Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan kaphatnám meg a lakásha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kaphatnám meg a lakáshasználati díjat?

Figyelt kérdés
A volt feleségem kizárólagos használati joggal rendelkezik a közös ingatlanunkkal,hitel is van rajta aminek a felét fizetem a gyerektartás mellett,csak most olvastam a lakáshasználati díjról és jó lenne tudni,hogy hogyan kérhetem,mekkora összeg kb.,ha példával el tudja valaki magyarázni akkor átszámolom és előre is köszönet!
2010. jún. 18. 01:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Kérdezd meg az ügyvéded, de ez olyan mintha a közös tulajdonra kérnél lakbért, bocs de buta'ág.
2010. jún. 18. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom mivel közös a ház és csak ő használhatja akkor igenis jár nekem valami mivel én is fizetek lakbért mert el kellett költöznöm a közösből,ő pedig fizeti csak a rezsit a sajátban ami az enyém is de csak papíron,ez valamiért nagyon fúrja az elmémet.Egyébként mi értelme annak,hogy a nevemen van egy ház amit nem használhatok ráadásul még kiadásom is van utána?!Szivem szerint elárvereztetném mert akkor nekem megmaradna az az összeg amit a hitel elvisz és fizethetne ő is albérletet mint én.Igen,akkor sokkal nyugodtabb lennék!!!
2010. jún. 18. 01:56
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem butaság, abban az esetben jár a lakáshasználati díj, ha te is tulajdoni hányaddal rendelkezel az ingatlanban. Mértékét a lakott forgalmi érték alapján állapítják meg, a kiskorú gyermeket is figyelembe véve. Amíg ezt megkapod, többlethasználati díjat is kérhetsz, ennek mértéke a környéken hasonló ingatlanokra vonatkozó szokásos bérleti díj fele. Rezsit nem kell fizetned, mert nem laksz az ingatlanban. Szólítsd fel ügyvéddel, ha erre nem reagál, akkor indíts pert. Attól még nem semmizhet ki, mert nála van a gyerek, nyugi.

(jogász)

2010. jún. 18. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
3%
Azért szép,hogy a saját gyereked felől elárvereztetnéd a házat......
2010. jún. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
9%
"Azért szép,hogy a saját gyereked felől elárvereztetnéd a házat....." költözzenek össze, ha nem megy TELJESEN TERMÉSZETES "a saját gyereked" és a leendő "új apukák" elől, akár árverezni is.
2010. jún. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az még nem tiszta számomra,hogy ez a lakáshasználati díj mindenféleképpen jár vagy esetleg függ valamitől,hogy megkapom-e?Ezt havonta kell kifizetnie a használati joggal rendelkezőnek?Ha a volt feleség nem hajlandó fizetni mi a megfelő eljárás?Kényszerítheti a bíróság?Kell-e pert indítani?Mi a bírósági költség ebben az esetben?
2010. júl. 2. 23:36
 7/12 anonim ***** válasza:
Ezt már a válóperi tárgyalásban szokták rögzíteni.Nem tudom nektek miért maradt ki,mert természetes hogy jár.A lakás a tied is,a legegyszerűbb lenne eladni,és így te is megkapod a részed,persze ez a mostani helyzetben nehéz.Amíg nem adjátok el,addig jár a használati díj,nem kevés összeg kb albérleti díj fele.És ez így van rendjén.A válóperben rögzített dolgok biztos változtathatok,de ezt ügyvéd tudja megmondani.Járj utána,mert természetesen nem jogos hogy 20-30 évig fizess valamit amit sose használsz,esetleg mellé a saját albérleted.Előző válaszadónak üzenem,hogy nem venné el a gyerekek részét,csak az apának is meg kell élni valahogy,és válás után neki nem anyagilag kell a volt társat eltartani.A gyerekekről való gondoskodás nem a lakásbiztosítás válás után,ök majd egyszer megöröklik az apai részt külön,addig meg gyerektartás és rendszeres programok a gyerekekkel az apa kötelessége.
2010. júl. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ma 01:13 válaszíró vagyok,és kiegészíteném az üzim.Kolléganőm nemrég vált és ö is a lakásban maradt 2 gyerekkel,ők úgy egyeztek meg hogy nem fizet lakáshasználati díjat de cserébe a teljes hitelt ö fizeti,és lejártakor a lakás fele a volt férjet illeti.A gyerektartást kapja.Szerintem ez így helyes is.Én a helyedbe mindenképp hivatalosan rögzíteném mert ez nem olyan dolog amit csak megbeszélünk,csak az a mérvadó ami le van írva.Amúgy ha nem fizet,ne fizesd a hitelt,minek úgy sem lesz a tied sose a részed.A bank elveszi és eladja.Persze ez az utolsó megoldás,mert nem éri meg sok szempontból de a gyerektartást nem vonhatod meg.
2010. júl. 3. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hajrá! Ha kell vidd perre! 100% ,hogy nyersz.

Ne hagyd magad így kihasználni!

2010. júl. 3. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Majd most fogok bemenni a bíróságra panasznapra pontos információkért mert nem tudom,hogy csak ügyvéddel együtt tudom ezt elintézni vagy egyedül is.Egyébként a válási papíron az lett leírva,hogy nem tartok igényt a lakáshasználati díjra mivel peren kívül akartuk rendezni az ingatlan sorsát.De mivel ő már nem szándékozik eladni a házat remélem tudok intézkedni a használati díj ügyében!Egyébként én is úgy tartom korrektnek ha a lakáshasználó fizeti az egész hitelt és akkor nem kérek használati díjat.Az még érdekelne,hogy mi van akkor ha a használó közben ront a ház állapotán és az kevesebbet ér később???
2010. júl. 5. 18:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!