Akkor a sajátja, vagy esetleg feleződne?
2017. dec. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
17%

"Nő vagyok. Ha az én párom írta volna ki ezt a kérdést, nem kéne ezen aggódnia ugyanis nem mennék hozzá. Nem jó ómen ha már most a válást tervezi."


Mondjuk tudod, hogy hány házasságot láttam már, hol az egyik hatalmas volt a szerelem, majd az egyik fél (hol a férfi, hol a nő) agyában kattant valami, teljesen megváltozott, elkezdte csalni a párját, megpróbálta lehúzni?



A házassági szerződés nem a mostani énednek szól, hanem biztosíték arra, hogy 5-10-20 év múlva sem változol meg. Hidd el, rengetegen megteszik, és akár teljes hátra arcot tesznek.

2017. dec. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Hát igen, ezért nem árt előre gondolkodni, de úgy látom, (többek szerint) én vagyok a hülye, aki ezt teszem.
2017. dec. 29. 23:29
 20/28 anonim ***** válasza:
0%
Bármit kapsz a szüleidtől arról legyen ajándékozási szerződés ami bele ìrják ti /te kaptad. Ajándék visszakövetehető, ha nem teljesűl bizonyos feltétel pl nem maradtok házasok. Hasznos de undorîtó szerintem az ilyen osztpszkodás enyém tiéd.
2017. dec. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!