Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek 40% gyerektartás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek 40% gyerektartás fizetése mellett kis fizetésből egy fiatal férfinek még van esélye, hogy új, minőségi életet kezdjen?

Figyelt kérdés
2018. jún. 12. 13:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
50%

Nő létemre mondom, hogy undorítóak a magyar törvények, már ami a gyerektartást/gyermekelhelyezést illeti. Annyira nő párti a bíróság, hogy nem nézik a férfit egy percig sem. Neki nem kell új életet kezdeni, neki csak az a dolga, hogy tejeljen a nőnek?! Ezzel szemben a nőknek meg nem kell dolgozni sem, ha a szerencsétlen férfit sikerül jól megfejni.. GUSZTUSTALAN

Azok meg akik azt mondják, hogy jaj szegény nő(igen, vannak szegény nők, de nem annyi, amennyit annak állítunk be..) meg egyedül neveli a gyereket, sajnálni kell, mert a rezsi meg a természetbeni hozzájárulás.. Megkérdeznék néhány elvált apukát, ha ő nevélné a gyerekét,panaszkodna-e, hogy neki milyen nehéz.. mert szerintem nem. sok férfi örülne, ha nevelhetné a gyerekét, de meg sem merik próbálni, mert úgyis az anya kapja.. alanyi jogon az anyjának jár a gyerek ebben az országban, és ez szomorú..

Kérdező, van esélyed, csak nagyon sok spórolás árán :( Sajnállak, és sok sikert neked az új életedhez! Kívánom, hogy jó kapcsolatod legyen a gyermekeddel, és sikerüljön felépítened a jövődet!

2018. jún. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#10:

Csúcsgóré fizetésből a maximumot vonják, ami nincs 40%. Ez nem úgy néz ki, hogy 2millióból a fele gyerektartás.

Az átlagos fizetésből azért vonnak 40%-ot két gyerekre, mert ennyibe van őket eltartani egy hónapban.

2018. jún. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
41%

#11

Te kb annyira vagy nő, mint az Orbán Viktor, bár tök mind1, mert amíg nem jártál más cipőjében, könnyű pofázni.

Én voltam benne (vagyok is, csak már nem vagyok egyedülálló, de amit az exem + a felesége művel, az szánalom a köbön, siralmas, de egyben már vicces is.)


A kérdésre a választ nem tudom, de a saját helyzetemet tekintve, ha köc$ög lennék, azt mondanám, kit érdekel? De nem mondom, mivel a konkrét helyzetet nem ismerem.

2018. jún. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#13

Nő vagyok, annak ellenére is, hogy ebben a témában nagyrészt a férfiak pártját fogom. És nem ebben a cipőben, de van rálátásom, ugyanis "édesapám" soha 1 forint gyerektartást nem fizetett nekünk, sőt inkább feketén dolgozott.. anyám soha nem futott a pénze után, egyedül nevelt fel engem és az öcsémet, minimálbérből. ennek ellenére soha nem szidta őt, nem mondta nekünk, hogy apánk szarik ránk, pedig így volt..

szóval tudom milyen férfiak vannak, de akkor is úgy gondolom, hogy nem lehet minden apára ráhúzni ezt a sablont, mert ha valaki elhagyja a gyereke anyját, nem jeleni azt, hogy a gyerekét nem szereti, nem akarja támogatni, csak azt elfelejtjük, hogy a férfi is ember, ő is szeretne új életet kezdeni, és egy gyereket közösen kell nevelni, és ezt nem csak abban az esetben kell nézni, hogy az apának tejelni kell, mert azt az összeget, amit az apától sok esetben elvárnak, igenis az anyának is le kell tennie az asztalra! egy ügyvéd barátom álláspontja az, és ezzel teljesen egyet is értek, hogy mindkét szülőnek kötelessége azon lenni, hogy a gyerekének a legtöbbet nyújthassa, ha kell, továbbképezze magát, jobb munkahely=több fizetés érdekében, ez az anyára is igaz, és nem azt várni, hogy majd a gyt-ból plusz szociális segélyekből eléldegélünk. aki azt hiszi, hogy apa dolga a pénzelés, anya dolga a természetbeni támogatás, az nagyon rosszul látja a dolgokat!

2018. júl. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!