Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek kb 200ezer netto...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek kb 200ezer netto bérbòl 3 kiskoru gyermek utan mennyi a realis gyermektartásdíj?

Figyelt kérdés
"Apuka" azt mondja 15ezer gyermekenként.
2018. júl. 17. 14:40
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Csaladi adok.nélkül 180-190 volt amit kézhez kapott,de ugy tudom emelkedett neki ez évben.Eddig 75öt fizetett,de ebben a hónapban 45öt magától.Most lesz beadva a papir.Közösen egyeznénk meg de ő sokallja a 75öt.Van lakása,nincs hitele.
2018. júl. 17. 15:28
 12/37 anonim ***** válasza:
74%
Az ilyet a gyerekei nem érdeklik,ez saját tapasztalat sajnos. :(
2018. júl. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
66%
Apuka ne osztogassa a családi adókedvezményt, ugyanis ha nem él a gyermekekkel egy háztartásban, akkor nem jár neki.
2018. júl. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
Sajnos igazad van utolsó....
2018. júl. 17. 16:01
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

Ne egyezz bele a 15-be, az iszonyu keves....

Az en exem leadott egy tablazatot a birosagon hogy szerinte egy gyerek HAVI meleg kajaja (!!!) 2500 (!!) FT-bol kijon....Nem, nem irtam el.....na az ilyet kiherelnem.

2018. júl. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:

😂 A volt férjem is kiszámolta, hogy havi 13 ezer forintból el lehet tartani egy gyereket.

Visszaadtam neki a számításait, hogy akkor ő is kijön 25 ezerből havonta, hisz csak az étkezése drágább.


Te meg kalkuláld bele az ő megélhetésébe, hogy mennyit kap majd túlórák után, vagy ha keres másodállást. Elvégre három gyereket kell eltartania, ha elváltok, ha nem.

2018. júl. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
37%
Meg a jó k..... a....t,ha tudott csinálni 3 gyereket akkor fizessen!Húzd le róla az utolsó bőrt is!
2018. júl. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
78%

Alapesetben a 15.000 ft nyilván távol áll a valóságtól, ha csak ebből kellene eltartani a gyereket. De szerintem nem szabadna a gyerektartás mértékét függetleníteni az összese többi körülménytől. Vegyük már számításba azt adókedvezményt, családi pótlékot, anyuka fizetését, anyuka és apuka megélhetési költségeit.


3 gyerek esetén anyukának ott van még a 3x33.000 ft családi adókedvezmény (feltéve hogy ki tudja használni) és a 3x17.000 ft családi pótlék is, ez gyerekenként 50.000 ft. Ha apuka ehhez hozzáteszi a fizetése felét, gyerekenként 33.000 ft-ot, akkor már 83.000 ft-nál járunk gyerekenként úgy, hogy anyuka még egy fillért nem költött rájuk. Most komolyan gondoljátok, hogy egy négy fős háztartásban egy gyereknek ennyire van szüksége? Apuka meg tartson fenn egyedül egy egy fős háztartást 100.000 ft-ból? Azért ez nekem kicsit meredek. Ha az apuka által ajánlott 15.000 ft-ot nézzük, akkor a gyerekekre jut fejenként 65.000 ft (plusz amit anyuka hozzátesz még), apukának meg marad 155.000 ft egymagára. Ez még akár lehet reális is, de minden a részletektől függ. Pl. anyuka mennyit keres, van-e anyukának/apukának saját lakása, lakáshitele. És persze azt is vegyük számításba, hogy apuka mennyire veszi ki részét a gyereknevelésből.

2018. júl. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
57%

18-as voltam, még egy pár kiegészítés a többi komment alapján.


Szerintem igenis vegyük figyelembe a családi adókedvezményt, az létező dolog, elég régóta változatlan. Ha esetleg ezt megszüntetné egy jövőbeni országgyűlés, akkor újra lehet és kell is tárgyalni a gyerektartást. Ugyanúgy akkor is, ha anyuka vagy apuka életkörülményei, fizetése jelentősen megváltozik bármilyen okból. Normális emberek ezt egymás közt korrekten megbeszélik, nem kell mindig bíróságra rohangálni, pereskedni.

2018. júl. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
62%

Utolso nem bantasbol irom, de vegyük már figyelembe hogy anyuka hány órával többet fordít a gyerekekre havonta, mindenre ő figyel, mindenért ő rohangál, ő kel fel éjjel, ö marad a beteg gyerekkel....hogy egy csomó mást ne is soroljak. 3 gyerek mellett nem lesz olyan állása sem ahol a max adókedvezményt megkapja....v ha igen akkor van egy bebiszittwre 1500/óraert...

Anyuka lemond a magánéletről, es ki tudja mirol mert 3 gyerek mellett erre az esely kozel nulla. Apuka meg vigan él....hat kösz.

2018. júl. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!