Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha én most 20-on évesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha én most 20-on évesen összeházasodnék egy lánnyal, de mondjuk elválnánk, akkor neki járna valami az én családom vagyonából?

Figyelt kérdés
Tudom, furán hangzik ez így, pláne hogy még párkapcsolatom sincs, de a mi családunk esetében nem olyan egyszerű a helyzet, mivel elég nagy vagyonunk van, de nem pénzben, hanem lakásokban,házakban,nyaralóban,földben,festményekben,értéktárgyakban. Na most ezekből semmi nincs így konkrétan az én nevemre íratva. Tehát ha most házasodnék össze valakivel és benne lenne a szerződésben ez a vagyonfelezősdi, akkor ő ebből mit kaphatna meg, ha mondjuk közben valamit az én nevemre írnak. Vagy eleve több milliós festmények meg ingatlanok esetében pl. ez hogy működik. Lehet például olyan házassági szerződést kötni, ahol nincs semmilyen megállapodás a vagyonról válás esetére? Lehet hogy ezek triviális kérdések, de nem nagyon vagyok otthon a jogban, és nem szeretnék tájékozatlanul belemenni egy kétesélyes szituációba.
2017. dec. 29. 21:58
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
23%
A szüleid vagyonát nehéz lesz elvennie, ha van egy csöpp eszetek. Azonban házastársi tartásdíjra simán igényt tarthat majd válás után, hogy fenntartson egy hasonló életszínvonalat, mint amit megszok melletted.
2017. dec. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Utolsó,ez nem amerika. Mo-n nincs ez.
2017. dec. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
#21: az usa-ban teccik elni? Mert itt ilyen nincs.
2017. dec. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

-21:


- Tiltakozom bírónő!

- Helyt adok. Az esküdtek ne vegyék figyelembe.


Na ilyen sincs itthon, az egyik jogász ismerősöm szerint mégis az ügyfelei egy jó része csodálkozik, hogy a tárgyaláson nem pattan fel 2 percenként, hogy tiltakozik, mivel az amerikai filmekben ezt szokták meg, bírósági tárgyalást meg csak ott láttak.


De állítólag a filmek még az USA-ban is gondot okoznak, mert ott sem ennyire izgalmasak a tárgyalások általában, na meg újabban az esküdtek a CSI sorozatok miatt hajlamosak mindenféle olyan igénnyel előállni, hogy DNS vizsgálat legyen minden perben, meg a térfigyelő szemcsés képét egy gombnyomással tísztítsák ki penge éles 4K felvételre 😀

2017. dec. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
58%
Van olyan, hogy házastársi tartásdíj (asszonytartásnak becézik),tessék utánanézni, nem okoskodni. Apám évek óta fizet ilyet anyámnak és még betegnek sem kell hozzá lennie az eltartottnak.
2017. dec. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Magyarországon létezik házastársi tartás, csak nem túl elterjedt még.
2017. dec. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem kell elkapkodni a házasságot, meg kell ismerni egymást, meg jó kell legyen az önismeretünk, tudni kell a saját határainkat is, mit viselünk el, mit nem. A fiatalon kötött házasságok jó része azért végződik hamar válással, mert ezek nincsenek meg. Lehet egy párnak mázlija, mint a szüleimnek volt, mert ők is gyorsan beleugrottak 35 éve, de nem ez a jellemző, meg apám azért már 30 körül járt és évek óta dolgozott, nem a szülein élősködött, anyámnak is már csak egy éve volt diplomáig, és volt stabil munkalehetőség utána, nem az volt, mint manapság. Szóval mindenek előtt a válás lehetőségét kell minimalizálni. Persze, egy kapcsolatba sem úgy vágnak bele az emberek, hogy majd úgyis vége lesz, de nagyon sokan ugranak bele kapcsolatokba csak azért, mert nem akarnak egyedül lenni, rajtam meg csodálkoznak, ha lassabban szeretek haladni és nem kapkodom el.
2017. dec. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Nyugi, röviden tömören ahhoz nem lesz köze soha amit Te majd örökölsz. Ha házasság előtt a nevedre iratnak a szüleid valamit is ahhoz sem, mert a házasság előtti vagyon mindig külön vagyon marad. Sőt ha örökölsz valamit, vagy eladod a házasság előtt lakásod és annak az árából veszel valamit házasság után az sem lesz közös vagyon. Amúgy jobb ilyen esetben is házassági szerződés én azt mondom. Ha nagy összegű ajándékot kapsz a szüleidtől mondjuk házasság alatt vagy nászajándékba akkor érdemes az ajándékozásról is papírt készíteni, hogy azt csak Neked adták és akkor váláskor az is külön vagyon. Ha házasság alatt iratnak valamit a Nevedre csak simán a szüleid akkor az már közös vagyon, ilyenkor érdemes házasság közben is házassági szerződést írni.
2018. jan. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!