Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van -e abban az esetben a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van -e abban az esetben a volt feleségnek bejelentési kötelezettsége, ha az a gyermeke, aki gyermektartásban részesült, már nem jogosult rá? Le kell mondani ilyen esetben a gyermektartást?

Figyelt kérdés

A fiunk 19 éves, most érettségizik és már nem fog továbbtanulni.

Az apának kell kérvényezni a megszüntetést, vagy nekem kell bejelentenem?

A válaszokat előre is köszönöm!


2010. jún. 9. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem simán csak nem kell küldenie tovább az apjának. Nem hiszem, hogy ezt be kellene jelenteni, de van mindig panasznap a bíróságon vagy jogiforum.hu itt biztos választ kapsz :)
2010. jún. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
16%

Hát Azt a gyereket is sajnálom...


Kb olyan lesz mint az apja vagy mint te.

2010. jún. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ugyebár melyik félnek az érdeke?

Sértés az apa részéről indítványozni?

Illik elfogadni, ha a papa nem firtatja?


Ha letiltással vonják a béréből, akkor intézni kell bírósági végzést, különben a munkáltató nem törölheti a követelést.

2010. jún. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

az utolsónak igaza van. Bíróságon kell kérni az apának ha már nem kívánja tovább fizetni. Ez magától nem szünik meg. Akár a gyerek 30-40 éves koráig is fizetheti. Nálunk is így van. Apám rokkantnyugdíjas és van egy csomó hiteltartozása, csakhát nem behajtható mert így maximálisan terhelve van a nyugdíja, hogy fizeti utánam és húgom után a gyerektartást. Egyikünk sem tanul, én 22 éves vagyok, az elsö gyermekemet várom, húgom 18 éves és semmit nem csinál. Mégis van fizetve utánunk a gyerektartás. Így családban marad valahol és nem a bankoknak megy hiteltörlesztö címen. Okosan kell csinálni. Ha a fiad apja magától nem vonja vissza, fizetheti ameddig szeretné:)

22/L

2010. jún. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!